Pripravte sa na zhadzovanie kíl. Tabata vám dá poriadne zabrať!

Pripravte sa na zhadzovanie kíl. Tabata vám dá poriadne zabrať!

Existuje nespočetné množstvo štýlov cvičenia – o mnohých z nich ste už možno počuli a dokonca si ich aj vyskúšali. Všetky sú určené na to, aby vám pomohli dosiahnuť vaše osobné ciele v oblasti fitness.

Možno chcete schudnúť, zlepšiť pružnosť alebo budovať svaly. Bez ohľadu na to, aké sú vaše ciele, väčšina cvičení vám ich pomôže dosiahnuť, pokiaľ budete dodržiavať plán.

Poctivý tréning s krátkymi prestávkami

Ak hľadáte nejakú novú inšpiráciu aj na cvičenie doma, môžete vyskúšať tabatu. Tabata je vysoko intenzívny intervalový tréning s rôznymi druhmi cvikov. Celý systém tabaty je ľahko zapamätateľný – 20 sekúnd intenzívneho cvičenia, po ktorom nasleduje 10 sekúnd odpočinku.

Krátke prestávky na odpočinok nútia telo, aby pokračovalo v pohybe skôr, než sa zozbiera s predchádzajúcej série cvikov. To je dôvod, prečo tento druh cvičenie vedie k významným aeróbnym a anaeróbnym nárastom. Pri cvičení zo seba človek dostáva maximum, vďaka čomu budete páliť kalórie aj niekoľko hodín po ukončení tréningu.

Najlepšie je zájsť si na skupinovú hodinu tabaty. Má to lepší efekt, pretože aj keď ste na pokraji svojich síl, tak vás jednoducho ľudia okolo nútia pokračovať ďalej. Avšak, ak vám kvôli povinnostiam nevyhovuje na takéto cvičenie zájsť, skúste toto 20-minútové cvičenie.

Odporúčame prečítať: Cholesterol je zlý a dobrý. Vedeli ste o tom?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Frnová 05.05.17 12:35

MF
karma
-1.00

tabata je super, síce náročná, ale keďže ide o kolektívny šport je tam kopec zábavy

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 05.05.17 15:30

karma
108.00

Tabata naozaj funguje,treba skusiť.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní