5 dôvodov pre zmenu zamestnania

5 dôvodov pre zmenu zamestnania
 • 14.10.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 1

Človek strávi v práci veľkú časť svojho života a to je jeden z hlavných dôvodov, prečo by ho zamestnanie malo baviť.

Každodenné vstávanie do práce, ktorú nenávidíte a cítite, že vás oberá o všetku energiu môže neskôr viesť k depresiám alebo k osobným problémom. Preto ak nie ste šťastní vo svojom zamestnaní, nebojte sa ho zmeniť. Život je príliš krátky na to, aby ste tak veľkú časť z neho trpeli.  

1. Práca vás nenapĺňa

Veľkým, no bohužiaľ často nenaplneným snom väčšiny ľudí je mať prácu podľa svojich ideálnych predstáv. Samozrejme, každý človek má inú predstavu, a preto niekomu stačí nepracovať manuálne alebo vstávať o ôsmej, no a iný si pod pojmom ideálna práca predstaví ničnerobenie. V tomto prípade je dôležité zabudnúť na absurdné predstavy a vidieť realitu taká aká je. Máte aspoň sčasti radi to, čo robíte? Alebo je to pre vás len dennodenné utrpenie? Ak v práci nie ste šťastní, skúste sa poobzerať po inej. 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

5 dôvodov pre zmenu zamestnania

Zdroj: Shutterstock®

2. Máte neustály stres z práce

Neustále zvyšujúce a neprimerané požiadavky na človeka v práci, dokážu viesť až k syndrómu vyhorenia. Tento stav vzniká z dlhodobého vyčerpania a má za následok aj ťažké depresie. Nepríde to však z dňa na deň. Celý proces trvá mesiace, možno aj roky, kedy je človek neustále pod stresom a má pocit, že nič nestíha. Akákoľvek práca nestojí za permanentný  stres, ktorý by vám mohol neskôr spôsobiť mnohé zdravotné problémy. 

3. „Nesadli“ ste si s kolegami

Mnohokrát vie nepríjemnú prácu odľahčiť a spríjemniť milá kolegyňa, s ktorou si spoločne zanadávate na prácu, poklebetíte a sem tam vyrazíte večer von. Keď však chodíte do práce, kde si nemáte s ľuďmi čo povedať, v kolektíve prevládajú intrigy a závisť, môže to byť veľmi nepríjemné a v konečnom dôsledku sa to odraziť aj na vašom pracovnom výkone. Ak nie je možnosť zmeniť kolektív, možno by ste v inej práci boli šťastnejší. 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

5 dôvodov pre zmenu zamestnania

Zdroj: Shutterstock®

4. Nie ste docenený

Ak pracujete tvrdo, robíte si svoju prácu dobre a vaše okolie to nevie oceniť, po čase začnete uvažovať nad tým, či to má zmysel. Správny šéf by mal svojich zamestnancov motivovať k lepším výkonom a zároveň ich aj patrične odmeniť za dobre odvedenú prácu. Ak cítite, že si v práci necenia to, čo robíte, skúste to niekde inde. 

5. Nevidíte budúcnosť v tejto práci

Hoci práca nie je podľa vašich snov a kolegovia sú príjemní, chceli ste získať od života viac. Táto práca mala byť zo začiatku len vašou „medzizastávkou“ kým si nájdete niečo lepšie, no vy tu už pracujete viac ako dva roky. Nebojte sa urobiť zmenu! Veľké rozhodnutia k životu patria. Začnite sa zaujímať o pracovné ponuky, ktoré vás zaujímajú, buďte sebavedomí a nedajte sa odradiť prvými neúspechmi. 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

5 dôvodov pre zmenu zamestnania

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Maxianová 15.10.15 17:38

MM
karma
100.00

zmena je život...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní