TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom

TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom

Starostlivosť o pleť je akousi samozrejmosťou pre mnohé z nás a je našťastie čoraz bežnejšia. Šíri sa o nej totiž celkom výrazná osveta, či už prostredníctvom kozmetických značiek alebo známych osobností. Ale čo s pokožkou tela? Aj tá je rovnako dôležitá a mali by sme jej venovať takú istú pozornosť. Momentálne ju trápi jesenné sychravé počasie a čakajú ju ešte tvrdšie zimné podmienky. Preto sme pre vás testovali výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom. Ako dopadol test, sa dočítate o niečo nižšie.

Oficiálny popis produktu

Doprajte svojej pokožke intenzívnu dávku vitamínov pre jej posilnenie v jesennom a zimnom období! Využite našu skvelú ponuku v podobe Výživného telového elixíru pre hydratovanú a hodvábnu pokožku. Tento olejový produkt má jemnú textúru, pokožku obalí do ochranného a výživného filtra bez mastného pocitu. Aktívnymi ingredienciami v tomto oleji je maslo z divokého manga s ochrannou, zjemňujúcou a vyhladzujúcou funkciou a kokosový olej s posilňujúcou a vyživujúcou funkciou. Olej nastriekajte na pokožku tela a vmasírujte ho do nej krúživými pohybmi. Je určený na každodenné použitie a pre všetky typy pokožky. 

Pozri aj: TEST: Duo na pery Sothys Paris - gurmánsky píling a balzam na pery

telový olej s mangom Sothys

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Prvý kontakt s produktom

Ak čo i len troška sledujete naše testovanie, určite viete, že značka Sothys sa vyskytla v mojom nedávnom teste pílingu a balzamu na pery. Ak si chcete tento test prečítať, klikajte SEM. Hovorím to najmä preto, aby ste poznali moju relatívne krátku históriu s touto luxusnou francúzskou kozmetikou a aj preto, že tieto dva produkty na pery patria do rovnakej jesenno-zimnej starostlivosti ako Výživný telový elixír s mangom a kokosovým olejom, ktorého sa týka práve tento test. Výživné duo na pery u mňa obstálo na jednotku a stále ho so sebou všade vláčim. Poďme sa pozrieť, ako hodnotím tento olej. A začnime jeho obalom, teda celkovým vzhľadom.

Olej prichádza v plastovej priehľadnej fľaštičke s objemom 100 ml, takže čo sa množstva týka, produktu dostanete naozaj dosť. Ide však o olej určený na celé telo, takže objem tomu aj zodpovedá. Keďže je obal priehľadný, pekne vidíte, koľko oleja vám ešte zostáva a veľmi efektne sa v ňom vyníma aj žltý produkt. Fľaštičku dopĺňa klasický biely rozprašovač s priehľadným uzáverom. Ten skvele dolieha, preto sa nemusíte obávať toho, že vám olej strekne niekde do oblečenia, keď ho so sebou beriete napríklad na cesty v kufri. Celé balenie pekne dopĺňa žltý text na fľašičke, čo podľa mňa pôsobí veľmi minimalisticky a elegantne. 

Zhrnutie: Balenie tohto oleja je na pohľad pekné, praktické a dokonca s objemom 100 ml. Vhodné je aj do príručnej batožiny do lietadla, čo je pre mňa veľké plus.

telový olej Sothys s kokosovým olejom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ako dopadol náš test?

Od krátkeho úvodu a vzhľadu produktu sa presuňme k tomu, aký olej naozaj je, teda či vám ho odporúčam vyskúšať. Olej testujem približne od polovice septembra až do dnešného dňa, čo je viac ako mesiac. Väčšinou som ho zvykla používať po sprchovaní, kedy je pokožka vysušená z horúcej vody a doslova prahnúca po hydratácii a dodatočnej výžive. Inokedy som olej využila počas teplejších dní babieho leta, keď som potrebovala nohy pod midi sukňou zbaviť bieleho povlaku z vysušenia.

Najprv by som rada podotkla, že olej má veľmi dobrý rozprašovač, ktorý vypúšťa jemnú hmlu, takže sa vám na telo dostane tak akurát oleja. Ani príliš veľa, ani príliš málo, čo nebýva pri produktoch s rozprašovačmi samozrejmosťou. K tomuto by som povedala len jedno – je potrebné dať si pozor na to, aby ste si rozprašovač nezamastili od produktu, pretože sa vám bude veľmi ťažko stláčať. 

Poďme však k vôni, ktorú si na kozmetických produktoch všímam ako prvú a dosť ma ovplyvňuje aj pri výbere kozmetiky. Na toto mám však len jednu otázku. Môže byť kombinácia manga a kokosu vôbec zlá? Nemôže! Olej vonia nádherne, exoticky, čo mi počas chladných večerov nesmierne vyhovuje. Keď olej používam, tak som mysľou opäť na Srí Lanke, kde sme si ešte pred rokom s manželom užívali medové týždne. A toto by mala podľa mňa mala vôňa kvalitného kozmetického produktu evokovať – niečo vám osobne milé, príjemné a harmonické.

Na záver testu si povieme niečo o účinku oleja, ako ho vnímam ja. Vopred sa priznám, že telové oleje nie sú vôbec mojimi obľúbencami, pretože nemám rada pocit mastnej pleti ani pokožky. Preto som olej hodnotila pravdepodobne o čosi kritickejšie. Olej som si striekala priamo na pokožku a po častiach. Vždy som si nastriekala malé množstvo oleja, napríklad na nohu, no a následne som začala so zapracovávaním krúživými pohybmi prstov. Olej sa veľmi pekne vstrebáva a pocit mastnoty naozaj veľmi rýchlo odchádza, aj keď podľa môjho názoru neodíde úplne. Ale ako hovorím, ja nie som na olejové produkty vôbec zvyknutá, takže to vnímam pravdepodobne o trošku viac. Samotný účinok oleja na pokožku bol takmer dokonalý. Moja suchá koža bola razom hydratovaná, nesmierne jemná a hodvábna, a to dokonca aj na miestach, kde mám pokožku viac textúrovanú.

Zhrnutie: Olej zanecháva pokožku hydratovanú, hodvábnu a navyše veľmi jemnú aj na miestach, kde je pleť hrubšia a textúrovanejšia.

Zaujme ťa: TEST: Sprchový nektár a rozžiarujúca čistiaca pena na tvár Sothys

Sothys Paris telová kozmetika

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Záverečné hodnotenie

Na pokožku tela som dlhé roky vôbec nedbala. Hovorila som si, že na ňu nebudem míňať peniaze a prehnane sa o ňu starať. Maximálne som vždy používala jedno telové mlieko. Telový olej bol preto pre mňa výrazným krokom vpred v starostlivosti o pokožku môjho tela. Jeho používanie vôbec neľutujem, a to napriek tomu, že ide o telový olej. Krásne vonia, hydratuje, zjemňuje a poskytuje pokožke všetko, čo potrebuje na to, aby prežila v dobrom zdraví jeseň a zimu 2019. Olej hodnotím veľmi pozitívne a určite ho vypotrebujem až do úplného konca. Odporúčam ho všetkým ženám, ktoré chcú zažiť trochu exotiky aj na mrazivom Slovensku a chcú pokožke dopriať extra starostlivosť, ktorú si rozhodne zaslúži.

Viac produktov značky Sothys Paris hľadajte na www.sothys.sk.

- Galéria
1 z 8
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Výživný telový elixír Sothys s mangom a kokosovým olejom - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 22.10.19 07:33

ĽŠ
karma
100.00

Vyzerá veľmi lákavo!

  • 0
Odpovedať

Helena Majorosova 30.10.19 14:57

HM
karma
-1.00

Momentálne je aj u nás doma IN všetko s kokosovým olejom. Jeho účinky sú úžasné.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 30.12.19 14:26

JK
karma
100.00

Túto kozmetiku nepoznám

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní