Zdravé a moderné trendy pri výstavbe a rekonštrukcii

Zdravé a moderné trendy pri výstavbe a rekonštrukcii
 • 15.08.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 2

Chceme pekne bývať, a pritom ušetriť čas, peniaze a kladieme dôraz aj na ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Hľadáme spôsoby, ako postaviť moderný, zdravý a praktický dom z dostupných materiálov.

Ideálnym riešením je suchá výstavba so sadrokartónom, ktorá sa stáva čoraz obľúbenejším stavebným spôsobom pri výstavbách a rekonštrukciách domov či bytov. 

Sadrokartón ako stavebný materiál sa po prvýkrát objavil koncom 19. storočia.

Odporúčame prečítať:  Formaldehyd – nebezpečný spolubývajúci

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Jeho hlavnou zložkou je sadra. Je to prírodná hmota, ktorá je recyklovateľná, má neutrálnu vôňu, je nehorľavá a priateľská voči životnému prostrediu. Vďaka pórom dokáže v prípade potreby nasať vlhkosť a naopak, pri suchom vzduchu ju uvoľniť, čím zaručí vyhovujúcu klímu. Sadrokartónové dosky sú jednoduché na montáž, šetria priestor a sú ľahko demontovateľné. Prácu s nimi zvládne aj zručný domáci majster. Výstavba je dvakrát rýchlejšia ako tradičné murovanie.

Odporúčame prečítať: Ekodomy – v čom sú ich výhody?

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Rekonštrukciu a výstavbu pomocou sadrokartónových dosiek oceníte najmä vtedy, keď práce prebiehajú počas bežného chodu domácnosti. ‚Murovanie’ so sadrokartónom je jednoduchšie, rýchlejšie a nevzniká pri ňom toľko odpadu“, hovorí Róbert Vinca, produktový manažér pre sadrokartónové systémy Rigips. 

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Pre príjemné a zdravé bývanie sú dostupné na trhu už aj sadrokartóny, ktoré dokážu zlepšiť kvalitu ovzdušia v interiéri. Novinkou je sadrokartónová doska Activ’Air®, ktorá zachytí formaldehyd, najrozšírenejšiu znečisťujúcu látku vo vnútornom ovzduší, premení ju na neškodnú a zároveň zamedzí jej spätné vylučovane. Doska dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70%. Účinnosť látky Activ’Air® bola overená akreditovanými laboratóriami EUROFINS a Vito podľa ISO 16000-23 a aj meraním Štátnym zdravotným ústavom v Prahe. Sadrokartónové dosky s Activ'Air® je možné uplatniť rovnako ako bežné sadrokartónové dosky v podhľadoch, priečkach či predsadených stenách.

Odporúčame prečítať:  Inteligentný dom - trend dnešného bývania

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Cena tiež milo prekvapí. V izbe s rozlohou 15 m2 zaplatíte za Activ’Air® len o 15 eur viac, ako za bežné sadrokartónové dosky. Cenu si jednoducho môžete vypočítať aj na praktickej kalkulačke na stránke www.acitv-air.sk

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Rady, postupy a praktické ukážky ako si poradiť so sadrokartónom, môžu nielen odborníci, ale aj domáci majstri v Technickej akadémii Rigips. V školiacich strediskách v Prešove a Bratislave pravidelne organizujú odborníci zo spoločnosti Rigips dni otvorených dverí určené pre verejnosť. Video si môžete pozrieť tu

Odporúčame prečítať:  Zariaďovanie interiéru bez problémov

sadrokartónové systémy Rigips

Zdroj: Shutterstock®

Moderné riešenia a kvalitné materiály, to ponúkajú špičkové produkty od spoločnosti Rigips, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov. Od mája 2015 sú ich produkty ľahko dostupné už aj v novootvorenom obchodnom centre  BAUHAUS, pri bratislavskom letisku.

www.rigips.sk


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Gabriela Vrabľová 15.08.15 11:57

GV
karma
83.00

veľmi pekné fotografie interieru - dobra inšpiracia

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 16.08.15 10:41

karma
93.00

krásne nápady

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní