Zimné aktivity – počúvaj svoje telo!

Zimné aktivity – počúvaj svoje telo!
  • 10.02.2014
  • PR článok

Konečne nám trošku nasnežilo a hádam zasvieti aj slniečko. Možnosť vyraziť za zimnými športami a užiť si ich na maximum je na každom z nás. Lyžovanie, sánkovanie, snowboarding, bežky, korčulovanie, beh, turistika... Určite je z čoho si vyberať.

A prečo ešte nejdete? Ak odhliadneme od objektívnych príčin, tak zvyčajnou „prekážkou“ je zdravotný stav. Poúrazové stavy, opakované zranenia, preťaženie, bolesť. Naša predstava je byť aktívny, užívať si pohyb na maximum a cítiť sa príjemne. Ak z toho niečo chýba, vyhýbame sa tejto činnosti. Kto lepšie pozná naše telo, ako my? Vieme, koľko čoho vydržíme a čo nám ako prvé „odchádza“ a spôsobuje problém. 

futuro kolenná bandáž

Jedna z možností je ochrániť si oslabené časti tela (napr. kolená, členky, lakte, zápästia, kríže a pod.) a používať podporné ortézy – športové bandáže FUTURO®.

 

 

 

Bandáže plnia viacero funkcií:

  1. V požadovanom smere a rozsahu obmedzujú, alebo skôr tlmia rozsah pohybu a zabraňujú vzniku poranenia.
  2. Podporujú dynamickú stabilizáciu kĺbov dráždením kožných receptorov v extrémmych polohách.
  3. Vytvárajú „psychologickú bandáž“ a podporu, pretože človek má pocit vyššej pevnosti daného kĺbu a okolitých svalov.

 

 

futuro ochranné bandáže

Zdroj: Shutterstock®

Zvýšené sebavedomie napomáha. Človek prestáva nad problémovou časťou tela rozmýšlať a tak sa napomáha k odstráneniu narušených pohybových stereotypov. Ak nás niečo bolí, podvedome šetríme danú časť tela a preťažujeme inú. Návrat k správnemu držaniu vyústí k pohybu bez bolestí. Hovoríme o rekreačnom športe a o preventívnej funkcii. Pri výkonnostných športovcoch platia iné pravidlá.

futuro

Zdroj: Shutterstock®

Protetické pomôcky FUTURO pomáhajú pri preventívnom ošetrení pohybového systému. Rešpektujú anatomické odchýlky tela a jednoducho sa aplikujú. Využívajú prirodzený dizajn, najmodernejšie antialergiké a najnovšie materiály. Ich cenová relácia zaručuje širokú dostupnosť pre bežnú populáciu. Sú vhodné aj pre dlhodobé používanie, pri ktorom si zachovávajú svoju kvalitu.

Je teda len na vás ako sa pripravíte na športové aktivity a aká bude kvalita vášho života. Akákoľvek športová činnosť prispieva k vylučovaniu endorfínov... a tie nám predsa ide :)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 06.02.14 09:03

BS
karma
100.00

Dobre vedieť...

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 14:04

DS
karma
-1.00

Turistiku milujem :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní