Som krásna taká, aká som

Som krásna taká, aká som
  • 27.01.2016
  • Gabriela Vargová

Často sme sklamané, pretože vyzeráme úplne rozdielne ako „ideály“. Prichádza obava a pocit strachu. Bude nás spoločnosť odsudzovať a označovať slovom neatraktívna alebo nebodaj škaredá? Čo je to vlastne typická krása? Vysoká, chudá, plavé vlasy, veľké oči alebo naopak drobná, typ krv a mlieko, tmavovlasá?

Krása spočíva v rozmanitosti. Viete si predstaviť, že by po svete chodili navlas rovnaké ženy? 

Každá z nás je krásna. Krásna svojou jedinečnosťou a zaujímavosťou. Neporovnávajte sa, nesmúťte, naopak vyzdvihnite svoje prednosti a buďte zdravo sebavedomá. Som krásna taká, aká som a milujem svoje telo.

Odporúčame prečítať:  3 tipy ako opticky zvýrazniť prsia

krása je relatívny pojem

Zdroj: Shutterstock®

1. Krása, to je relatívny pojem

Sme rozdielni a pojem krása vnímame rozlične a nezávisle od seba. To, čo jeden považuje za úžasné a ideálne, ten druhý naopak vníma úplne negatívne. Ide o subjektívne ponímanie. Len preto, že nemáte telo modelky to neznamená, že nie ste nádherná taká, aká ste. Môžete byť štíhla a krásna, priemernej hmotnosti a príťažlivá, alebo neodolateľná a silná madam. Bolo zámerom, aby sme boli rozdielne. Tak môže každá z nás prispieť svojou krásou a urobiť svet zaujímavejším. Pozrime sa na modelky. Špecifický zjav a extra štíhla postava sú neodmysliteľnou súčasťou ich práce. Život modelky sa točí okolo toho, ako vyzerá. Nie je na tom nič zlé, je to zvolená cesta a životný štýl. To však ale vôbec neznamená, že musíme byť ako ony a nasledovať ich kroky. Nie každá z nás bola určená na rolu modelky. Žena s krivkami sa nemusí vôbec hanbiť. Jej cena je rovnako vysoká.

Odporúčame prečítať: Zbavte sa stresu pomocou reflexoterapie

rozličná krása

Zdroj: Shutterstock®

2. Neistota

Nezáleží na tom, kto ste a čo robíte. Všetci máme nedokonalosti, rezervy a neistoty, na ktorých sa snažíme tvrdo pracovať. Aj zdanlivo perfektné dievča má určité veci, ktoré by chcela zmeniť. Niektoré ženy sú prirodzene chudé. Je to ich telesná stavba a gény, s ktorými možno len ťažko bojovať. Majú problém pribrať a často sa trápia. Nemajú žiadne krivky a ich hruď je plochá. No to neznamená, že nemôžu byť sexi a príťažlivé. Ide o skreslené a nesprávne vnímanie. Takýmto postojom ubližujete sama sebe. Musíte sa na seba pozrieť v inom svetle, zahodiť strach a zažiariť.

Odporúčame prečítať: Tomáš Vida - život vizážistu je kreatívny

som krásna

Zdroj: Shutterstock®

3. Nedokonalosť je tak nádherná

Pre ženy, ktoré trpia nadváhou a majú tuk uložený či už na tých správnych alebo nesprávnych miestach, máme jeden odkaz. Ste jednoducho krásne. Nemusíte mať ploché bruško a vytŕčajúce kosti. Videli ste film Tučné babenky? Ak nie, pozrite si ho. Svoje telo začnete vnímať úplne odlišne. Slovo tučná už neexistuje. Ste krásna a silná madam. Na tukových vankúšikoch nie je nič zlé. Nemusíte sa hanbiť.

Neustále vidíme reklamy a fotky plné žien, ktoré vyzerajú bezchybne. Pozrieme sa na seba a prepadneme sklamaniu. Čo ale nevidíme je zákulisie a pozadie danej skutočnosti. Photoshop, milé dámy, dokáže divy. Ani jedna z tých „herečiek“ nie je v skutočnosti taká dokonalá ako na obrázku. Boli by ste veľmi prekvapené. Ide o bežné ženy, ktoré majú tiež svoje chyby a nedokonalosti. Okolitý svet nás klame a krásu prezentuje nereálne. Na základe toho získavame nerealistické predstavy o tom, čo je krása. Nemali by sme sa snažiť vyzerať ako tie vyumelkované a „neskutočné“ postavičky. Oslavujme všetky druhy krásy. Zabráňme porovnávaniu, ktoré v konečnom dôsledku ku ničomu nevedie. Cítiť k sebe nenávisť? No to teda nie! Na to sme až príliš dokonalé. Veľa ľudí sa bude snažiť ublížit vám a vášmu sebavedomiu. No vy sa nedajte. Ste krásna taká, aká ste a bodka.

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Tyrkysovo - zlaté líčenie

krása je relatívny pojem

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Libuše Šumná 27.01.16 15:35

karma
113.00

moc pěkný článek

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 27.01.16 17:08

MM
karma
100.00

každý/á je krásny/a svojím spôsobom, krása musí vychádzať zvnútra

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 27.01.16 17:33

SK
karma
113.00

...je dobre,ze kazdemu sa paci nieco ine,ci uz postava,tvar,povahove crty,ak vsetko spolu ladi,tak je to super.Mna osobne najviac zaujme clovek,s ktorym sa viem porozpravat,vidim,ake hodnoty vyznava.Casto sa stava,ze vidim pekneho muza,alebo zenu a staci ked prehovori a bud mi je sympaticky,alebo rychlo prec...

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 04.03.16 13:03

MR
karma
-1.00

netreba hľadieť na vonkajšiu krásu ale vnútornú... ale samozrejme treba s azdravo stravovať cvičiť

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 22.05.16 15:40

AK
karma
100.00

vnútorné vyžarovanie je viac ako krása

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 23.05.16 20:36

ľO
karma
-1.00

ja kladiem dôraz na osobnostné čaro a prejav

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní