4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži

4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži
  • 09.02.2016
  • Marcela Špalková

Keď si niečo oblečiem, necítim sa dobre, som neistá, nepáčim sa sama sebe...Vedieš v hlave podobný monológ? Ak máš v skrini kúsky, v ktorých sa cítiš, že to nie je ono, niekde nastala chyba.

Oblečenie má byť tvojou druhou kožou. Má vyjadrovať a podporovať tvoju osobnosť, máš sa v ňom cítiť sebavedomo. Ak to tak nemáš, čítaj ďalej.  Pomôžem ti odhaliť dôvody, prečo to tak nie je.

1. Farba, ktorá k tebe neladí 

Farba urobí veľa. Hlavne, keď je blízko tváre. Každé tričko, šatka hádže na tvár odlesky. Preto sa stáva, že v niektorých farbách vyzeráš  zdravo, sviežo, mlado a niektoré ti škodia. Robia ťa mdlou, unavenou, strhanou, zostarnú ťa. Ak si si to doteraz neuvedomovala, je na čase začať si to všímať. Farby dodajú šmrnc a iskru nie len tvojej tvári, ale aj tvojmu životu. Za tvrdením „v tom sa necítim dobre“ je vždy niečo, možno to je farba alebo strih.

Odporúčame prečítať: Do teplejších zimných dní

4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži

Zdroj: Shutterstock®

2. Strih, ktorý nesedí tvojej postave 

Keď niečo sekne tvojej kamarátke, neplatí automaticky, že v to sekne aj tebe. Výborná správa je, že aj ty môžeš vyzerať a cítiť sa šik. Stačí si urobiť jasno v tom, aké strihy sa hodia k tvojej postave. Pre začiatok si urob jasno, s čím na tvojom tele si spokojná a s čím až tak nie. Potom sa stačí riadiť jednoduchým pravidlom: upozorňuj nato, čo sa ti páči a odveď pozornosť od toho, s čím až tak spokojná nie si. 

Upozorňovať môžeš výraznejšími farbami, vzormi, čipkami, nápadnými materiálmi, doplnkami. Odpútaš pozornosť padavými, ľahkými, prispôsobivými materiálmi, nenápadnými farbami, voľnejšími strihmi.  Ja to klientkam vysvetľujem najskôr na obrázkoch,  potom v ich súčasnom šatníku a v obchodoch. By ste neverili, koľko AHA momentov pri tom majú. Hneď im docvakne, prečo sa v toľkých kúskoch necítili dobre.

Odporúčame prečítať: Exkluzívne fotografie z módnej prehliadky - Georges Hobeika VI.

4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži

Zdroj: Shutterstock®

3. Nevhodný materiál

Ďalší kameň úrazu, ktorý nám bráni v tom, aby sa stalo oblečenie našou druhou kožou. Ak sa ti podarilo vyriešiť záhadu strihov a farieb a stále niečo nesedí, môže to byť materiál. Pozor nato. Keď nechceš na niektoré časti tela upozorňovať, nevoľ na ne obopnuté, priliehavé materiály. Tie si dopraj na tie časti tela, s ktorými si spokojná. Voľbou vhodných materiálov sa dá nie len opticky vyformovať postava,  dá sa nimi odstrániť aj nadmerné potenie. Pozor na umelé materiály, ktoré potenie podporujú.

Odporúčame prečítať: Žltá - farba slniečka

4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži

Zdroj: Shutterstock®

4. Neobjavila si svoj štýl 

Chceš sa podobať kamarátke, vyhovieť predstavám rodičov, priateľa, manžela, lifestylových časopisov, trendov... Vykašli sa nato, neboj sa byť sama sebou, iba tak si jedinečná. Nemusíš nikoho napodobňovať. Aj z módnych trendov si vyberaj to, čo lahodí tvojej postave a duši. Tvoja kamarátka sa môže cítiť dobre v kostýmoch, ale ty nie. Alebo naopak. Obe možnosti sú v poriadku, len si treba urobiť jasno v tom, kto si, kým sa chceš stať alebo kým si bola kedysi, ale stratila si to a krásne to podporiť oblečením. Ak sa ti to nedarí, rada ti s tým pomôžem. Vyvinula som si koučovacie otázky a pomôcky, ktoré nám v tom pomôžu. 

Odporúčame prečítať:  Beauty poradňa GERnétic - Mastná pokožka v zrelom veku

4 dôvody, kvôli ktorým sa v oblečení necítiš ako vo vlastnej koži

Zdroj: Shutterstock®

Či chceme alebo nie, oblečením veľa o sebe prezradíme, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? V každej žene vidím potenciál sebavedomej bytosti, ktorá sa môže cítiť dobre vo vlastnej koži a pri pohľade do zrkadla. Niekedy stačí naozaj málo a začínam to tým, keď si dopraješ čas pre seba. Keď sa venuješ sebe, vtedy začneš vnímať hlbší zmysel. Nie len oblečenia, ale všetkého. Tak ti, želám, aby si mala času pre seba čo najviac. 

Odporúčame prečítať: Štýl na mieru - Aby sme v zime nezrmzli

Radí: Marcela Špalková - Štýl mejker 

Viac na: www.stylnamieru.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 09.02.16 20:42

SK
karma
113.00

zakladom vsetkeho je dobre sa citim vo vsetkom,co mame na sebe,vekom to uz snad vieme vsetko dobre zladit ci strih alebo farbu,ktore nam pristanu

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 08.03.16 15:32

MR
karma
-1.00

ja milujem modrú farbu...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.05.16 19:50

JK
karma
100.00

Hlavne materiál a strih ahy sedeli dobre na postave a potom v čom sa cítim dobre

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.06.16 23:05

MZ
karma
-1.00

samozrejme, strihy vedia spraviť svoje..

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 01:56

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 01:57

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní