Joga verzus pilates – čo si vybrať?

Joga verzus pilates – čo si vybrať?

Nie ste práve typ na aerobik, box alebo akýkoľvek iný druh dynamického cvičenia? Potrebujete skôr niečo relaxačné, niečo čo bude formovať vaše svaly a pomôže vám obnoviť vnútornú rovnováhu? Pravdepodobne viete, že to správne pre vás by mohol byť pilates alebo joga. Neviete sa však rozhodnúť? Rozhodli sme sa vám pomôcť a cvičenia sme porovnali. Obe tvarujú a spevňujú vaše svaly a posilňujú vaše jadro, ale obe sú úplne odlišné.

Pilates

Pilatesom si precvičíte celé telo. Najmä si posilníte vaše jadro, keďže pilates sa zameriava na rovnováhu. Vaše svaly budú po pravidelnom cvičení silné a štíhle. Pilates pracuje na základoch koncentrácie, rovnováhy, centrovania a správneho dýchania. Na rozdiel od jogy, pilates nie je forma meditácia. Môžete si pri ňom oddýchnuť, ale neuvoľní a správne nenaladí vášho ducha tak, ako to dokáže joga.

Joga

Joga je vo svojej podstate jednota tela, mysle a duše. Pri nej si budete vedomý svojho tela, jeho pohybu a jeho držania. Tu sa budete cítiť pod napätím, ale napriek tomu pokojný. Jogíni veria, že táto rutina je terapeutická rovnako pre myseľ, ako aj pre telo. Pomôže vám posilniť vaše svaly a kĺby a budete pružnejší. Joga má cielené cvičenia na každú svalovú skupinu. Pri chosoe joge sa dozviete, ako správne dýchať a ako používať dýchacie techniky na uvoľnenie stresu. Existuje mnoho rôznych druhov jogy, takže si môžete vybrať ten, ktorý je pre vás ten pravý.

Pozri aj: Zázrak menom zeler: Odteraz ho budeš konzumovať ešte radšej!

pilates alebo joga

Zdroj: Shutterstock®

Po oboch cvičeniach budete fit a silné. Joga sa vám môže zdať pomalá, ale budete pri nej určite  spaľovať kalórie. Rovnako si precvičíte telo aj dušu. Pilatesom sa môže zamerať na vaše jadro. Pravidelným cvičením si vybudujete krásne telo, ako majú profesionálny tanečníci. Tak, ktoré cvičenie si teda vybrať? Ak ste skôr duchovný človek, ktorý verí v duchovno, joga je pre vás to pravé. Ak sa chcete zamerať na váš chrbát a jadro tela, vyberte si pilates. Obe vás naučia, ako správne dýchať a ako si pretiahnuť a spevniť svoje svaly. Budete mať krajšiu chôdzu a držania tela, čím budete pôsobiť vyššie a štíhlejšie.

Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, inšpirujte sa svojou obľúbenou hviezdou:

Pilates – Amanda Seyfriend, Cameron Diaz, Sandra Bullock, Reese Witherspoon

Jóga – Jennifer Aniston, Lady Gaga, Miranda Kerr, Sting a jeho manželka

Pozri aj: Ako sa prejavuje zápal pankreasu? Tieto príznaky netreba ignorovať!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Denisa Kenderešová 30.01.13 18:39

DK
karma
-1.00

Mne osobne viac vyhovuje jóga- rada by som skúsila aj ,,hot jógu" ,ale tu nablízku nič také nie je:(

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 24.05.16 21:49

SK
karma
114.00

neviem ci robim dobre ale ja to striedam

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní