S obľubou chodíte na letné festivaly? Tieto prináša júl 2014!

S obľubou chodíte na letné festivaly? Tieto prináša júl 2014!
 • 16.07.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Jedným z tých NAJ na Slovensku je už tradičný festival Pohoda, ktorý priniesol množstvo zábavy minulý víkend. Ak ste sa na ňom navnadili na festivalovú nôtu, alebo naopak ste naň nestihli zájsť, nezúfajte! Leto je v plnom prúde a spolu s ním aj letné festivaly. Čo prináša júl si aspoň v skratke prezradíme už v dnešnom článku.

Dňa 18.7. si zájdite trebárs na pláž, konkrétne na bratislavské Zlaté piesky. DreamLand Beach Festival je na festivalovom poli nováčikom, môžete ho teda podporiť a historicky sa zúčastniť na jeho prvom ročníku. Festival je určený pre priaznivcov elektronickej hudby, pričom na svoj vznik pritiahol holandské Bingo Players, ktoré takto čaká slovenská premiéra. 

Pozri aj: Najkrajšie grécke ostrovy: Ktorý si vybrať pre nezabudnuteľnú dovolenku?

júlové festivaly

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ máte radšej jednodňové záležitosti, nenechajte si ujsť jednodňový Rip Fest vo Veľkých Ripňanoch. Dňa 19. júla sa tu môžete stretnúť so Zuzkou Smatanovou, kapelou Polemic, Gladiátor, InéKafe aj IMT smile.

Priaznivci jazzovej hudby by nemali chýbať v dňoch 18.7. a 19.7. v areáli Zelená voda pri Novom meste nad Váhom. Už siedmy ročník festivalu prinesie tvorbu domácich, ale aj zahraničných kapiel. Jazz bude prevládať aj 25.7. až 27.7. v Liptovskom Mikuláši. Už 10.ročník Mikulášskeho jazzového festivalu dá priestor známym aj mladým talentovaným hudobníkom. Zo Slovenska napríklad nebude chýbať Peter Lipa Band. 

Pozri aj: Najkrajšie vlakové trasy: Baľ kufre, lebo toto chceš rozhodne zažiť!

kam na festival

Zdroj: Shutterstock®

Ak radšej než elektroniku či jazz máte česko-slovenskú hudobnú scénu, je tu pre vás Cibuľa Fest. Nenechajte sa zmiasť názvom, ten hovorí skôr o multižánrovosti celého projektu. V termíne od 24.7. do 26.7. si na letisku v Holíči vychutnáte aj také hviezdy, ako napríklad Divokej Bill, No name, Chinaski, či Polemic.

V podobnom čase (od 25.7. do 26.7.) sa môžete zabávať aj v Trenčianskych Bohuslaviciach na festivale Žákovic Open. Na 14. ročníku sa predstavia domáce aj české kapely, vystúpi napríklad Hex, Para alebo Le Payaco.

Odporúčame: Kempovanie v Taliansku? Naplánuj si dovolenku trochu inak

festivaly na Slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Posledný júlový víkend bude hudobný aj v Banskej Štiavnici. Festival peknej hudby sa ponesie v „kostolnej“ atmosfére, pričom hlavnou hviezdou bude koncert britského klavíristu Ricka Wakemana.

No a ak skôr než na vážnu nôtu ste naladené tanečne, vytancovať do sýtosti sa budete môcť v areáli Divoká voda v Čunove, na BeeFree Festival, najväčšej tanečnej akcii na Slovensku.

Navštevujete rady festivaly? Ktorý je váš najobľúbenejší?


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:46

KS
karma
133.00

Festivaly ma lákali skôr v pubertálnom veku, teraz v dospelosti vyhľadávam skôr oddych v pokojnejších destináciách :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Inzulínová rezistencia – čo to je, koho sa týka a ako ju zvrátiť?
Zdravie

Inzulínová rezistencia – čo to je, koho sa týka a ako ju zvrátiť?

 • 0
 • 16.09.2022
Vitamín B2 v ľudskom tele – ako sa prejaví nedostatok a kto je ním ohrozený?
Zdravie

Vitamín B2 v ľudskom tele – ako sa prejaví nedostatok a kto je ním ohrozený?

 • 1
 • 26.06.2022
VIDEOTEST: Elektrický domáci kompostér THE FOOD CYCLER™ od Sage
TV

VIDEOTEST: Elektrický domáci kompostér THE FOOD CYCLER™ od Sage

 • 0
 • 19.09.2022
TOPlist