Anton Kuruc radí: Vieš, ako dať do poriadku vlasy po dovolenke?

Anton Kuruc radí: Vieš, ako dať do poriadku vlasy po dovolenke?

Povedzme si pravdu. Keď sa vrátime z letnej dovolenky, prvé, na čo myslíme, je spánkový deficit a celková regenerácia. Nie raz by sa nám hodilo ešte pár dní navyše na celkový oddych a prípravu do nového pracovného kolotoča. A tak to je aj v prípade našej pokožky a vlasov. Hoci ste sa vrátili z pláže plná spomienok, aj naša pokožka a vlasy na sebe stále nesú stopy letnej sezóny. Časté umývanie, vystavenie slnku, soli a chlóru, ako aj sezónne tropické teploty, oslabujú našu krásu a zdravie. Výsledok? Dehydratácia, suchosť, vyblednuté farby a citlivá pokožka hlavy.

Naše vlasy po dovolenke jednoducho kričia o pomoc. Aby sme sa dostali späť do formy a čelili blížiacej sa jeseni v dobrej kondícii, je potrebné nechať vlasy hýčkat produktami, ktoré hydratujú a prinášajú lesk, ale sú tiež jemné a účinné. A preto tu máme odborníkov, ktorí nás vždy doslova zachránia. Nie je to inak ani v tomto prípade. Náš vlasový odborník Anton Kuruc vám v dnešnej časti jeho poradne prezradí viac o záchrane vlasov po dovolenkovej sezóne.

Pozri aj: Najväčšie mýty o šedinách: Máme ich naozaj zo stresu? ​

zničené vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Strihať alebo nestrihať?

To je otázka, ktorú si kladie snáď každá z nás pred letnou dovolenkou. Mám ísť ku kaderníkovi alebo nie? Nezničím si vlasy viac, ako by som chcela? Ako tvrdí Anton Kuruc, všetko to závisí od stavu vlasov, či už je to pred dovolenkou alebo po nej. Pokiaľ máte vlasy v dobrej kondícii, vystačíte si s minimom prípravkov a nemusíte ani nutne navštíviť kaderníka. Aby sme dosiahli želaný výsledok, netreba zabudnúť na to, že je to nielen o starostlivosti po dovolenke ale v prvom rade pred a počas nej.

Destinácia je takisto veľmi dôležitým faktorom, ovplyvňujúcim kvalitu našich vlasov. V závislosti od nej je potrebné zvážiť, ako si tie vlasy pripraviť a ako sa o ne počas dovolenky starať. Nezabúdajte, že existuje množstvo prípravkov so zvýšeným ochranným faktorom, ktoré naše vlasy ochránia pred vysokým slnečným žiarením, morskou soľou či chlórom.

Pýtate sa: "A to sa mám akože ostrihať nakrátko, aby som moje vlasy ochránila?" Anton by vám s humorom odpovedal, že áno, no opak je pravdou. Čo sa týka strihu, pred dovolenkou je v prvom rade potrebné skontrolovať kvalitu vlasov a ak je to potrebné, tak ich nechajte ostrihať do tej miery, aby boli v lepšom stave a kondícii. O to menej prípravkov na ne použijete počas dovolenky. Následne sa im budete poriadne venovať po vašom návrate z dní, plných odpočinku a relaxu.

Bude sa ti páčiť: Túžiš po krásnej a hustej hrive? Pokor najväčšie mýty o vlasoch!

Výber správneho produktu je dôležitý

Uistite sa, že ste si vybrali správny šampón a kondicionér, prípadne iný produkt, ktorý vám pomôže vyživovať vaše vlasy počas letných mesiacov, keď sa cítia suché, kvôli dobe, strávenej na slnku a pri bazéne. Ak máte pocit, že vaše vlasy potrebujú dodatočnú výživu, pridajte vlasovú masku aj do týždennej rutiny starostlivosti o vlasy. Tú si môžete zobrať so sebou aj na dovolenku, pretože sú väčšinou ľahké a prenosné. Ak sú totiž vaše vlasy suché a zničené, ostrihanie pred dovolenkou im pomôže len v zmysle dočasného zlepšenia ich kvality. Práve preto prichádzajú na rad aj kvalitné prípravky, pričom s výberom vám najlepšie pomôže práve vlasový odborník.

Pozor! Ak si však poviete, že aj tak máte dlhé vlasy a aj tak pôjdete ku kaderníkovi aj po dovolenke, robíte veľkú chybu. Po dovolenke môže byť obnova stavu vlasov následne ešte náročnejšia. Vlastným pričinením si to bude vyžadovať oveľa viac času na regeneráciu a to predsa nechceme. Niekedy stačí centimeter dole pred dovolenkou a následne vám to ušetrí oveľa viac času, peňazí, energie a námahy. To všetko sa však, samozrejme, týka len tých vlasov, ktoré sú naozaj viditeľne poškodené, suché, lámavé a zničené.

Odporúčame: Z kuchyne do kúpeľne: Toto sú potraviny na skrášlenie tela!

návšteva kaderníka

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite, že existujú špeciálne kúry, určené na starostlivosť o vlasy počas leta. Tie vašim vlasom dodajú všetky potrebné látky, takzvaných "bojovníkov" proti všetkým negatívam, ktoré našim vlasom vedia uškodiť.

Ak sa na dovolenku ešte len chystáte, nemali by ste zabudnúť na pokrývku hlavy. Bez nej môže byť vaša pokožka spálená, podráždená a môže prísť k jej poškodeniu. Slnko svieti aj pod mrakom a na vlasy pôsobí rovnako, preto si do kufra určite zabaľte štýlový klobúk, čiapku či trendy šatku.

Ak môžete vlasy nechať oddychovať, pokojne to urobte. Vyjdite z mora či bazéna, opláchnite ich a nechajte ich voľne vyschnúť vo vetríku.

Pri dodržaní všetkých našich rád a pravidiel sa tak po návrate z dovolenky môžete tešiť na príjemné chvíle, strávené v kaderníckom kresle, kde jednoznačne nevynechajte správny strih, prípadne farbu na vlasy a v neposlednom rade výnimočnú kúru, ktorá vaše vlasy opäť "postaví na nohy".

Viac informácií a rád nájdete na www.antonkuruc.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 15.08.18 09:44

ĽŠ
karma
100.00

Všetko závisí od stavu vlasov, taktiež výber správneho produktu je dôležitý.

  • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 19.08.18 23:51

karma
74.00

super tipy dakujem ,

  • 0
Odpovedať

Mária Sivová 20.08.18 12:29

MS
karma
100.00

Práve sa to týka aj mňa.Skúšam zábaly, aj prírodné.

  • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 09.09.18 21:09

ĽR
karma
-1.00

Já mám vlasy celoročne suché a vyskúšala som teda už všetky možné "zázraky" - no asi na ten pravý objav ešte len príde :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní