Urobte zo svojej záhrady miesto pre oddych

Urobte zo svojej záhrady miesto pre oddych
 • 25.03.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 6

Všetci záhradkári už netrpezlivo čakali na vytúžený prvý jarný deň, kedy oficiálne prišla jar aj do našich záhrad. Príroda sa pomaly prebúdza a ak je pre vás práca v záhrade relaxom, teraz si ho budete môcť vychutnať plnými dúškami. Toto miesto by malo vo vás vyvolávať príjemné pocity a dodávať vám energiu. Pretvorte si aspoň kúsok záhrady podľa seba a vychutnávajte si prírodu.

Inšpirácia okolo nás

Skôr než sa pustíte do radikálnejších zmien v záhrade, porozmýšľajte nad tým ako by mala vyzerať. Najlepším pomocníkom môžu byť pre vás práve časopisy o záhradnom dizajne alebo aj inšpirácie a fotografie z internetu. Niekedy stačí mala prechádzka po okolí a vy zistíte, čo sa vám najviac páči. Nekopírujte však celé návrhy z časopisov či internetu, pretože každá záhrada je iná. To, čo sa vám môže zdať pekné na obrázku, nemusí byť to pravé pre vás. Preto sa len inšpirujte!

Odporúčame prečítať: Vyberáme kyticu na každú príležitosť

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Oddychová aj úžitková záhrada

Záhrada nemusí spĺňať len jeden účel. Môžete si ju rozdeliť na niekoľko častí, pričom v jednej budete mať priestor pre sadenie rastlín alebo chov domácich zvierat a v ďalšej časti priestor pre oddych. Čím väčšiu máte záhradu, tým je to samozrejme ľahšie, no aj v malých záhradách dokážete urobiť zázraky. Oddeliť funkčne odlišné časti záhrady môžete kamenným chodníčkom, nízkym plotom alebo kermi, ktoré po istej dobe vytvoria jedinečný zelený plot

Odporúčame prečítať: Ako si vychutnať jar plnými dúškami?

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Miesto pre posedenie

Ideálnym spôsobom ako dotvoriť oddychový kútik je spraviť v ňom miesto na posedenie, kde sa budete cítiť pohodlne. Drevené lavičky alebo ratanové kreslá zapadnú do prírodného konceptu a vy si tak budete môcť vychutnávať pohľad na novú záhradu z príjemného posedu. Nezabudnite na malý prístrešok, ktorý ochráni posedenie pred dažďom a v horúcich dňoch vám poskytne chladivú oázu pred slnkom. 

Odporúčame prečítať: Aké bylinky si vypestovať v byte počas zimy

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

záhrada

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 25.03.15 14:31

MZ
karma
92.00

krásne záhradky - to by bol relax

 • 0
Odpovedať

Marcela Šagatova 27.03.15 17:33

karma
-1.00

nádherné miesta ako stvorené na relax.. asi každý by prijal taký kúsok krásnej záhradky

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.04.15 15:53

JK
karma
100.00

Zahradu mám veľkú a niečo taķéto by som brala

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 16.05.16 15:20

SK
karma
113.00

krasne inspiracie

 • 0
Odpovedať

Ivana Navrátilová 21.06.18 22:49

IN
karma
-1.00

Pekne napísané :-) My si teraz budeme kupovať nový záhradný nábytok z JYSKu, takže si čoskoro taky budeme robiť pohodičku. Objavili sme ho, keď sme si prezerali nový JYSK leták a mali ho za tak dobrú cenu, že sme neodolali. Keď tak sa pozrite na

 • 1
Odpovedať

Týna Ryglová 13.05.21 11:44

TR
karma
-1.00

Keď sme stavali dom, tak som sa hrozne tešila na to, až bude hotovo a urobíme si na záhrade pergolu, kde budeme tráviť voľné popoludnie. Pergolu už máme, ale toho voľna toľko nie je :-D . Okolo záhrady je stále čo robiť. Pestujem zeleninu a tiež sme si zaobstarali sliepky, ku ktorým musíme chodiť každý deň. Väčšinou k nim chodím ja.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní