Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť II.

Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť II.
  • 08.02.2016
  • Silvia Karasová

Ako sme si už naznačili, geopatogénne zóny nie sú žiadnou novinkou. Ide o pojem, ktorým sa zaoberali už starí Egypťania. Poznali ich aj obyvatelia v starej Číne,  približne tak 4000 rokov dozadu. Už vtedy napríklad ľudia používali meranie týchto zón, aby vedeli kde je pre nich vhodné postaviť si dom, a kde naopak radšej nie. Geopatogénne zóny môžu pôsobiť ako spúšťač psychických, ale tiež fyzických problémov. Ohrozujú naše zdravie a pôsobia aj ako akýsi stresor.

Odporúčame prečítať: Čínsky horoskop – aké je dieťa narodené v znamení Opice

Keď začnete mať po premiestnení svojej postele na nové miesto problém so spánkom, znenazdajky vás prepadnú bolesti hlavy, únava, alebo sa vám dokonca nedarí otehotnieť, na vine môžu byť pokojne aj geopatogénne zóny. Aby ste mohli určiť ich silu, bude potrebné akési meranie. 

Odporúčame prečítať: Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť I.

Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Niektorí odborníci ich rozdeľujú na 12 stupňov. Prvé štyri sa považujú za geopatogénny stres. V našich končinách sa najčastejšie stretávame s oblasťami od 1 po 5.

1.stupeň na nás pôsobí minimálne. Tento vplyv pre naše zdravie, či psychickú pohodu nie je vôbec závažný.

2.stupeň už skúsený senzibil dokáže ľahko odhaliť. Môže spôsobiť to, že podlomí našu imunitu a z chorôb sa potom dostávame oveľa ťažšie než zvyčajne.

3.stupeň rozpoznáte podľa zvýšenej nervozity, ako aj oslabenej nervovej sústavy.

4.stupeň na nervóznom správaní ešte pridáva, zároveň sa pripája vyčerpanosť, ako aj depresívne stavy.

5.stupeň v nás robí to, že veľmi ľahko môžeme podliehať stresu, únave,  začínajú sa nevysvetliteľné bolesti a nervozita je na maxime.

Odhaľte vo svojom okolí geopatogénne zóny – časť II.

Zdroj: Shutterstock®

S pribúdajúcimi stupňami sa zvyšujú aj naše fyzické, ako aj psychické problémy. Na odhalenie geopatogénnych zón môžete využiť skúsenosti odborníkov (liečiteľov, alebo senzibilov), ale tiež skvelú intuíciu vašich domácich miláčikov. Sledujte ktoré miesta vo vašej domácnosti nemá rada vaša mačka, alebo pes. S najväčšou pravdepodobnosťou tu neprúdi pozitívna energia.

Odporúčame prečítať: Čínsky horoskop – 7 znamení aká je Opica v láske?

Pôsobenia geopatogénnych zón sa zbaviť natrvalo nedá, avšak môžete ich zminimalizovať. Na trhu nájdete dostatok vhodných pomôcok, no radšej si nechajte poradiť od odborníkov, aby ste nekupovali len akýsi „placebo“ efekt. Najlepšie urobíte ak si svoju domácnosť existencii týchto zón jednoducho prispôsobíte, ideálne aj za pomoci filozofie feng shui.  

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 08.02.16 07:52

SK
karma
114.00

tak idem pozriet to feng shui

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 29.02.16 20:25

MZ
karma
-1.00

úplne súhlasím.. tiež máme také miesta doma :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní