Skvelé tipy a triky: Nauč sa, ako si vypestovať dlhé vlasy!

Skvelé tipy a triky: Nauč sa, ako si vypestovať dlhé vlasy!

Aj keď má dlhé vlasy mnoho žien na svete, udržať si ich dlhé a zároveň zdravé a žiarivé môže byť niekedy problém. V súčasnej stresujúcej a nesmierne vyťaženej dobe, kedy sa každý deň na uliciach vystavujeme vplyvom znečisteného prostredia, totiž netrpí len naša pleť, organizmus a zdravie, ale práve aj naše vlasy.

Možno aj preto sa často potýkame s vlasmi, ktoré nie a nie narásť do dĺžok väčších, ako po ramená. V prípade, že sa však o svoje vlasy naučíte správne starať, dostavia sa aj výsledky. Naučte sa šikovné a osvedčené tipy a triky, ako si vypestovať dlhé vlasy!

Živiny sú kľúčové

Asi 10-15 percent vašich vlasov je vždy v tretej, vypadávacej fáze. Ak sa toto percento neprirodzene zvýši, na vaše vlasy pôsobia zlé vplyvy, stenčujú sa a nadmerne vypadávajú. Vtedy môžete o dlhých vlasoch len snívať. Preto je kľúčové, aby ste im dodali potrebné živiny a do vlasovej starostlivosti zaradili teplý vlasový olej. Aplikujte si ho na vlasy podľa návodu a rukami si ho vmasírujte až do pokožky pod vlasmi. Môžete dokonca naolejované vlasy zabaliť do uteráka, aby sa živiny lepšie absorbovali do vlasov.

Okrem toho, že do starostlivosti o vlasy pridáte olejček, odoberte trocha z frekvencie používania šampónu. Ak si umývate hlavu každý deň, alebo každý druhý, šampónujte si ich len obdeň. Prečo je to dôležité? Vaše vlasy si vytvárajú prirodzenú ochranu a vy ju šampónom zmývate. Vlasy sa teda nemajú možnosť regenerovať prirodzene. Vždy, keď používate šampón, pridajte kondicionér. Pomáha to k zdraviu vlasov.

Zaujme ťa: Tradičný škótsky tartan: Toto všetko sú jeho podoby

živiny pre vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na poškodenie!

Vlasy si môžete poškodiť aj vtedy, keď s nimi zaobchádzate nešetrnne. Vynechajte každodenné upravovanie vlasov teplom, takže fénovanie, žehlenie a nakrúcanie vlasov len s časovým odstupom niekoľkých dní! Okrem toho si na vlasy aplikujte šampón veľmi jemne, aby nedošlo k poškodeniu a polámaniu jemných vlasov. Rovnako nepristupujte k drastickému drhnutiu vlasov uterákom, čo takisto k ich zdraviu neprispieva.

Ďalším spôsobom, ako si často poškodzujeme vlasy, je česanie ešte mokrých vlasov. Ak si potrebujete vlasy rozmotať, použite prsty, a to len veľmi jemne. K česaniu vlasov pristúpte až po vysušení, kedy naberú viac sily a nie sú také krehké. Aj keď si myslíte, že pravidelné strihanie vám k dlhým vlasom dopomôže len veľmi ťažko, opak je pravdou. Práve pravidelné podstrihávanie robí vlasy zdravšími a schopnejšími rásť do dĺžok.

na vlasy vplýva nečistota prostredia

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

STARÁTE SA SPRÁVNE O SVOJE VLASY?

Odpovedalo 344 ľudí  

Áno, na starostlivosť o vlasy som háklivá.
45%
Ako vidím v tomto článku, robím zopár chybičiek.
45%
Nie, musím na tom zapracovať.
9%
Nie, moje vlasy ma nezaujímajú!
1%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Regina Klara Golasova 02.04.18 10:42

RKG
karma
103.00

Veľmi zaujímavý článok ktoty prišiel pre mňa ako na zavolanie. Vlasy sa mi momentálne veľmi lámu a už viem. kde je chyba

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 02.04.18 11:49

DB
karma
117.00

o vlasy sa treba starať, používam rôzne masky hlavne doma pripravené a vidieť to...

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 02.04.18 17:56

PV
karma
113.00

Vlasy si umývam raz za 6 dní.. Používam kondicionér, a zábaly.. Chodím ku svojej kaderníčke pravidelne a podstriháva mi vlasy.. Vidím ,že ked sa o nich takto starám sú zdravé a krásne.. !!

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 02.04.18 17:59

karma
108.00

O vlasy sa starám ale nie nejako extra,zatiaľ sú zdravé..

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 02.04.18 18:35

MM
karma
100.00

vlasy sú korunou krásy, ja len ticho závidím, nebolo mi dopriate

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 02.04.18 20:34

karma
113.00

Od mala mám dlhé vlasy,len raz som si na ne dala trvalú...to bola katastrofa-nikdy viac.Vyskúšala som aj krátky účes,ale znova som sa vrátila k polodlhým vlasom.Nejaké špeciálne prípravky nepoužívam,len šampón a kondicionér,alebo balzám.

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 03.04.18 10:08

MB
karma
98.00

staram sa o ne a snazim sa ich nezatazovat

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 04.04.18 21:33

TS
karma
107.00

Fuuuu, tak to som netušila, že nie je dobré česať si mokré vlasy, dobre vedieť.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 11.06.18 18:34

JK
karma
100.00

Robím zopár chybičiek musím sa polepšiť

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní