Tieto celebrity mali v Hollywoode problém. Neuveríš, že kvôli tomuto!

Tieto celebrity mali v Hollywoode problém. Neuveríš, že kvôli tomuto!
  • 13.03.2023
  • Lenka Biba Slovak

    • Zdieľaj:
  • 0

Zatiaľ čo extrémne vysoké ženy sú veľmi žiadané v odvetviach ako móda a šport, v „normálnom“ živote mnohé z nich trpia spoločenskými stereotypmi. Keďže sú vyššie, vyčnievajú z radu väčšiny dievčat. A inak to nie je ani vo svete Hollywoodu!

Či už sú filmové hviezdy príliš vysoké alebo príliš nízke, aj oni sa musia popasovať s tým, ako využiť svoju výšku vo svoj prospech.

Herečky z rôznych krajín sa podelili o to, ako čelili odsúdeniu a odmietnutiu, a to práve kvôli tomu, koľko merajú centimetrov.

Blake Lively - 178 cm

Herečka, ktorá je tiež manželkou Ryana Reynoldsa, v rozhovore prezradila, že ju spolužiaci šikanovali práve kvôli jej výške.

„Deti sa mi na základnej škole posmievali tým, že ma volali Veľký vták (pretože som bola ‚príliš vysoká‘ a mala som ‚žlté‘ vlasy),“ napísala Blake Lively na svoj Instagram. Po svojej trpkej skúsenosti Blake teraz trvá na diskusii o prijatí tela na sociálnych sieťach tak, akými naozaj sme.

Odporúčame: Celebrity, ktoré boli v detstve šikanované - ťažko tomu uveriť!

Blake Lively

Zdroj: © blakelively / Instagram, © A Simple Favor / Bron Studios and co-producers

Nicole Kidman - 178 cm

Nicole Kidman, jedna z najznámejších herečiek vôbec, sa objavila v mnohých filmoch, na obálkach časopisov, televíznych seriáloch a dokonca získala Oscara za svoj výkon vo filme Hodiny.

Pre svoju výšku si však v mladosti dosť vytrpela. „Bola som tínedžer, ktorý sa neprispôsobil, ale mala som v sebe veľa strachu a neistoty, pretože som bola veľmi vysoká. Už keď som mala 13 rokov, mala som súčasných 178 cm", povedala Nicole Kidman v jednom rozhovore.

Neprehliadnite: Tajomstvá slávnych: Ktoré celebrity bojovali s neplodnosťou?

nicole kidman

Zdroj: © nicolekidman / Instagram, © Roar / Blossom Films and co-producers

Charlize Theron - 177 cm

Juhoafrická herečka stvárnila všetky typy rolí, od dramatických až po akčné úlohy a podobne. Jej sláva sa však nerodila ľahko. V rozhovoroch pripomenula, že jej výška jej nepomohla otvoriť potrebné dvere pre roly, po ktorých túžila.

„Práce so skutočnou vážnosťou majú ľudia, ktorí sú pre Hollywood fyzicky v poriadku, a to je koniec príbehu," vysvetlila herečka.

Odporúčame aj: Sú slobodné a spokojné: Trojica týchto hviezd vás presvedčí, že byť sama nie je zlé!

Charlize Theron

Zdroj: © charlizeafrica / Instagram, © The Old Guard / Netflix and co-producers

Geena Davis - 183 cm

Herečka sa objavila v rôznych filmoch, ako napríklad Thelma a Louise, no svoju kariéru začala ako modelka. Nedávno však prehovorila o tom, ako ju jej výška v mladosti zneistila. Priznala sa, že sa medzi spolužiakmi cítila ako nevhodná, keďže bola vyššia ako všetci ostatní.

„Bola som vysoká už ako dieťa. Bola som vždy najvyššie dieťa v triede, a to až do posledného ročníka. A zistila som, že je veľmi stresujúce toľko vynikať. Nie je to tak, že by ma deti dráždili - len som to tak cítila. Nezapadla som,“ povedala v rozhovore.

„Moja mama už od začiatku vedela, že budem extrémne vysoká, a od začiatku stála pri mne."

Tip pre vás: Inšpiratívne posolstvo Kate Hudson poteší všetky ženy. Sme totiž silnejšie, ako si myslíme!

Geena Davis

Zdroj: © geenadavisorg / Instagram, © Beetlejuice / The Geffen company

Elizabeth Debicki - 190 cm

Elizabeth Debicki „fušovala" do modelingu vo svojej rodnej Austrálii, pričom využila svoju nezvyčajnú výšku a štíhlu postavu. Vstup do sveta herectva však bola iná skúsenosť. Úlohy, do ktorých bola obsadená, boli očarujúce a dokonca aj mimozemské, ako jej časť v Guardians of the Galaxy Vol. 2.

Až v roku 2018 vo filme Widows mohla Elizabeth Debicki konečne hrať obyčajnú osobu.

„Je pre mňa niečo naozaj krásne, keď ma požiadajú, aby som zahrala niekoho ‚obyčajného‘ a ‚normálneho‘. Myslím, že to, čo tým myslím, je hrať ženu v domácnosti, hrať niekoho mladého, s nízkym socioekonomickým zázemím. Naozaj som predtým nedostala príležitosť hrať veľa týchto postáv,“ povedala v rozhovore.

Zaujme ťa: Sociálne siete verzus reálne fotografie celebrít: Ako to teda je?!

Elizabeth Debicki

Zdroj: © Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios and co-producers, © PopularImages / Depositphotos

Gwendoline Christie - 191 cm

Gwendoline Christie v posledných rokoch vynikla vďaka svojim ikonickým úlohám v predstaveniach ako Game of Thrones a Wednesday, no bolo to pre ňu náročné. Kvôli jej výške 191 cm dostávala len veľmi špecifické úlohy.

„Bolo mi povedané - jednoducho preto, že som vysoká žena s trochu nezvyčajným vzhľadom, že pravdepodobne nikdy nebudem vystupovať pred kamerami," spomína 44-ročná hviezda v rozhovore pre Vogue.

Vďaka Wednesday však cítila, že jej „telo je krásne“ bez ohľadu na jej výšku. Úspech série Netflix bol nesporný a viedol k tomu, že sa herečka dostala na vrchol. Postava Christie bola tiež aj ocenená.

Zaujme vás: Seriál Wednesday bude mať pokračovanie: Kedy bude druhá séria na Netflixe?

Gwendoline Christie

Zdroj: © Wednesday / MGM Television and co-producers, © Game of Thrones / Home box office and co-producers

Sigourney Weaver - 180 cm

Hviezda filmov ako Votrelec a Avatar sa vždy vyznačovala svojou výškou, čo jej umožnilo prilákať zaujímavé úlohy, ktoré jej umožnili stať sa jednou z najväčších hviezd Hollywoodu.

Keď však bola mladá, rastúca výška Sigourney Weaver bola považovaná za abnormálnu a jej rodičia ju dokonca vzali na lekárske testy. Povedala, že svoju súčasnú výšku dosiahla, keď bola ešte dieťa, čo vyvolalo veľké obavy v jej rodine a v škole.

Neprehliadnite: Teória veľkého tresku - ako sa darí hlavným predstaviteľom mega úspešného seriálu 16 rokov od jeho začiatku?

Sigourney Weaver

Zdroj: © averett225 / Depositphotos, © Avatar / Twentieth Century fox and co-producers

Brigitte Nielsen - 185 cm

Brigitte Nielsen sa koncom 80-tych rokov stala pozoruhodne slávnou herečkou vďaka mnohým úlohám silnej, vysokej ženy vo filmoch Červený bojovník s Arnoldom Schwarzeneggerom, Rocky IV so Sylvesterom Stallonem a Hollywoodsky detektív II s Eddiem Murphym.

Táto sláva však kontrastuje s problémami, ktorým čelila ako dieťa. Už keď dovŕšila 13 rokov dosiahla výšku 178 cm. V rozhovore sa priznala, že ju v škole podpichovali, keďže okrem vysokej postavy bola aj extrémne chudá.

„To bolo naozaj ťažké. Nikomu to neprajem a vždy hovorím, že v ďalšom živote budem veľmi nízka, dobre? Čo ma prinútilo čeliť problémom, bolo to, že keď som mala 16 rokov, videl ma v Kodani modelingový agent, ktorý si ma všimol a prešiel cez obchod, aby sa so mnou porozprával. Dodalo mi to určitú pevnú sebadôveru."

Odporúčame aj: Medicínu vymenila za prehliadkové móla: Aká bola cesta za slávou krásnej Adriany Sklenaříkovej?

Brigitte Nielsen

Zdroj: © realbrigittenielsen / Instagram, © Rocky IV / Unted Artists and co-producers

Kristen Johnston - 183 cm

Herečka, ktorá sa preslávila hraním veľmi zvláštneho mimozemšťana v sérii 90-tych rokov, 3rd Rock From the Sun, si v detstve veľa vytrpela, pretože už vo veku 11 rokov mala 178 cm.

V knihe, ktorú napísala v roku 2012 sa priznala, že musela nosiť ortopedické topánky, ktoré len pridali na jej pôsobivej výške.

Okrem toho bola klasifikovaná ako zdravotne postihnutá žiačka. To všetko spôsobilo, že ju spolužiaci šikanovali a dokonca bili. No tieto problémy jej pomohli rásť a vďaka herectvu ich prekonala.

Zaujme vás: Teror v práci: Zakročte voči šikane na pracovisku

Kristen Johnson

Zdroj: © MediaPunch Inc / Alamy Stock Photo, © Mom / Warner Bros. Television and co-producers

Allison Janney - 183 cm

Allison Janney je známa herečka so solídnou filmovou, televíznou a divadelnou kariérou. Oscara si vyslúžila aj za dramatickú rolu vo filme Ja, Tonya.

V rozhovore sa priznala, že výška jej veľmi sťažovala získavanie dobrých úloh. „Cítila som, že moja kariéra začala neskoro, a myslím si, že to bolo kvôli mojej výške a možno niektorým problémom so sebavedomím. Keď som mala 20 rokov, hrala som 40-ročné ženy. Nebrali ma do úvahy pre vynaliezavé úlohy.“

To všetko ju priviedlo ku komediálnym úlohám, kde uspela. Bola viackrát nominovaná za hlavnú úlohu v seriáli Mama a má rozpracovaných niekoľko projektov.

Neprehliadnite: KVÍZ: Celebrity a ich neúspešné vzťahy – vieš, kto s kým chodil alebo žil?

Allison Janney

Zdroj: © allisonbjanney / Instagram, © Mom / Warner Bros. Television and co-producers

Úvodná koláž - zdroj foto: © Wednesday / MGM Television and co-producers, © A Simple Favor / Bron Studios and co-producers, © The Old Guard / Netflix and co-producers, © nicolekidman / Instagram


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní