Zbohom filtre na Instagrame! Po novom sa už nebudú môcť upravovať fotografie v reklame na kozmetiku

Zbohom filtre na Instagrame! Po novom sa už nebudú môcť upravovať fotografie v reklame na kozmetiku

Povedzme si rovno, každá dobre cielená reklama na sociálnych sieťach dokáže človeka presvedčiť, aby si kúpil aj to, čo v podstate ani nepotrebuje. Stačí, aby nejaká celebrita ukázala krém, ktorý používa a už ho máme všetky doma vo svojej kúpeľni. Nastajlovaná fotografia, dokonalo upravená celebrita aj s nejakou tou retušou je dokonalou chodiacou reklamou. Veď ktorá z nás by nechcela mať takú krásnu pleť bez vrások a iných nedokonalostí, akou sa môžu popýšiť herečky, speváčky, beauty blogerky a pod.

Avšak Instagram klepol všetkým influencerom po prstoch. Nové rozhodnutie totižto nariadilo influencerom, aby v reklame na kozmetiku prestali používať zavádzajúce filtre, ktoré dokážu prikrášliť realitu. Údajne, ak ide o platené reklamy, tak by mali byť reálne a nie prikrášlené. Mali by zobrazovať skutočné účinky a nie tie upravené prostredníctvom rôznych filtrov, teda by mali ukazovať „skutočnú tvár“. Úrad pre štandardy reklamy sledoval kampaň vizážistky Sashy Pallari (@sashalouisepallari) s názvom #FILTERDROP, prostredníctvom ktorej sa snažila poukázať na to, aká je skutočnosť a realita na sociálnych sieťach.

Čo sa tým mení?

Podľa nového zákona bude platiť, že ak sa na sociálnej sieti Instagram objaví fotografia, ktorá je reklamou na kozmetický produkt a bude upravená nejakým filtrom, tak bude vymazaná. Ženy si totižto zaslúžia poznať skutočnú pravdu.

Sasha pre portál Unilad uviedla, že cieľom jej kampane je podporiť pozitívny prístup k telu tým, že sa vyhne používaniu filtrov. Sama si totižto uvedomila, že krása je o prirodzenosti a nie o všetkých filtroch a úpravách. Začala preto zverejňovať na sociálnej sieti svoje fotografie bez akýchkoľvek úprav. Jej kampaň prebieha už 8 mesiacov a za tú dobu ju začali podporovať mnohé celebrity, politici, ale aj používatelia sociálnej siete.

Zbohom filtre! Vitaj prirodzená krása!

Prečo to dospelo až k zákazu používania filtrov? Je to predovšetkým kvôli tomu, že v dnešnej dobe už človek nedokáže rozlíšiť, čo je skutočne prirodzené a čo nie. Mladé dievčatá tak boli pod tlakom, kvôli ktorému sa chceli priblížiť určitému štandardu krásy, ktorý vídali na sociálnych sieťach. Ten štandard však bol neprirodzený a skrášlený. 

Síce ešte nie je úplne jasné, ako chce Instagram toto rozhodnutie zaviesť do praxe, no od influencerov žiada, aby dodržiavali reklamné štandardy.

Zdroj foto - úvodná koláž: nstagram.com/kimkardashian; instagram.com/sashalouisepallari/

- Anketa

ČO HOVORÍTE NA TENTO KROK INSTAGRAMU?

Odpovedalo 12 ľudí  

Je to správny krok
92%
Je mi to viac-menej jedno
8%
Škoda všetkých tých krásnych fotiek
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 13.02.21 08:32

ĽŠ
karma
100.00

Výborný krok!

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 13.02.21 13:46

karma
110.00

Je to super.Koniec komplexommy obyčajne ženy..

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 13.02.21 16:19

KK
karma
111.00

Super, to už malo byť dávno.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 14.02.21 11:12

JK
karma
100.00

Som úplne za

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Neuschlová 14.02.21 14:05

AN
karma
109.00

Super, správny krok

  • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 14.02.21 15:12

JP
karma
109.00

Je pekné, keď sa žena prikrášli, ale nie tak, že po umytí ju nespoznám. Preto súhlasím s týmto krokom.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 10:20

KS
karma
133.00

No konečne ľudia odhodia masky a ukážu pravú tvár :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní