Kam s deťmi na výlet? Tu sú tipy na super rodinné aktivity na leto!

Kam s deťmi na výlet? Tu sú tipy na super rodinné aktivity na leto!

Letné mesiace sú zároveň aj obdobím, kedy majú deti prázdniny, takže im ako rodičia musíte neustále vymýšľať nejaké aktivity. Keď nie sú v tábore alebo sa práve nechystáte na dovolenku, musia to byť činnosti v blízkosti domova, prípadne niekde na Slovensku či v jeho okolí. A tu to niekedy viazne. Ani fantázia rodičov totiž nie je nekonečná a niekedy jednoducho nápady dochádzajú. Na to sme tu my! Kam s deťmi na výlet v lete sa dozviete v tomto článku.

Choďte na piknik

Raňajky, obed aj večera doma v kuchyni bude časom pre vaše deti nuda. Každý deň to isté miesto a podobné jedlo. Ale čo tak si vychutnať obed pod holým nebom? Zbaľte do koša všetko potrebné, pribaľte aj nejakú hru a vyberte sa do najbližšieho parku. Ak v ňom budú aj preliezky a atrakcie pre deti, máte vyhraté. Ak nie, postačí vám lopta alebo rakety s košíkom. Ukážte deťom, že aj vy viete vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a dokážete pripraviť jedlo na von.

Pozri aj: Ktoré chyby vo výchove detí sú najčastejšie? Tieto môžu mať negatívny dopad

kam zobrať deti

Zdroj: Shutterstock®

Stará dobrá opekačka

Aj ďalšia aktivita sa bude týkať jedla. Kedy ste boli naposledy s ratolesťami v lome či v lese a urobili ste si táborák? Samozrejme, tým myslíme na vyhradených miestach, kde je zakladanie ohňov v pripravených ohniskách povolené… Zoberte špekáčiky, pretože tie majú deti najradšej, aj keď nie sú práve najzdravšie. Pribaľte chlieb, horčicu a dokonalý obed alebo večeru máte na stole. Alebo skôr na palici. Aby ste urobili z opekania ešte väčšiu zábavu, nechajte na deťoch, aby vyhľadali vhodné palice na opekanie a drevo na založenie ohňa. O to väčšiu budú mať radosť.

Stanovačka na záhrade

Niekedy nemusíte ísť príliš ďaleko na to, aby ste vytvorili pre deti dokonalý program. Ak máte dom a aspoň malú záhradku, môžete im na nej postaviť stan a nechať ich v ňom aj cez noc. Nie je nič dobrodružnejšie ako noc pod hviezdami. Ak záhradu nemáte, vyberte sa na stanovačku do lesa. Vymeňte pohodlnú posteľ za karimatku a spacáky a vaše deti budú celé bez seba. P.S. Nechajte doma mobily, alebo aspoň vypnite pripojenie na internet.

najlepšie aktivity pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Výlet za kvetinkami

Zobrali ste deti niekedy namiesto zoologickej záhrady do záhrady botanickej? Možno vás prekvapia, keď prejavia záujem aj o kvetinky a nielen o zvieratká. V prípade, že by pre ne neboli kvety a rastliny až tak zaujímavé, pozorujte včielky, vtáčiky a všetko živé naokolo. Budete milo prekvapení, keď zistíte, že okrem zábavy a pekne stráveného dňa sa deti aj niečomu priučili. Je však možné, že budete potrebovať encyklopédiu alebo aspoň pripojenie na internet, aby ste vedeli všetky kvetinky identifikovať.

Zaujme ťa: RECEPT: Zdravý krevetový šalát s avokádom a citrusmi


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Lucia Šeptáková 01.07.19 05:15

karma
108.00

Super tipy.Také jednoducho čarovné ..

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 01.07.19 06:53

ĽŠ
karma
100.00

Skvelé tipy!

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.07.19 16:13

JK
karma
100.00

Z vnúčatkami pôjdem do Zoo

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:13

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:13

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:14

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:14

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:44

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 22:44

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní