V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.

V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.
  • 08.03.2017
  • Silvia Karasová

Máte doma malú Rybičku? Môžete si poblahoželať. Nieže by iné deti za to nestáli, ale tie, ktoré sa narodili v čase od 20.februára do 20.marca, teda vo vodnom znamení Rýb, bývajú podľa hviezd akoby najmenej problémové. O týchto deťúrencoch sa doslova a dopísmena hovorí, že sú dobručké, milučké a k tomu všetkému ešte aj poslušné. Zabudnite však na slepú poslušnosť, Rybky sú zároveň inteligentné, takže vedia vyhodnotiť rozumné „príkazy“ od tých, ktoré by mali spochybniť. Okrem toho sa vyznačujú vlastnosťami, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť. Ponúkame vám 5 tých najčastejších.

Odporúčame prečítať: V čom sú ženy v znamení Ryby najlepšie?

Deti Ryby veďte k umeniu

Podobne ako dospelí, aj deti Ryby inklinujú ku všetkému čo sa týka kultúry. Môže za to ich jemná povaha, ale tiež túžba čosi vytvárať. Pozorujte u nich toto nadanie už od útleho veku. Ak nič nespozorujete, posnažte sa v nich driemajúci talent prebudiť. Ale pozor, nie na silu. Nič predsa neplatí 100% a v prípade, že to vaše dieťatko bude absolútne umelecký antitalent, zbytočne by ste ho trápili. Vo všeobecnosti ale platí, že malé Ryby mimoriadne baví hudba, kreslenie, i rôznorodá kreativná činnosť.

V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.

Zdroj: Shutterstock®

V jarnom období ich uistite o svojej láske

Samozrejme nie iba na jar, ale práve blížiace sa mesiace bývajú pre niektoré Ryby tak nejako kritické. V tomto období bývajú citlivejšie na rôzne podnety. A keďže malé Ryby sú silne naviazané na svojich rodičov, obzvlášť na mamu, nedivte sa ak k vám v noci nabehne pod perinu, ale vás bude častejšie zvierať sťaby kliešte. Deti Rybičky obľubujú rozmaznávanie, no nemusíte sa báť, že to v ich prípade preženiete. Príliš dobre si uvedomujú silu slušného správania a tak sa vám s nimi takmer nikdy nestane žiadna hysterická scéna, či neprimeraný výstup v podobe hádzania sa o zem. 

Odporúčame prečítať: Čo hovorí feng shui na kvety vo vašej domácnosti?

V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.

Zdroj: Shutterstock®

Podporte ich „knihomoľstvo“

Ako duše romantické a zároveň bažiace po dobrodružstve už v útlom veku objavia čaro kníh. Najprv to bude iba o obrázkoch a keď začnú lúštiť písmenka, z (alebo od) knižnice ho nebudete vedieť odtrhnúť. Pokojne túto jeho záľubu podporte. Vďaka čítaniu si rozširuje obzory, vedomosti, i jeho fantázia dostáva priestor. Ak to budete chcieť posunúť na vyšší level, napíšte spolu s ním jeho vlastnú rozprávkovú knihu.

Odporúčame prečítať: Svadba podľa feng shui

Chváľte ich za dobré výsledky

Tieto detičky síce školu, aj akékoľvek sebazdokonaľovanie vnímajú ako vlastnú cestu k úspechu, predsa len ich poteší, keď si všimnete, že v kolektíve iných detí vynikajú. Spravidla mávajú perfektné školské výsledky, učenie im ide ľahko a kým sa ich spolužiaci ešte trápia nad domácou úlohou, toto dieťatko si už kope vonku do lopty, alebo kreslí svoj autoportrét. Učenie ich neprestane baviť ani v období puberty a ak náhodou áno, vtedy príde váš čas – byť motivujúcim.

V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na nebezpečné dobrodružstvá

Ryby bývajú ako postavičky vystrihnuté z románov. Môže za to jednak ich charizma, ale i nesmierna túžba prežiť čosi dobrodružné, neraz i zakázané. I keď sú deti v znamení Rýb naozaj poslušné a dobré, sem tam sa aj v nich prebudí malý „diablik“, ktorý ich bude pokúšať – trebárs vyliezť na ten strom, ktorý ste im zakázali, či cestovať osamote mestskou hromadnou dopravou. Pozor najmä na kolektív, do akého sa vaše dieťa dostane. V istom veku je ľahšie manipulovateľné a môže byť zvedené na zlé chodníčky. Túto prípadnú hrozbu treba podchytiť už v zárodkoch. Podarí sa vám to tak, že sa so svojím drobcom veľa rozprávajte a zaujímajte sa o jeho život. 

Odporúčame prečítať: Tipy pre všetky single - ako získať lásku?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Monika Filípková 08.03.17 19:23

MF
karma
56.00

Moja neterka je RYBA a skutočne má talent na maľovanie a ešte aj na hranie na klavír. Sú to jej koníčky, ktorým sa poctivo venuje.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 08.03.17 22:05

SK
karma
113.00

jednu RYBIČKU mám aj ja doma

  • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 10.03.17 20:52

IM
karma
100.00

no celkom sedí

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní