Kvet: Láska vás vždy dostane

Kvet: Láska vás vždy dostane

Vychutnajte si očarujúci príbeh Kvet o tom, že nech máme akékoľvek plány, láska je vždy silnejšia. Bez ohľadu na to, kto ste. A nezáleží ani na tom, čo robíte.

 

Mala presný plán. Lenže potom stretla jeho.
 

Vždy som mala jasno v tom, čo chcem dosiahnuť. Najlepšie známky na škole, aby bola na mňa starká pyšná a zo všetkého najviac to, čo sa dosiaľ nikomu z našej rodiny nepodarilo: prijatie na Stanfordovu univerzitu.

 

Starká, mama aj sestra pre lásku a sex stratili hlavu. Až tak, že celkom prestali myslieť na vlastnú budúcnosť a nakoniec o všetko prišli. Rovnakú chybu však neurobím. Mňa od splnenia môjho sna neodvedie nijaký chalan. To som si svätosväte sľúbila a to aj dodržím. To však bolo ešte pred Tatom.

 

Teda predtým, než sa o mňa začala zaujímať najväčšia rocková hviezda na svete. Pred letmi súkromným lietadlom, tajnými schôdzkami a pesničkami napísanými o mne a pre mňa. 

 

Je toho fakt veľa, čo o ňom neviem. Napríklad prečo sa vykašľal na hudbu. Čo robí, keď nie sme spolu. Aké temné tajomstvá zo svojej minulosti predo mnou skrýva. Stačí však, aby ma pobozkal, a zrazu nemyslím na nič, ani na svoju budúcnosť. A už vôbec neviem, čo vlastne naozaj chcem.

 

 

„Jediný spôsob, ako sa zbaviť pokušenia, je podľahnúť mu.“
 Oscar Wilde

 

Odporúčame: Spoznal som ťa bosú

 

Začítajte sa do novinky Kvet:

Kvet: Láska vás vždy dostane

Pred

To predsavzatie som si dala v dvanástich.

V tom istom roku, keď zomrela mama. Vždy bola do vetra. Ľahkovážna. Výbušná. Len čo sa v jej živote objavil nový muž, bez váhania sa vrhla do dobrodružstva a mňa so sestrou Miou nechala napospas osudu. Zúfalo sa zamilúvala, znovu a znovu, akoby sa bez lásky dusila. Odišla, aby sa opäť nadýchla, no tentoraz ju to zabilo.

Láska je zničujúca. Berie človeku úplne všetko.

Preto som si predsavzala: nijakí chalani, nijaká stužková, nijaké večierky. Budem sedieť pekne doma, učiť sa na samé jednotky, pôjdem na vysokú a zariadim si život inak a lepšie. Nič a nikto mi v tom nezabráni.

To však bolo ešte predtým, než som ho stretla.

 

Po

Sklopí oči, zadíva sa mi na pery a hľadí na ne, kým ich nespojí so svojimi. Dychtivo mu bozk opätujem, rukami mi zviera zápästia, tisne sa ku mne celým telom.

Chcem viac.

Odtrhne pery od mojich, aby ma pobozkal za ucho, aby mi bozkami zasypal krk. Jeho ústa pália, zubami sa mi zľahka zahryzne do ušného lalôčika. Keď zodvihne hlavu, aby sa mi pozrel do očí, v tých jeho vidím vášnivú túžbu. Naše pohľady sa priťahujú ako magnety. Bozkáva ma. Ľahký dotyk pier. Znovu.

A znovu.

Obaja privierame viečka, jazyky sa nám stretnú, zviera mi boky. Siahnem po zipse na jeho bunde a rozopnem mu ju. Zavzdychá s perami na mojich a mnou prebehne vzrušujúca triaška.

V tomto okamihu, ktorý ma desí a zároveň zadúša, by som mu neodoprela nič.

Vôbec nič.

 

Prvá kapitola

Pred dvomi mesiacmi...

Zvoní mi mobil, z kabely sa naliehavo šíri prenikavý hvizd blížiaceho sa vlaku. Nahmatám tyčinku na pery, zopár starých účtov a zabudnutý papierový obrúsok z kaviarne Lone Bean, kým sa k nemu konečne dostanem.

Píše mi Carlos, môj najlepší kamoš už od základky.

Máš dnes niečo?

To je tajomstvo, naťukám a ako tajnú šifru pridám dva emotikony kvetov. Carlos veľmi dobre vie, že som v robote – v luxusnom kvetinárstve Bloom Room v centre mesta predsa brigádujem každý pondelok už tretí rok.

Fakt nechceš aspoň raz zažiť pred maturitou žúrku u Farrah? píše vzápätí Carlos.

Farrah Sullivanová organizuje ohromné večierky zakaždým, keď jej otec vypadne z mesta, čo je prinajmenšom raz do mesiaca. A hoci je ešte len začiatok týždňa a zajtra sa normálne ide do školy, väčšina študentov z našej strednej Pacific Heights tam určite bude, aby si užili ďalšiu bláznivú noc. Farrah má doma bazén, pingpongový stôl a chladničku plnú piva – aspoň to všetci tvrdia. Viem, že tam Carlos nechce ísť sám, lebo s vysokou pravdepodobnosťou príde aj jeho láska Alan Gregory, chalan s dvoma krstnými menami. Chodí na Worther Prep v Beverly Hills a flirtuje s Carlosom, odkedy sa zoznámili na akomsi indie-folkovom koncerte v západnom Hollywoode asi pred mesiacom.

Vzdychnem si a opriem sa lakťami o pult. Prepáč, píšem. Určite sa skvele zabavíš aj bezo mňa. Ako obyčajne. Takmer nikam nechodím a pravidelne vycúvam zo všetkých spoločenských podujatí: z večierkov, klubov, aj výletov na pláž vo Venice, kam chodia decká zo školy, aby sa pozerali na západ slnka a popíjali rum z ploskačiek. Občas mi napadne, aký je to vlastne zázrak, že naše zvláštne priateľstvo vydržalo až doteraz. Carlos a ja sme spriaznené duše, hoci náš vzťah je výsostne platonický. Ja som tá, na ktorú sa dá vždy spoľahnúť, ktorej môže kedykoľvek zavolať a komu vyplakáva, keď mu krachne ďalší vzťah alebo keď ochorie a jedinou záchranou sú najnovšie čísla bulvárnych časopisov a nepretržitý prísun polievok z jeho obľúbenej reštaurácie v Santa Monice.

On ma zasa vláči po koncertoch skupín, o ktorých som v živote nepočula, takže vďaka nemu poznám aj tie najzastrčenejšie kluby v meste. Trávime tam vzácne večery, keď nezarezávam ani nešprtám do školy. Len s ním dokážem pretrkotať celú noc, až obaja zaspíme od únavy s telefónom pri uchu. S ním sa smejem. A práve jeho zachraňujem, keď sa bezhlavo vrhne do vzťahu s jednoznačne nesprávnym chalanom, alebo ho prepadne panika, že sa nikdy nedostane na vysnívanú vysokú. Dokonale sa dopĺňame. Svoj život si bez neho neviem predstaviť.

Ďalšie zvonenie: POTREBUJEM SVOJU CHARLOTTE.

Zasmejem sa a odfúknem si neposlušný prameň vlasov z tváre.

Smola! Tvoja Charlotte sľúbila Holly, že dnes zostane až do záverečnej. Bav sa aj za mňa. Tentoraz to zostáva na tebe, píšem.

Takto vyzerá môj život: škola; štyrikrát do mesiaca brigáda v kvetinárstve; každý štvrtok stáž na UCLA; večery strávené nad knihami v malinkom dome, kde bývam so starkou, staršou sestrou a s malým synovcom. Namydliť. Opláchnuť. A znova. Niežeby som sa zaprisahala, že sa zo mňa stane najväčšia mimoňka v celom Los Angeles. Je to preto, lebo som sa zaviazala, že budem prvou ženou v našej rodine, ktorá pôjde na vysokú, a nedovolím, aby ma čokoľvek zviedlo z vytýčenej cesty. Odmietam skončiť ako moja mama a sestra – tehotná ešte pred dvadsiatkou, s nekonečným zástupom bývalých frajerov v pätách. Takže hoci mám osemnásť, nikdy som sa s nikým nebozkávala, ani nedržala za ruky počas prestávky, ba nikdy som nebola ani len na nudnom školskom čaji o piatej.

Carlos posiela sériu uplakaných emotikonov.

Odpovedám smajlíkom so srdiečkovým bozkom.

S pocitom trápnej šprtky, ktorá sa nevie odviazať, otváram obľúbený playlist a púšťam si náhodný výber. Zaznie stará hitovka – akože poriadne stará, asi tak z mladosti mojej starkej – My Girl od The Temptations. Pridám zvuk a zrazu celkom prepadnem chytľavej melódii. Púšťam sa do viazania kytíc na oslavu narodením osemročnej princeznej. Zabúdam na svet okolo seba, vznášam sa vo víre hudby a zopárkrát sa zatočím. Pripadám si síce trochu hlúpo, no aspoň na chvíľu zabúdam na disciplínu a poriadok vo svojom živote. A na to, že v ňom niet miesta pre spontánnosť či bláznovstvá. Vyťahujem ružovú, bielu a žltú stužku; okvetné lístky tulipánov posýpam trblietkami a vázu zdobím ligotavými flitrami; nahlas si pospevujem slová pesničky z môjho mobilu. Tancujem ako totálne švihnutá. Dočista zabúdam, že som v robote.

V zajatí okamihu si zrazu uvedomím, že mi po zátylku prebehli zimomriavky – niekto sa na mňa díva.

Zodvihnem oči od pracovného neporiadku na pulte a zmeraviem.

Oproti mne na druhej strane pultu stojí chalan, ruky vo vreckách, díva sa priamo na mňa. Nepočula som, kedy vošiel, a to máme nad dverami zvonec. Úchytkom sa nadýchnem a prudko sa vystriem, lebo si zrazu uvedomím, že mi výstrih trička skĺzol príliš hlboko a vykúka mi z neho okraj ružovej podprsenky.

„Ako pomôžem?“ pýtam sa a náhlivo vypínam mobil, aby som ho zastrčila do zadného vrecka džínsov. Sťažka prehĺtam rozpaky a cítim, že sa červenám.

Nespúšťa zo mňa tmavé oči, díva sa na moju odhalenú kľúčnu kosť, potom sa mi pozrie do tváre, akoby nevedel narýchlo odpovedať. „Potrebujem kvety.“

Je úžasný: výrazné lícne kosti, pevne zovreté pery... od ktorých sa neviem odtrhnúť o čosi dlhšie, než by sa patrilo.

„Máš nejakú konkrétnu predstavu?“ Nútim sa do odriekania zvyčajných otázok, no pohľadom ďalej dychtivo hltám jeho telo: vyšúchané džínsy, nakrátko ostrihané vlasy a tričko nedbalo zastrčené za opasok nohavíc. Pod priliehavou látkou sa mu rysujú svaly a široký hrudník. Keby sme ho s Carlosom stretli na ulici, on by sa za ním isto otočil – vyzerá ako jeden z tých krásnych chalanov, ktorí chodia do posilňovne alebo behávajú po Sunset Beach – vysoký, svalnatý a štíhly.

Prečo sa vôbec zaoberám jeho postavou?

Zaklipkám viečkami a pozriem sa mu do očí. Díva sa ostražito. Prichytil ma, ako si ho obzerám, a teraz čaká na verdikt. Zostáva mi len dúfať, že sa nečervenám priveľmi.

„Zatiaľ nie,“ odpovedá po chvíli, hlas má hlboký a zamatovo hebký.

„Poď za mnou,“ hovorím automaticky a vychádzam spoza pultu. Poslušne ma nasleduje pár krokov za mojim chrbtom do zadnej časti predajne, kde nás víta záplava ruží, ľalií a kytíc čakajúcich na to, kým ich vyzdvihnú zákazníci alebo doručovatelia. Ukazujem na chladiaci box a premáham sa, aby som naňho nezízala. Vyžaduje si to množstvo disciplíny, ignorovať takého krásavca, no vďaka rokom tréningu som sa v tomto umení vypracovala na vskutku majstrovskú úroveň. Len s týmto tu sa mi veľmi nedarí – neustále sa kontrolujem, ruky mám meravé a tvár mi horí. „Ružami človek nikdy nič nepokazí.“

Pozerá sa na kvety, sval na sánke mu bezradne poskakuje. Poznám to veľmi dobre. Každý chlap, ktorý príde do kvetinárstva, robí to isté: potrebuje kvety pre priateľku na nejakú oslavu, alebo by sa jej rád prostredníctvom kytice za niečo ospravedlnil, no vonkoncom netuší, akú farbu má zvoliť, koľko kvetov má kúpiť, ani to, či je lepšie uviazať kyticu alebo naaranžovať kvety do vázy. Potom dlhé minúty útrpne prešľapuje pred pultom a rozmýšľa, čo napíše na priloženú kartičku.

Cítim na sebe jeho pohľad. Neodolám a tiež sa naňho úchytkom pozriem. Napadne mi, že tú tvár, dokonalú sánku a prenikavé oči som už kdesi videla. Možno chodí do našej školy – hádam jeden z tých chalanov, ktorí cez prestávky postávajú na parkovisku za školou, fajčia a skenujú svet okolo seba znudeným pohľadom?

„Nepoznáme sa?“ vyletí zo mňa nevdojak, čo, samozrejme, vzápätí oľutujem. Ak k nám naozaj chodí do školy, radšej by som predstierala, že sa nepoznáme. Vážne nepotrebujem váhavé kývnutie hlavou a rozpačitý úsmev, keď na seba narazíme na chodbe.

Prenesie váhu na druhú nohu a s rukami vo vreckách pokrčí plecami, akoby čakal, že si sama odpoviem. Priestor medzi nami vyplní ticho. Mykne mu kútikom úst.

Mobil mi v zadnom vrecku znovu zahvízda. Ignorujem ho, no o chvíľu sa ozve zasa.

„Taká populárna?“ spýtavo zodvihne jedno obočie.

„Ani náhodou. Skôr taká s neodbytným kamošom.“ Siahnem do zadného vrecka po telefón a rýchlo vypnem zvonenie.

„Pokojne to vezmi.“

„Už sme spolu hovorili. Lanári ma na večierok.“

„Nechce sa ti?“

Pokrútim hlavou. „Musím tu zostať až do záverečnej.“

„A čo potom?“ Trochu nakloní hlavu a mňa sa opäť zmocní ten nástojčivý pocit, že ho odniekiaľ poznám – zároveň mi však čosi našepkáva, že by som to mala radšej nechať tak a nevŕtať sa v tom.

„Musím sa učiť,“ odpoviem priamo.

„Nemôžeš si urobiť ani jeden večer voľno?“

Zadívam sa naňho a premýšľam, prečo ho to vlastne zaujíma. „Ak nechcem navždy skončiť v tomto kvetinárstve, tak nie.“

Záblesk v oku, náznak úškrnu, na jeho ľavom líci sa mihne rozkošná jamka.

„Ktoré máš najradšej ty?“ prelomí ticho.

„Čo ktoré mám najradšej?“

Bradou kývne za môj chrbát. „Kvety.“

„Vlastne ani neviem...“

„Určite sa ti niektoré páčia viac než ostatné.“ Na líci sa mu zasa objaví jamka a vzápätí zmizne. „Robíš predsa v kvetinárstve. Máš ich všade okolo seba.“

„Tak dobre,“ ošívam sa. „Ale tie sa ti asi nebudú páčiť.“

Prižmúri oči: „S takýmto prístupom veľa nepredáš.“

Očami pohládzam pestrofarebnú nádheru nastrkanú do váz a vedier – orchidey a voňavé ľalie. Hortenzie a pivónie obľúbené v každom ročnom období. Ale aj menej bežné druhy – astry, iskerníky, georgíny a kamélie. „Mne sa najviac páčia fialové ruže,“ priznávam nakoniec a zdá sa mi, že teraz stojí omnoho bližšie, než predtým. Vlastne tak blízko, že by som sa ho poľahky mohla dotknúť.

„Prečo?“ pýta sa.

„Lebo symbolizujú prchavosť očarenia a lásky.“

„Podľa teba je láska prchavá?“ opýta sa zasa. „Trochu pesimistické, nemyslíš?“

„Skôr realistické. Prchavá láska je omnoho častejšia než tá večná.“

Medzi nami sa rozhostí ticho a mne blysne hlavou, že neviem, o čom sa vlastne zhovárame.

„Prečo by ich potom niekto kupoval?“ zamračí sa.

„Lebo sú to jediné ruže, ktoré sa na nič nehrajú. Netvária sa, že sú tým, čím nie sú. Sú nádherné a svojské, ale takmer nikto to nevie oceniť. Preto sa veľmi nepredávajú.“ Pod jeho upretým pohľadom ma zaleje horúčava – viem, že som mu o sebe prezradila omnoho viac, než som zamýšľala. Otočím sa k chladiacemu boxu a rozpačito pomykám kľučkou, akoby som sa potrebovala presvedčiť, či je zatvorený.

„V tom prípade je to jasné. Vezmem si fialové ruže,“ ozve sa mi spoza chrbta.

Chvíľu trvá, kým pohnem rozumom a prepnem do roly predavačky. „Och. Aha! Výborne... Koľko?“

„Čo myslíš?“

„Dvanásť?“

Znovu ten ľahký úškrn. „Takto uvažuje predavačka! Správne.“

Ide za mnou späť k pultu, vzduch je plný jeho vône: sviežej a priezračnej, ktorú narýchlo neviem nikam zaradiť.

Naťukám jeho objednávku do počítača, na tele ma páli jeho pohľad. „Na aké meno to bude?“ pýtam sa s očami prilepenými na obrazovku.

„Prosím?“

„Potrebujem zadať meno,“ opakujem. „Aby som mohla vystaviť objednávku.“

Nie som si istá, či počuje, pretože sa zrazu uškŕňa, akoby strážil tajomstvo, ktoré mi nemieni prezradiť.

„Tate,“ odpovie nakoniec.

Dokončím objednávku, prerátam bankovky, ktoré položil na pult, a vrátim mu výdavok. Natiahne ruku, no namiesto toho, aby si vzal mince, sa načiahne ku mne a preklenie priestor, ktorý nás rozdeľuje. Končekmi prstov ma pohladí po líci. Zalapám po dychu. Takmer naňho vybehnem, čo robí, no vzápätí ruku stiahne. „Trblietka,“ vysvetľuje.

„Čože?“ zamračím sa a prižmúrenými očami sa mu dívam na končeky prstov. Na brušku palca a ukazováka sa lesknú trblietavé zrniečka. Trblietky. Z kytice pre princeznú. „Ďakujem,“ hlesnem a do líc mi stúpne horúčava, akoby mi na ne vysypali tisíce drobných ihiel.

„Mal by som povedať prepáč. Pristalo ti to,“ usmieva sa teraz už naozaj.

Krútim hlavou a hanbím sa tak veľmi, až ma z toho svrbí celé telo. Nechápem, prečo sa zrazu správam tak hlúpo. „Ak chvíľu počkáš,“ vysvetľujem, „hneď ti ich nachystám. Ale ak nemáš čas, môžeš si ich vyzdvihnúť zajtra. Alebo ich niekam doručíme?“

„Stačí zajtra,“ berie si drobné z pultu a strká ich do vrecka. „Prídem si po ne.“

„Do desiatej budú nachystané,“ zahryznem si do spodnej pery, zrazu neviem, čo s rukami. Už aby odišiel. „Hádam sa priateľke budú páčiť,“ dodávam, hoci netuším prečo.

Díva sa na mňa a jeho pohľad je zrazu o čosi láskavejší. Keď konečne prehovorí, každé slovo vyslovuje pomaly a dôkladne. „Nemám priateľku... Charlotte.“

Dych mi uviazne v hrdle, keď sa otočí na podpätku a kráča k dverám. Vie, ako sa volám. Odkiaľ pozná moje meno? Prsty mi zablúdia k umelohmotnej menovke pripnutej na tričku, kde je veľkými písmenami napísané CHARLOTTE.

S rukou na kľučke zaváha. Upieram k nemu oči, modlím sa, nech sa neotočí, a pritom tajne dúfam, že to predsa len urobí. Nakoniec otvorí dvere a vykročí do súmraku, kým ja sa bezradne chytám okraja pultu; v hlave si neprestajne opakujem zvuk svojho mena na jeho perách.

 

Odporúčame prečítať: Očarený lord


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.26.05.17 19:53 | Soňa Krátka | karma: 66
vyzerá to na dobré čítanie

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


26.05.17 21:11 | Daniela Bieliková | karma: 78
Toto nie je nič pre mňa :-)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


27.05.17 16:22 | Monika Filípková | karma: 36
Túto knihu si prečítam, zaujal ma úryvok.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

29.05.2017 LIFESTYLE
Kofeín na každý deň - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

Mnohí z nás si deň nevieme predstaviť bez dávky kofeínu. Káva je pre nás denný rituál a bez nej to jednoducho nefunguje. Káva je nielen nápoj, ale posedenie pri káve sa stáva už životným štýlom...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

28.05.2017 LIFESTYLE
Tomuto sa vyhnite! Zlé návyky po jedle

Snažíme sa dodržiavať zdravý životný štýl, varíme si a konzumujeme len zdravé jedla, dodržiavame pohyb, a to všetko len preto, aby náš organizmus správne fungoval. Viete však...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s