Astro Vianoce pre vzdušné znamenia (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR)

Astro Vianoce pre vzdušné znamenia (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR)
 • 07.12.2015
 • Silvia Karasová

Vzdušné znamenia sú známe svojou kreativitou a láskou ku všetkému originálnemu. Okrem toho máte silne vyvinutý zmysel pre estetiku, umenie, dizajn.

Aj vďaka tomuto sú Vianoce pre vás zbožňovaným obdobím, kedy sa naplno môžu všetky tieto vaše vlastnosti skĺbiť do jedného a predviesť v celej svojej kráse. Inak tomu nebude ani tento rok.

Ak by ste chceli predsa len v čomsi poradiť a dať aj na tú „astrologickú“ stránku života, pozrite sa spolu s nami, čo hovorí vaše znamenie o najkrajších sviatkoch v roku?

Odporúčame prečítať: 

Astro Vianoce pre zemské znamenia (BÝK, KOZOROŽEC, PANNA)

Astro Vianoce pre vodné znamenia (RYBY, RAK, ŠKORPIÓN)

Astro Vianoce pre ohnivé znamenia (LEV, STRELEC, BARAN)

Astro Vianoce pre vzdušné znamenia (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR)

Zdroj: Shutterstock®

BLÍŽENCI

Bývate neustále v pohybe a v predvianočný čas zvyknete toto svoje tempo ešte zvýšiť. Niet divu, keďže máte X nápadov ako z tohtoročných Vianoc urobiť tie najkrajšie Vianoce vo vašej rodine vôbec. Pri troche šťastia sa vám to pokojne môže aj podariť. Nebojte sa ale do celého kolobehu zapojiť aj svojich blízkych, aby všetky tie prípravy nakoniec nekočili len na vašich pleciach.

Obľúbené vône: najkrajšia vôňa počas Vianoc je pre vás vôňa prírody, samozrejme ihličia, ale aj čerstvého mrazivého vzduchu. Rady a často vetráte, dupľom ak je váš domov presýtený všetkými vôňami od vianočného varenia a vypekania. No a samozrejme nesmie chýbať ani vôňa čerstvo vypratej bielizne, dupľom na vašom „sviatočnom“ prádle.

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: máte rady originálne výtvory, aké v iných domácnostiach nenájdete. Aj preto mnohé dekorácie, ktorých ste majiteľkami ste doslova vysnorili, kdesi v zapadlých obchodíkoch, na trhoch, bazároch. Máte veľký cit aj pre ich kombinovanie, nebojíte sa vytvoriť vlastný vianočný štýl.

Obdarujte sa: najlepšie po porade s vašou polovičkou, nejaký skvelý wellness víkend kdesi v horách, len pre vás dvoch. Svojim ratoletiam vybavte pobyt u starých rodičov, zbaľte do kufra plavky, sexi prádielko a pár teplých svetrov a vyrazte za zimnou romantikou. Potrebujete to ako soľ.

Obľúbené jedlá: zamerajte sa na potraviny, ktoré vám pomôžu udržať v zdraví vaše najcitlivejšie orgány – pľúca a priedušky. Jedzte veľa čerstvej mrkvy, ale tiež brusnice, kyslú kapustu, či ďatle. Obmedzte trochu mliečne výrobky aj kofeín.

Odporúčame prečítať: Stravovanie podľa ajurvédy – aký ste typ?

Astro Vianoce pre vzdušné znamenia (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR)

Zdroj: Shutterstock®

VÁHY
 

Milujete dekorácie všakovakého druhu a tak práve počas Vianoc sa v tomto smere môžete dokonale vyšantiť. Počas Vianoc mávate obvykle skvelú náladu, čo však občas môže byť aj na škodu. A to najmä vtedy keď začnete prehliadať črtajúce sa problémy, trebárs aj v podobe požiadavok vašej rodiny, ktoré sa nezhodujú s tými vašimi. Nezabudnite preto aj vo vianočnom čase robiť kompromisy.

Obľúbené vône: čo môže byť krajšie ako vôňa čerstvo upečeného koláča, húb, či všakovakej zmesi korenia. Vaša gurmánska stránka počas Vianoc dostáva zabrať, v tom najlepšom zmysle slova. V každej miestnosti vášho domova cítiť, že Vianoce sú už tu. Či už to naznačuje romantická vanilka, dráždivá škorica s čokoládou a chilli, alebo nežná medovina.

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: prírodné verzus sklenené verzus všetko, čo máte rady. Na vašom stromčeku nájdeme každý rok pár nových ozdôb, ale tiež staré, možno dokonca trošku aj obité... avšak so spomienkami, ktoré rozhodne zabudnúť nechcete.

Obdarujte sa: čože ste si to sľubovali prvého januára? Že sa naučíte hovoriť po francúzsky? Že začnete navštevovať kreatívne dielne? Založíte vlastnú firmu? Alebo si zaplatíte osobného trénera? Ešte stále máte pár dní na to, aby ste si to splnili.

Obľúbené jedlá: nepreháňajte to so sladkým, za to si pokojne doprajte rôzne rybacie maškrty, zeleninové šaláty, biely jogurt s medom a veľa veľa orieškov. Na Štedrý deň by na vašom tanieri nemal chýbať ani cesnak a rozkrojené jabĺčko.

Odporúčame prečítať: Feng shui tipy pre harmonický vzťah

Astro Vianoce pre vzdušné znamenia (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁR)

Zdroj: Shutterstock®

VODNÁR

Ste hravé, krásne, inteligentné a počas Vianoc doslova žiarite. Takto nejako vás vo vianočnom období vnímajú vaši najbližší, ale tiež hviezdy. Aby sa to naplnilo aj tento rok, nepodľahnite stresu a nesnažte sa o absolútnu dokonalosť. Tá totiž nejestvuje a nedostatok spánku, či vyčerpanosťou, sa k nej určite nedopracujete. Predvianočné upratovanie, varenie, aj nákupy sa snažte rozdeliť si s rozumom a podobne ako platí u Blížencov, ani vy neváhajte do celého „kolotoča“ zapojiť aj svojich blízkych.

Obľúbené vône: mali by charakterizovať vašu lásku k móde, elegancii, ale tiež vašu skromnosť a jednoduchosť. Nelákajú vás okázalé vône a platí to nielen pri výbere parfému, ale aj pachov, ktoré by mala vaša domácnosť počas Vianoc „vyžarovať“. Všetky ťažké vyprážané pachy vyvetráte a rozhodnete sa ponechať tie príjemné sladké a citrusové.

Dekorácie, ktoré nesmú chýbať: neboli by ste to vy, keby ste si minimálne jednu vianočnú dekoráciu nevyrobili samé. Ak máte deti určite ich do takejto výroby zapojte. Presne toto sú tie chvíle intimity a rodinnej pohody, po akej túžite. Najviac zo všetkého sa zvyknete tešiť na pečenie medovníčkov a perníčkov, od výmyslu sveta.

Obdarujte sa: a pokojne aj nejakým luxusnejším darčekom. Väčšinu svojich úspor zvyknete už pravidelne minúť na svojich najbližších a na sebe pritom stále šetríte. Tieto Vianoce to napravte a zakúpte si to, po čom už dlhšiu dobu túžite. Raz do roka si od seba samej takúto pozornosť zaslúžite či? A ak náhodou neviete, čo by vás potešilo, hviezdy odporúčajú zájsť do zlatníctva...

Obľúbené jedlá: v zime sú pre vás najvhodnejšie práve zimné jedlá. Pravidelne jedzte najmä kyslú kapustu, surovú, v polievke, dusenú aj pečenú. Doprajte si tiež gaštany, ale aj potraviny bohaté na bielkoviny. Aby to nebolo stále len o mäse, ochutnajte tofu. To údené sa hodí napríklad aj do vianočnej kapustnice. 

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Martina Zahoranová 07.12.15 09:10

MZ
karma
92.00

tieto znamenia sa v mojej blízkosti nenachádzajú :-)

 • 0
Odpovedať

Daniela Siplakova 07.12.15 13:24

DS
karma
-1.00

ja som váha a celkom to sedí :)

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 07.12.15 15:45

IO
karma
96.00

mám dcery vodnára a blížencov , takže som sa zasa niečo nové o nich dozvedela :)

 • 0
Odpovedať

katarina pataiova 08.12.15 21:39

KP
karma
-1.00

sedi :D

 • 0
Odpovedať

Kristína Bajusová 08.12.15 22:17

KB
karma
-1.00

Som vodnár a celkom to sedí.. :)

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.12.15 08:58

MZ
karma
-1.00

Blížencov ste vystihli ;)

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 30.12.15 17:24

ĽR
karma
-1.00

Hmmmm, no moje znamenie nevyšlo :(. Túžba tam je, ale realita úplne niekde inde :(

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní