Kedy a aké športy nám Luna odporúča?

Kedy a aké športy nám Luna odporúča?
  • 14.03.2016
  • Silvia Karasová

Posledné dni sme si predstavili vhodné obdoba na návštevu lekára, či kozmetičky. Luna nám dokáže poradiť ale aj z hľadiska športovania. Ak si chcete dôkladnejšie precvičiť niektoré konkrétne partie tela, alebo sa naopak chcete vyhnúť ich zaťaženiu, mali by ste pred cvičením opäť nazrieť do lunárneho kalendára. To akými znameniami totiž Luna prechádza vám bude vedieť v mnohom napovedať.

Odporúčame prečítať: Makový olej na posilnenie zdravia a krásy 

Kedy a aké športy nám Luna odporúča?

Zdroj: Shutterstock®

BARAN vplýva na mozog, hlavu, nos, aj oči. Mozog by ste si mali precvičiť aspoň krížovkou, alebo dobrou knihou. V súvislosti s hlavou a očami vyskúšajte cviky zamerané na tieto partie. Hlavou krúžte, pripojte aj tvárové cvičenie, oči žmúrte a precvičujte všetkými smermi. Nemali by ste ich dnes veľmi zaťažovať pri PC, či telke.

BÝK vplýva najmä na krk, krčnú chrbticu, bradu. Aj tento deň je tak vhodný na tvárové cvičenia, ale tiež na cviky zamerané proti tzv. dvojitej brade. Krku uľavíte masážou, ale aj plávaním, a cvikmi typu 5 Tibeťanov, či joga.

BLÍŽENCI ovplyvňujú pľúca, priedušky, dýchacie cesty, ramená, prsia a ruky. Zdvihnite činky, zájdite si zaplávať (striedajte kraula s prsiami, prípadne pridajte aj motýlika). Ráno odštartujte dychovými cvičeniami a v tento deň rozhodne nefajčite.

RAK sa sústredí na žalúdok a tráviaci systém, možno si myslíte, že to s cvičením nemá nič spoločné, avšak ste na omyle. V tento deň sú najlepšie cviky, ktoré podporia práve vaše trávenie, môžete si dať aj zopár drepov, zacvičiť na fit lopte, ideálne sú tiež brušáky, alebo vťahovanie brucha. 

Odporúčame prečítať:

Horoskop na  marec (RYBY, BARAN, BÝK, BLÍŽENCI, RAK, LEV)

Horoskop na marec (PANNA, VÁHY, ŠKORPIÓN, STRELEC, KOZOROŽEC, VODNÁR)

Kedy a aké športy nám Luna odporúča?

Zdroj: Shutterstock®

LEV ovplyvňuje naše srdce, chrbát, aj bránicu. Vhodné sú teda cvičenia známe aj ako kardio. A teda choďte si zabehať, zaskákať, zaplávať, alebo trebárs aj zatancovať. Ak na nič z toho nemáte čas, vezmite do ruky švihadlo a dajte si poriadne do tela.

PANNA dohliada na žalúdok, črevá, ako aj tráviaci trakt. Opäť sú vhodné drepy, brušáky, ale tiež skákanie cez švihadlo. Zájsť môžete aj do fitka, kde sa sústreďte na zadok a bruško.

VÁHY vplývajú na močové cesty, močový mechúr, obličky. Dohliadnite teda na to, aby ste pri akejkoľvek fyzickej aktivite pili dostatok vody. Na druhej strane tiež pozor na to, aby ste si pri cvičení nezaťažili tú časť tela, kde sú obličky. Znamenie odporúča aj cvičenia ako je joga, alebo pilates.

ŠKORPIÓN má vplyv na pohlavné orgány (ženské aj mužské). Čas je vhodný aj na cviky pre tehotné dámy, všetky ale môžu precvičovať a zároveň masírovať vnútorné orgány vťahovaním bruška. Ak máte o svojom boku polovičku, Luna vyzýva aj k vášnivému milovaniu, aj pri ňom rozhodne spálite slušné množstvo kalórií. 

Odporúčame prečítať: Čo ukrývajú runy a runová mágia

Kedy a aké športy nám Luna odporúča?

Zdroj: Shutterstock®

STRELEC sa sústredí na kríže, nohy (najmä stehná, boky, bedrá), kŕčové žily. Urobte všetko preto, aby ste zabránili vzniku kŕčových žíl, precvičte si aj stehná a boky. Choďte si zabehať, prípadne si doprajte kvalitný strečing.

KOZOROŽEC vplýva na pokožku, chrbticu, kĺby, aj kosti. Vyhnite sa priveľmi adrenalínovým športom, precvičte si chrbticu cvikmi typu „mačací chrbát“. Ak na cvičenie dnes veľmi nie ste, doprajte si aspoň masáž, prípadne lymfodrenáž.

VODNÁR sa sústredí na nervový systém, krv, ale aj na lýtka. Čas je vhodný na bicyklovanie, beh, plávanie, či horské túry.

RYBY ovplyvňujú lymfatický systém, chodidlá, aj nohy. Pozor na ich preťaženie, vyhnite sa dlhým túram, doma si ale doprajte aspoň strečing, prípadne vysadnite na stacionárny bicykel, alebo si choďte zahrať tenis, či squash.  

Náš tip: počas novu, alebo splnu radšej necvičte. Je to čas, ktorý by sme mali využiť na očistu tela, pôst, či kompletnú detoxikáciu. To nás môže oslabiť a preto je lepšie zbytočne svoje telo nepresilovať. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 14.03.16 06:45

SK
karma
113.00

zaujimave , musim sa viac zamerat na moje znamenie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní