Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?

Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?
  • 08.05.2016
  • Silvia Karasová

Máj je v našich podmienkach istotou toho, že všetko navôkol je krásne rozkvitnuté. Aj keď nemáme vlastnú záhradku, pestovateľským prácam sa môžeme venovať aj v byte, trebárs na balkóne, ale aj v interiéri. A keďže, ako sme na našej stránke nie raz spomenuli, máj je mesiacom lásky, prečo si nevypestovať rovno bylinky, ktoré príroda zasnúbila práve láske?

Mnohé z nich zaručujú to, že si do života lásku privoláte, udržíte, aj rozdúchate správnym smerom. Ktoré majú tú kúzelnú moc?

Odporúčame prečítať: Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?

Zdroj: Shutterstock®

Rozmarín

Jeho odborný názov je Rozmarín lekársky, no ľudia ho už od pradávna volajú aj bylinkou lásky. Rozmarín je nielen jej symbolom, ale zaručiť má dokonca aj harmóniu v láske a vernosť. Okrem toho má očistné účinky, takže jeho pestovaním v kuchyni na okne si zaručíte nielen nehu vo vzťahu, ale aj zdravie. Rozmarín pridaný vo varení k mäsu pôsobí antioxidačne.

Pripraviť si z neho môžete aj elixír lásky, napríklad vetvička tejto bylinky v červenom víne posilní túžbu aj vášeň. Rozmarínový med je vraj vhodný pre mužské spermie a ich tvorbu, rozmarínový kúpeľ je skvelou milostnou predohrou.

Odporúčame prečítať: Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Mäta

Mäta prieporná je po celom svete pomerne rozšírená a nájsť môžeme stovky druhov. Odhaduje sa, že existuje okolo 600 druhov mäty, vybrať si môžeme podľa vône, aj vzhľadu. Mätu môžeme pridávať do nápojov (od čaju, cez limonády), ale aj do dezertov, či hlavných jedál. Mäta má na náš organizmus celkovo odľahčujúci pocit, pomáha pri nadúvaní, aj žalúdočných problémoch. A okrem toho sa stíha venovať aj láske.

Tým, že má mäta mimoriadne osviežujúce účinky, vie pomerne rýchlo navnadiť k láske. Okrem nápojov sa odporúča aj mäta v podobe esenciálneho oleja, či čerstvé mätové lístky, ktorými potrite krk, zápästie, aj podbrušok.

Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?

Zdroj: Shutterstock®

Rukola

Rukola je nielen skvelým šalátovým doplnkom, či dokonca hlavnou ingrediencou, ale je tiež osvedčenou bylinkou lásky. Už antickí lekári jej pripisovali afrodiziakálne účinky a dnešné skúsenosti ich len potvrdzujú. Ak predsa len pochybujete, presvedčiť vás môže aj informácia, že rukola bola v stredoveku zakazovaná v kláštoroch. Aby mnísi nepodľahli pokušeniu.

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Najlepšia je samozrejme v surovej podobe, z jej semienok si ale môžete pripraviť aj masážny olej, ktorý prebudí vaše zmysly. 

Ktoré bylinky príroda zasnúbila láske?

Zdroj: Shutterstock®

Fenikel

Vypestovať fenikel by nemal byť žiaden problém. Nie je to náročná rastlinka a jej účinky sú mnohoraké. Okrem iného, podobne ako pri mäte, môžete fenikel využiť na zlepšenie trávenia, pri žalúdočných ťažkostiach, ale aj pri láske.

Využiť môžete feniklové semienka, ale aj samotnú rastlinku. Spôsobov je hneď niekoľko, uvarte si feniklový čaj, pripravte feniklový likér, prípadne pridajte čerstvý fenikel do šalátu. Jeho afrodiziakálne účinky sú takmer okamžité.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 08.05.16 07:18

SK
karma
114.00

rozmarin a matu pestujem vo svojej bylinkovej zahradke

  • 0
Odpovedať

Helena Povalova 09.05.16 07:33

HP
karma
107.00

Bylinky máme veľmi radi.

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.16 11:46

AK
karma
100.00

bylinkám sa unás darí

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní