Egyptský horoskop - znamenie MUT

Egyptský horoskop - znamenie MUT
  • 07.12.2014
  • Silvia Karasová

Ľudí narodených v tomto egyptskom znamení sprevádza po celý ich život výnimočná intuícia, ako aj bojovnosť ducha. Sú ostražití, ale zároveň nebojácni. V spoločnosti druhých občas nenápadní, no keď už raz predstúpia pred ostatných, nad ich šikovnosťou a múdrosťou sú samé pozitívne ohlasy. Pochvaly a obdiv im mimoriadne lichotia, aj práve vďaka tomu, neraz sami vyhľadávajú situácie (a to tak po pracovnej ako aj vzťahovej stránke), kde by nemali núdzu o komplimenty.

Egyptské znamenie Mut

Dátum narodenia: 2.3. - 3.4.

Kto bola Mut?

Egyptský horoskop Mut

Zdroj: Shutterstock®

Mut najčastejšie zobrazovali Egpyťania ako bohyňu so supou čelenkou na hlave. Mnohokrát na nej mala tiež dvojitú korunu Egypta.  Mut patrí k najstarším egyptským bohom. Ako manželka boha Amon Ra sa dlhú zdržiavala medzi ostatnými bohmi, nenápadne, ale predsa len s určitým vplyvom. Pod svoje ochranné krídla si Mut brala hlavne tých, ktorým bolo nespravodlivo ublížené, ľudí, ktorí nie vlastnou vinou padli na dno, a ktorí už strácali nádej na odhalenie pravdy a lepší život. Všetkým týmto osobám sa Mut rozhodla posilniť vlastnosti, ktoré im umožnia byť silnejšími a bojovnejšími. Inak to nie je ani pri tých, ktorí sa narodili v jej znamení. 

Egyptský horoskop Mut

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

Ako sme už spomenuli v úvode, títo ľudia mávajú veľmi silne vyvinutú intuíciu. V rannom veku ju možno ešte nepociťujú, prípadne nevedomky potláčajú, avšak životné situácie, ktoré im osud nadelí, ich privedú v konečnom dôsledku k tomu, aby sa svojmu šiestemu zmyslu venovali o čosi viac než doteraz. Okrem schopnosti nájsť správne riešenia, sa osoby v znamení Mut vyznačujú aj jedinečnou silou ducha. Neraz mávajú neľahký život, v ktorom sa musia vysporiadať viac než iné znamenia s rôznymi stratami, zradami, aj zlomenými srdciami. Každá takáto negatívna udalosť ich však o to viac posilní. Títo ľudia tak neváhajú nabrať všetku svoju energiu a aj po tvrdom dopade na zem sa zodvihnúť s hrdo vztýčenou hlavou a o svoje šťastie poriadne zabojovať.

Egyptský horoskop Mut

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy

Milujú obdiv, komplimenty, lichôtky a viditeľný záujem o ich osobu. A to tak v priateľstve, ako aj v partnerstve. Títo ľudia milujú taktiež žiť naplno. Ich srdcia sú naplnené láskou a neváhajú ju plným priehrštím rozdávať. Občas až priveľmi dôverujú druhým, a potom ich čaká sklamanie z toho, že nie každý je tak čestný a úprimný ako oni sami. Časom sa však naučia rozlišovať dobro a zlo, a k sebe si začnú pripúšťať len tých, o ktorých im ich intuícia našeptá, že tieto osoby stoja za poznanie.

Egyptský horoskop Mut

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása

Ľudia v znamení Mut majú veľký zmysel pre estetiku. Nadchýna ich krása vôkol nich, a to bez rozdielu. Radi sa starajú sami o seba, potrpia si na svojom vzhľade, ktorý by mal byť za každých okolností elegantný, ženy chcú vyzerať čo najviac žensky, dôraz kladú na výstrihy, aj make-up. Muži si zas potrpia na role gentlemana. Podobne ako na vzhľade si potrpia aj na svojom zdraví. Občas síce mávajú panický strach z injekcií, či bielych plášťov, na druhej strane sú však väčšie obavy o ich imunitu.

Egyptský horoskop Mut

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

Ich cit pre spravodlivosť ich aj po pracovnej stránke vedie týmto smerom. Neraz sa z nich stávajú právnici, či sociálni pracovníci, alebo aktivisti, s cieľom v boji proti zlu. Majú silný zmysel aj pre empatiu a veľkého bojovného ducha. V práci neznesú nekalé praktiky, či intrigy. Prirodzená zvedavosť ich zavedie počas života do rôznych kútov sveta. Radi spoznávajú iné kultúry, a ešte radšej nasávajú poznatky. Knihy a bádanie sú pre nich zároveň skvelým relaxom. Ak v sebe objavia čo len malý kúsok vynálezca, zriadi si vo svojej domácnosti aj drobnú dielničku, kde si vo voľnom čase radi vyrábajú vecičky pre radosť. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Libuše Šumná 07.12.14 11:32

karma
113.00

mám syna v tomto znamení a celkom se to na něho hodí

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní