Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie
 • 19.03.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 1

Cvičenie počas zimných mesiacov znamená pre väčšinu ľudí čas strávený vo fitness centre alebo doma na stacionárnom bicykli či stepperi. Chladné počasie nie je ideálnym spoločníkom pri pohybe a preto sme odkázaní tráviť viac času zavretí medzi štyrmi stenami. S príchodom teplejších dní však môžeme využiť slnečné počasie a začať cvičiť v prírode

Viac energie                                                                       

Cvičenie v prírode prináša viacero výhod. Jednou z nich je aj prísun čerstvého vzduchu, ktoré naše telo potrebuje. Slnečné lúče vedia nabudiť organizmus k lepším výkonom a vy tak môžete odchádzať s pocitom dobre odvedenej práce. Prírodné prostredie vám dokáže poskytnúť mnoho možností ako cvičiť, než by ste si mohli myslieť.  

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Cvičenie v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Zapojte predstavivosť

Pri predstave cvičenia v prírode si väčšina z vás predstaví typické aeróbne cvičenia ako jóga či pilates, avšak s trochou predstavivosti dokážete aj cviky pri ktorých sa poriadne zapotíte. Využite vhodný strom, lavičku, múr alebo schody v parku. Je na vás, ktorú časť tela budete precvičovať a na čo sa zameriate.

Okrem cvičenia pri ktorom vykonávate fyzickú aktivitu na jednom mieste, by ste nemali zabúdať ani na typické športy v prírode akými sú beh, rýchla chôdza alebo korčuľovanie. Výhoda prírodného prostredia je, že môžete meniť trasu a tak neupadnúť do monotónnosti. Tá býva často krát kameňom úrazu pri každom športe, ktorý chcete vykonávať pravidelne. 

Odporúčame prečítať: Skvelých 5 tipov, aby ste na fotkách vyzerali dobre

Cvičenie v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Motivácia športovať

Jedna z hlavných výhod športovania v prírode je rozmanitosť. Tento krát však nie medzi cvikmi a športmi, ktoré môžete vykonávať. Teplé počasie priláka do prírody mnoho športovcov, ktorí majú rovnaký cieľ ako vy. Súťaživosť je jedna z najlepších motivácií pri športe a preto prekonávajte samých seba a snažte sa byť lepšími.

Čas strávený v prírode sa odzrkadlí na vašom fyzickom a psychickom stave. Budete sa cítiť lepšie a doplníte si energiu na ďalšie dni. Naše telo potrebuje veľa pohybu a ak máte možnosť vybehnúť do prírody, určite ju využite.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 21.03.15 09:59

MZ
karma
92.00

v prírode hlavne teraz na jar sa určite cvičí super

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní