Ako na to... Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Ako na to... Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Vo svojej práci sprevádzam ľudí k tomu, aby naplno prežili jeden nesmierne dôležitý moment. Týka sa niečoho tak jednoduchého a zložitého zároveň – umožniť vlastnej individualite, aby prenikla navonok a ukázala sa svetu.

Pre každého z nás bude súčasťou tohto prejavu niečo iné. Ja som mala napríklad obdobie, kedy som nosila červený prameň vlasov, ktorý mi pripomínal pri pohľade do zrkadla moje odhodlanie byť nespútaná, tvorivá a vášnivá, aby som bola naplno sama sebou a aby som si trúfla odokryť niečo zo svojho vnútra navonok.

Nech je vaša aktuálna vášeň akákoľvek a prejavuje sa v čomkoľvek - od tvorivého sebavyjadrenia prostredníctvom práce, umenia, hudby, v športovaní, varení alebo v dennom kontakte s ľuďmi…, tak už máte všetko, čo vaša individualita potrebuje.

Tvorivosť všade okolo nás ako prvý krok

Aj keď si myslíte, že nie ste tvorivý, omyl, ste. Tvorivosťou sa nemyslí namaľovať obraz do národnej galérie. Rodíme sa s touto danosťou a iba 5 % populácie má v tejto oblasti “nedostatok”. Motivácia tvorivo sa vyjadrovať je dnes maximálne podporová – len si vezmite, aký úspech majú sociálne siete, kde ľudia prezentujú, čím žijú.

A práve tvorivosť nás núti, aby sme na fyzickej, emočnej aj spoločenskej úrovni prejavovali svoj talent, dary, názory, postoje… Jednoducho povedané – to, kým ste, vytvára vašu jedinečnosť – tým sa líšite od iných, pretože sa prejavujete jedinečným spôsobom.

Odporúčame tiež:  

Privolajte si šťastie do životov – vyberte si talizman podľa znamenia

Ako na to... Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Zdroj: Shutterstock®

Čo na to slovník

Význam slova jedinečnosť nájdete v slovníku so synonymom svojráz, čiže súhrn osobitných znakov, osobitný ráz niekoho, niečoho. Pre skeptikov a sebakritikov dodávam, že každý je takto jedinečný ihneď, aj bez nejakých zásluh a výnimočných počinov.

Ideálne je, keď nadviažete so svojou tvorivou stránkou spojenie, lebo vám pomôže uveriť tomu, že ste skvelý originál. Potom sa môžete kedykoľvek prejavovať tak, ako vám je blízke a cítiť sa vďaka tomu živší a radostnejší. 

Odporúčame tiež:  Ako na to... Urobiť z uhlia diamant

Ako na to... Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Zdroj: Shutterstock®

Už teraz zastávate vo svete jedinečné miesto

Hoci len tým, že máte radosť z toho, ako sa o svoje myšlienky a pocity nejakým spôsobom delíte s inými ľuďmi. Tým vytvárate spomienku na vás. To, čo sa vami ľudia prežili a ako sa s vami cítili, sa už nebude v rovnakej miere nikdy opakovať. Formovanie vlastných názorov a hovorenie o nich s inými vám poskytuje tú najlepšiu príležitosť zanechať svoju jedinečnú stopu vo svete. Aj keby vám pripadala akokoľvek maličká a zanedbateľná, ste súčasťou celku, ktorý tvoríte a rozhodne to netreba bagatelizovať.

Odporúčame tiež: Recepty - rýchle chuťovky vyrobené zo špargle

Ako na to Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Zdroj: Shutterstock®

Všetko, čo robíte, je aktom sebavyjaderenia a tvorivosti

Keď píšete mail, telefonujete, obliekate sa, jete, hýbete sa… Otázkou zostáva, koľko tvorivosti do týchto činností vkladáte. Máte chuť si to otestovať? Mám pre vás zopár otázok, ktoré vás môžu inšpirovať k tomu, aby ste tvorivému sebavyjedreniu tak v osobnom, ako aj v pracovnom živote venovali väčšiu pozornosť. Lebo to, čo je rozhodujúce, je vidieť prejav samých seba, oceniť ho a vychutnať si ho. To vo vás vlastnú jedinečnosť umocňuje.

  • Keď sa pozriete na priestor, v ktorom bývate, čo na ňom vidíte? Odráža váš domov skutočne vašu osobnosť? Prispôsobili ste si ho a vyzdobili podľa toho, čo máte radi, aby ste sa cítili pohodlne a prúdila v ňom dobrá energia? Čo by ste mohli pre to ešte urobiť?
  • A čo vaše pracovné miesto? Podľa čoho by mohli vaši kolegovia zavnímať vašu individualitu?
  • Vo vzťahoch vedia vaši blízki, aké sú vaše hodnoty, spôsob komunikácie, temperament? Otvárate sa im? Venujete im dostatok času a pozornosti? Prinášate do vzťahov potešenie a pozitívnu energiu?
  • A vo vzťahu k sebe – robíte veci, z ktorých máte radosť, a ktoré ste si vybrali? Máte záľuby, pri ktorých máte pocit, že môžete vyjadriť svoju jedinečnosť nech by to bolo akýmkoľvek spôsobom?
  • Čo dáva vášmu životu zmysel? Robíte niečo len tak, pre dobro veci a dobré skutky? Lebo vás baví byť dobrosrdečný a láskyplný? 

Odporúčame tiež:  Ako na to... Hýbať sa, aj keď sa vám vypol motor

Ako na to... Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Zdroj: Shutterstock®

Len jediná rada

Hoci nás žije na planéte sedem milliárd ľudí – ste medzi nimi jedineční! Už len stačí podľa toho žiť. V súlade so svojimi hodnotami a tým, čo máte radi a do čoho sa chcete vkladať.

Púhe premýšľanie o tom, ako môžete byť v živote tvorivejší vo vás vyvolá pocit nabudenia energiou, nadšením a odhodlaním. Môžete mi veriť, otestovala som už všetko možné :). A už nepotrebujem ten červený prameň vlasov, aby som si toho bola vedomá :).

Odporúčame tiež:  Recept na: Jahodový cheesecake (bez múky)

Ako na to Umožniť vlastnej individualite preniknúť navonok

Zdroj: Shutterstock®

A predsa ešte niečo

Vždy, keď sa akokoľvek tvorivo sebavyjadríte a podelíte sa o to s niekým, tak tento samotný moment vás energizujúco tvorivo dobije pre ďalšie príležitosti. Nemusíte sa obávať, že by sa vám z tvorivosti míňalo, práve naopak. Šetriť ňou rozhodne netreba!

Vaša Janette

P.S.: Ako sa zbaviť túžby po výnimočnosti? Ste výnimoční, nie je potrebné po tom túžiť.

Osho

Nabudúce sa pozrieme na to, ako sa o seba láskyplne starať

Svoje otázky píšte na: janette.simkova@lifekoucing.sk

Viac o Jannette Šimkovej na jej webe: www.lifekoucing.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 15.05.16 07:54

SK
karma
113.00

zasa jeden dobry clanok

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 15.05.16 16:13

MM
karma
100.00

zrovna včera som čítala: že šikovná žena tvorí, nešikovná poučuje a je to pravda!

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 24.05.16 08:55

AK
karma
100.00

dobré taktické rady

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní