Egyptský horoskop - znamenie GEB

Egyptský horoskop - znamenie GEB
  • 17.11.2014
  • Silvia Karasová

Ak máte vo svojom okolí niekoho s kým sa cítite mimoriadne v pohode, možno ide práve o človeka narodeného v egyptskom znamení Geb. Spoznáte ich aj podľa nežného a jemného vystupovania, romantických sklonov a občas aj naivnému správaniu. Geb potrebuje vo svojom živote pokoj, mier, harmóniu. Akonáhle mu to čosi naruší, začína strácať pevnú pôdu pod nohami. 

Podívajte sa osobe v znamení Geb do očí a zamyslite sa nad tým, čo v ich pohľade vidíte. Vo väčšine prípadov z týchto ľudí vyžaruje láska, radosť a celkové šťastie zo žitia. Majú prirodzene vrodenú empatiu, zaujímajú ich problémy druhých, neváhajú ich vypočuť, ale ak si to situácia vyžaduje, si vždy ochotní aj pomôcť.

Egyptské znamenie Geb

Dátum narodenia: 9.6.- 12.7.

Kto bol Geb?

Egyptský horoskop Geb

Zdroj: Shutterstock®

Išlo o egyptského boha zeme, ktorý mal na starosti všetko, čo s ňou súvisí. Vrátane rastlín, pôdy, či vody. Geb je zároveň akoby otcom všetkých bohov, je to kvôli tomu, že s bohyňou nebies Nut splodil Slnko. Ak budete listovať v starých knihách, spoznáte ho podľa toho, že mal na hlave kráľovskú korunu. Egypťania ho zobrazovali v ľudskej podobe a občas mu nad hlavu namiesto koruny primaľovali hus – išlo o hieroglyf jeho mena.

Egyptský horoskop Geb

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

V mladom veku býva veľmi hanbliví, časom sa však prestane ostýchať a postupne aj svojimi úspechmi, aj kvôli tomu, že v kolektíve býva obľúbení, začne naberať na sebavedomí. Nikdy sa však z neho nestane namyslená, či nebodaj arogantná bytosť. Geb je spoľahlivým partnerom, priateľom, aj zamestnancom. Ku všetkému čo robí pristupuje svedomito a zodpovedne. Život im prináša facky v podobe sklamaní, častokrát niekomu slepo dôverujú a potom sa sklamú.

Egyptský horoskop Geb

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Najkrajšie hory sveta

Láska a vzťahy

Geb dáva mužom, aj ženám v jeho znamení do vienka silný pud materstva / otcovstva. Sú to ľudia s mimoriadne romantickým zmýšľaním, keď nájdu svoju polovičku a uveria, že ide o lásku na celý život, sú ochotní jej podriadiť celý svoj život. Títo ľudia sú verní, láskyplní, svojich milovaných radi obdarúvavajú, aj prekvapujú. Geb nie je len symbolom úrody, ale tiež materstva, či plodnosti. Osoby v tomto znamení vedia byť aj prekvapivo vášnivé, svoje pudy však dokážu ovládať, takto sa ľahšie vyvarujú konfliktom v oblasti lásky.

Egyptský horoskop Geb

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása

Občas sú priveľkí snílkovia, ktorí si akoby neuvedomujú fakt, že čas beží pomaličky aj im. Zabúdajú sa starať o svoje zdravie, a to aj preto, že väčšinou uprednostňujú druhých pred sebou. Najmä v role rodiča sú veľmi opatrní starostliví. Tak ako do svojich blízkych pchajú rôzne vitamíny a vodia ich k lekárovi, o seba sa začnú starať, až keď im zlyhá imunita. Na druhej strane, čo sa vzhľadu týka nezanedbávajú sa. Aj keď je pravda, že pri nepravidelnom stravovaní a menej zdravom životnom štýle, zvyknú časom trpieť nadváhou. 

Egyptský horoskop Geb

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Toto sú najväčšie mýty o chrípke

Práca a relax

Najradšej oddychujú v kruhu svojich najbližších. Nemávajú vysoké nároky, nepotrebujú luxusné dovolenkové rezorty, ale pohodu, hoc aj v stane pri niektorej zo slovenských vodných nádrží. Najlepším relaxom je pre nich zábava, dobrá nálada a smiech, nemali by ale zabúdať ani na pohyb, ideálne na čerstvom vzduchu. V práci patria k svedomitých a spoľahlivým zamestnancom. Tešia ich kreatívne činnosti, ale tiež práca s ľuďmi, deťmi, prípadne aj zvieratami. Hlavne aby mali spoločnosť, z nej totiž čerpajú energiu.

Odporúčame prečítať: Liečivé čaje

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní