20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena - I. časť

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena - I. časť
 • 15.11.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 3

Byť ženou je tak zložité, že to dokáže jedine žena.

Aj vy ste si občas všimli, že medzi nami existujú ženy, ktoré majú vždy správnu radu v správnej chvíli?

Vedia, ako sa zachovať, hoci sa samy v podobnej situácii nikdy neocitli? Ktoré majú správnu odpoveď, hoci nepoužili Google, ani sa to nedočítali v žiadnej knihe.

Toto sú tzv. elitné ženy. Kombinácia zdatnej, silnej a odolnej. Stať sa ženou elitou môžete aj vy. Stačí ovládať pár vecí. Konkrétne tieto: 

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Mala by ste zvládnuť prvú pomoc

Nikdy totiž neviete, kedy budete potrebovať jej zásady. Cez ošetrovanie rán, až po plnohodnotnú záchranu ľudského života. Tam, kde iné ženy búdu pišťať a omdlievať, vy nebudete potrebovať nikoho rady, aby ste vedeli, čo máte robiť.

Mala by ste vedieť aspoň základy šitia

Stať sa to môže každej a kedykoľvek. Krásne šaty, ktoré sa kdesi zachytia a počujete už len prskavý zvuk trhanej látky. Nuž, pokiaľ viete šiť, je to maličkosť a rutinná oprava horiacej situácie. Veľa žien so sebou na akékoľvek akcie nosí aj ihlu a niť. A vedia prečo. A ak šiť neviete, nuž.. 

Odporúčame prečítať: Ako na to... Opúšťať zónu komfortu a ísť ďalej, než pustí povraz

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Zdvorilo hovoriť nie

Nezáleží na tom, či ste Angelina Jolie alebo typické dievča. Šance sú, v tej či onej podobe. Že príde muž, ktorému sa veľmi páčite. Ale on Vám až tak nie. Vedieť, ako zdvorilo odmietnuť pozvania týchto pánov horlivých je hotové  umenie. Takt, zdvorilosť, ale rozhodnosť. Nech sa stanú vašim druhým menom.

Vymeniť pneumatiky

Je vlastne celkom dôležité vedieť, ako vymeniť svoje vlastné pneumatiky. Áno, aj vtedy, ak tieto veci robí manžel a aj vtedy, ak ich robí servis. Lebo? Nikdy neviete. Google a YouTube inštruktážne videá Vám pomôžu. Pretože ak ste sama na diaľnici, so žiadnym mobilným servisom, a nie ste ochotná stopovať si cestu do mesta, budete chcieť vedieť, ako vymeniť svoje pneumatiky. A to rýchlo. 

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Uvariť aspoň jedno fenomenálne jedlo

Proste jedlo, ktorým dostanete návštevu (manžela, priateľa) do kolien. Najlepšie absolútnu vychytávku. Skvelý stejk, jahňacinu, teľacinu. Niečo, na čo máte know how len vy. smileyNikdy neviete, kedy sa vám táto vlastnosť bude hodiť. Mimochodom, elitná žena by mala byť naozaj skvelá hostiteľka.

Jazdiť na bicykli

Prečo tento smiešny bod? No lebo to má štýl! Dúfame, že to je niečo, čo ste sa naučili, keď ste bola ešte dieťa.  Ale ak to tak nie je, potom hop na bicykel. Vážne. Cyklotúra s kamarátmi, či výlet s deťmi, na ktorom prevetráte kondíciu. 

Odporúčame prečítať: 

Skúste znovu objaviť sama seba!

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Vedieť sa rozprávať s deťmi

Nie je nič horšie než trápny dospelák, ktorý nevie, ako hovoriť s deťmi. Rozhovory s päťročným dieťaťom o tom, čo chce robiť keď bude veľké, sú kus mimo.  Naučte sa ako hovoriť s deťmi na ich úrovni. Zíde sa vám to. Aj potom neskôr pri vlastných deťoch. A zatiaľ môžete ohurovať kamarátky, ktoré vám dajú postrážiť svoje ratolesti. Ich deti vás budú milovať.

Rečniť na verejnosti

Táto vlastnosť je uvedená ako jedna z  našich najhorších obáv. Ale elitné ženy nemajú strach rečniť -  dožadujú sa toho, pretože vedia, že je to príležitosť ako ukázať svoju osobnosť, znalosti a dokonca aj zmysel pre humor. Takže porazte strach z hovorenia na verejnosti.

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Vedieť sebaobranu

Bez ohľadu na to, že žijete na bezpečnom mieste, tu a tam by ste mohli dostať do situácie, kedy sa budete musieť brániť sama. Vedieť, ako sa ubrániť, resp. volať o pomoc, môže byť maličkosť, ktorá vám zachráni život.  Nepodceňujte umenie sebaobrany v hraničných situáciách.

Ako uviazať kravatu

Neviem, prečo ľudia vždy očakávajú, že žena vie uviazať kravatu. Ale robia to. Ak neviete, ako na to, naučte sa to. Zaručujem, že sa Vám to zíde. wink

20 vecí, ktoré by mala vedieť každá žena I.

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 16.11.15 08:49

MZ
karma
92.00

no veru mám čo doháňať :-)

 • 0
Odpovedať

Claudia Vaškovičova 06.12.15 13:47

CV
karma
-1.00

zložity zoznam, nepoznema nikoho kto by všetko z toho vedel

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 07.12.15 17:01

AK
karma
100.00

je to v dnešnej dobe skoro nevyhnutnosť

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní