Najčastejšie dôvody, prečo sa vám nedarí schudnúť!

Najčastejšie dôvody, prečo sa vám nedarí schudnúť!
 • 02.06.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 2

Mesiace cvičíte, dodržiavate zdravú stravu a potvora váha sa nie a nie pohnúť?

Frustrujúce. Dôvody môžu byť naozaj rôzne. Pýtate sa sami seba, čo robíte zle, keď sa nedarí schudnúť? V tomto článku vá v KAMzaKRÁSOU prinášame najčastejšie dôvody, prečo to nejde, zvlášť, keď by to ísť malo smiley.

Nedostatok spánku

Spánok je chápaný ako jednoduchá vec. Nevyžaduje si žiadne úsilie a funguje „tak nejako sám od seba“.  Pre zhadzovanie kíl je však veľmi potrebný.

Regeneruje telo aj vnútorné orgány, ktoré sa starajú o metabolizmus a spaľovanie tukov. Doprajte si ho. Čo najviac.  Kombináciou cvičenia, správnej stravy a správneho odpočinku chudnúť zaručene budete. 

Odporúčame prečítať: Záchrana keď nestíhate – suchý šampón

spánok

Zdroj: Shutterstock®

Veľký svalový rast

Sval je ťažký. To je fakt. Preto pokiaľ posilňujete a cvičíte silové cviky, naberáte svaly. Tie majú svoju váhu. Preto vám príde, že nechudnete.

Tu treba pozerať na centimetre, nie na kilogramy. Tuk je ľahší ako svaly. Preto sledujte skôr jeho úbytok v kritických partiách namiesto toho, než by ste sa mali denne vážiť. 

posilka

Zdroj: Shutterstock®

Zvyk

Zvyknúť si na chudnutie? Znie to zvláštne, však? Pravdou je, že je to možné. Týka sa to najmä cvičenia. Telo ho môže začať brať ako vec samozrejmú, preto ak chcete schudnúť, treba „pritvrdiť“ v strave. Alebo často striedajte aeróbne a anaeróbne cvičenia. Pre rozmanitosť. 

Odporúčame prečítať: Zelené smoothie

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Príliš pomalé kardio

Na chudnutie je nutná istá tepová frekvencia. Mala by sa hýbať v rozmedzí 120 pulzov za minútu. Príliš nízka tepová frekvencia vám k chudnutiu nepomôže. Čiže ak sa vyberiete do fitka, aby ste na páse kráčali vychádzkovou chôdzou, neschudnete.

Ak cvičíte kardio, makajte. Najviac, ako sa dá. Vtedy sa tuk spaľuje najúčinnejšie. 

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Absentujúce silové cvičenie

Ženy majú strach z budovania svalstva. Pri bežnej návšteve fitka sa ženy poväčšinou venujú kardio strojom, trenažérom, či bicyklom. Máloktorá sa odváži zdvíhať závažia.

Preto sa im postava mení veľmi pomaly. Cvičenie by malo byť vyrovnané. Kardio aj silový tréning. Vtedy sa výsledky ukážu najrýchlejšie. 

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 02.06.15 16:12

MZ
karma
92.00

u mňa je to určite nedostatok spánku, pretože strašne zle spím - tak to môže byť príčina toho že nechudnem tak ako by som chcela a potom ešte možno nedostatok silového cvičenia - k tomu sa veru neviem prinútiť :-)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 24.05.20 13:58

KS
karma
133.00

A ďalšia vec je tá, že celé chudnutie sa začína v hlave, čiže predovšetkým to musíme chcieť a robiť to pre seba :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní