Kam s deťmi na výlet? Tu sú tipy na super rodinné aktivity na leto!

Kam s deťmi na výlet? Tu sú tipy na super rodinné aktivity na leto!

  • Zdieľaj:
 • 3

Letné mesiace sú zároveň aj obdobím, kedy majú deti prázdniny, takže im ako rodičia musíte neustále vymýšľať nejaké aktivity. Keď nie sú v tábore alebo sa práve nechystáte na dovolenku, musia to byť činnosti v blízkosti domova, prípadne niekde na Slovensku či v jeho okolí. A tu to niekedy viazne. Ani fantázia rodičov totiž nie je nekonečná a niekedy jednoducho nápady dochádzajú. Na to sme tu my! Kam s deťmi na výlet v lete sa dozviete v tomto článku.

Choďte na piknik

Raňajky, obed aj večera doma v kuchyni bude časom pre vaše deti nuda. Každý deň to isté miesto a podobné jedlo. Ale čo tak si vychutnať obed pod holým nebom? Zbaľte do koša všetko potrebné, pribaľte aj nejakú hru a vyberte sa do najbližšieho parku. Ak v ňom budú aj preliezky a atrakcie pre deti, máte vyhraté. Ak nie, postačí vám lopta alebo rakety s košíkom. Ukážte deťom, že aj vy viete vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a dokážete pripraviť jedlo na von.

Pozri aj: Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

kam zobrať deti

Zdroj: Shutterstock®

Stará dobrá opekačka

Aj ďalšia aktivita sa bude týkať jedla. Kedy ste boli naposledy s ratolesťami v lome či v lese a urobili ste si táborák? Samozrejme, tým myslíme na vyhradených miestach, kde je zakladanie ohňov v pripravených ohniskách povolené… Zoberte špekáčiky, pretože tie majú deti najradšej, aj keď nie sú práve najzdravšie. Pribaľte chlieb, horčicu a dokonalý obed alebo večeru máte na stole. Alebo skôr na palici. Aby ste urobili z opekania ešte väčšiu zábavu, nechajte na deťoch, aby vyhľadali vhodné palice na opekanie a drevo na založenie ohňa. O to väčšiu budú mať radosť.

Stanovačka na záhrade

Niekedy nemusíte ísť príliš ďaleko na to, aby ste vytvorili pre deti dokonalý program. Ak máte dom a aspoň malú záhradku, môžete im na nej postaviť stan a nechať ich v ňom aj cez noc. Nie je nič dobrodružnejšie ako noc pod hviezdami. Ak záhradu nemáte, vyberte sa na stanovačku do lesa. Vymeňte pohodlnú posteľ za karimatku a spacáky a vaše deti budú celé bez seba. P.S. Nechajte doma mobily, alebo aspoň vypnite pripojenie na internet.

najlepšie aktivity pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Výlet za kvetinkami

Zobrali ste deti niekedy namiesto zoologickej záhrady do záhrady botanickej? Možno vás prekvapia, keď prejavia záujem aj o kvetinky a nielen o zvieratká. V prípade, že by pre ne neboli kvety a rastliny až tak zaujímavé, pozorujte včielky, vtáčiky a všetko živé naokolo. Budete milo prekvapení, keď zistíte, že okrem zábavy a pekne stráveného dňa sa deti aj niečomu priučili. Je však možné, že budete potrebovať encyklopédiu alebo aspoň pripojenie na internet, aby ste vedeli všetky kvetinky identifikovať.

Zaujme ťa: RECEPT: Zdravý krevetový šalát s avokádom a citrusmi


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Lucia Šeptáková 01.07.19 05:15

karma
108.00

Super tipy.Také jednoducho čarovné ..

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 01.07.19 06:53

ĽŠ
karma
100.00

Skvelé tipy!

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.07.19 16:13

JK
karma
100.00

Z vnúčatkami pôjdem do Zoo

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Život je o experimentoch! Aj pri farbách na vlasy!
Vlasy

Život je o experimentoch! Aj pri farbách na vlasy!

 • 1
 • 03.06.2022
Sandra Bullock: Poznáte tajomstvo jej krásnej pleti?
Pleť

Sandra Bullock: Poznáte tajomstvo jej krásnej pleti?

 • 5
 • 21.04.2022
Betaglukány v kozmetike zaznamenávajú skvelé účinky: Prečo ich skúsiť?
Pleť

Betaglukány v kozmetike zaznamenávajú skvelé účinky: Prečo ich skúsiť?

 • 2
 • 15.04.2022
TOPlist