Ušné a telové sviečky: Ich liečivé účinky dokážu zázraky. Zisti, aké!

Ušné a telové sviečky: Ich liečivé účinky dokážu zázraky. Zisti, aké!

Ušné a telové sviečky – možno sa teraz pýtate: Čo to je?! V takom prípade ste na správnom mieste, pretože práve tento druh sviečok, svojím zameraním výrazne vzdialený od klasických sviečok, aké poznáme, je v hľadáčiku nášho záujmu. A nie len tak, pre nič za nič! Pokračujte v čítaní a dozviete sa, na čo, ako a predovšetkým prečo sa ušné a telové sviečky vlastne používajú.

Vhodné na akékoľvek ušné problémy

Nebudeme vás dlhšie naťahovať. Ušné sviečky, ako už ich názov napovedá, slúžia na čistenie zvukovodu, odstránenie svrbenia, hučania, nedoslýchavosti a zaľahnutia v ušiach, vyrovnanie tlaku v ušiach aj v hlave, roztopenie ušného mazu a dokážu výrazne uľaviť pri ochoreniach horných dýchacích ciest (čistia nosné a čelné dutiny).

Spolu s telovými sviečkami zmierňujú lokálne bolesti a zápaly, čistia lymfatický systém. To všetko prostredníctvom tepla a energie z horiacej sviečky. Ale pozor – túto liečebnú metódu rozhodne neskúšajte s klasickými sviečkami, ak na to nie sú špeciálne určené!

Zaujme ťa: Východná medicína a jej účinky

„Vydymia“ z vás všetko škodlivé

Ušné a telové sviečky sú duté a majú takzvaný kónický tvar, pripomínajúci lievik (dolný priemer je iný, než horný). Komínovým efektom sa tak z vášho tela vyplavia všetky škodliviny a jedovaté látky. Následne budete, vďaka tejto metóde ľudového liečiteľstva, takpovediac vyhorené, ale výlučne pozitívne a so žiadúcim výsledkom. Ide o jednu z najstarších techník liečby, ktorú využívali už naši dávni predkovia, najmä Egypťania, Indiáni a Tibeťania. Táto prastará metóda, overená mnohými rokmi, spoľahlivo funguje aj dnes.

liečba ušnými sviečkami

Zdroj: Shutterstock®

Naši predkovia verili, že akonáhle sa nám v tele zablokuje tok energie, dochádza k bolesti, tak na duši, ako aj na tele. A v tej chvíli prišli na rad sviečky, ktoré mali tento blok odstrániť a tok energie opätovne rozprúdiť a obnoviť. A čuduj sa svete, ono to naozaj fungovalo! V tých časoch boli sviečky vyrábané z liečivých rastlín alebo kôry stromov. Dnes sa ušné a telové sviečky vyrábajú z včelieho vosku, propolisu a medu, ako aj z bylín, ktoré sa skutočne osvedčili – šalvia, škorica, rozmarín, levanduľa, borievka a harmanček, no dokonca aj kurkuma či červená paprika.

Pozri aj: Apiterapia: Nechaj sa vyliečiť včelami hneď niekoľkými spôsobmi!

problémy s ušami

Zdroj: Shutterstock®

Liečba na čisto prírodnej báze

To, prečo sa aj dnes ľudia obracajú na techniku liečby ušnými a telovými sviečkami, je fakt, že ide o metódu čisto na prírodnej báze. A to je skutočne veľké eso v rukáve tejto terapie. Ak vás napríklad dlhodobo trápi migréna a vyskúšali ste už všetko možné aj nemožné, ako ju odstrániť alebo aspoň zmierniť, no neúspešne, je najvyšší čas dať šancu ušným a telovým sviečkam. V súvislosti s liečbou migrény majú totiž vynikajúce výsledky.

Ušné a telové sviečky vám takisto pomôžu uvoľniť stres a nahromadené napätie, eliminujú príznaky depresie, úzkosti a podráždenia, uvolňujú svalstvo, majú detoxikačnú schopnosť a pomáhajú pri redukcii hmotnosti. Sú takisto skvelým liekom proti prechladnutiu, zápalu hrdla a angíne.

liečba sviečkami

Zdroj: Shutterstock®

Ušné a telové sviečky sú bezpečné

V každom prípade, nemusíte sa obávať nejakej „nehody“, pretože sviečky sú vyrobené a uspôsobené k maximálnej bezpečnosti pri použití. Spodok sviečky je pokrytý sterilnou gázou a samotné horenie jednej sviečky trvá približne deväť minút. Ušné a telové sviečky počas horenia nekvapkajú a zhorené časti z nich neopadávajú. Siahajte však výlučne po certifikovaných výrobkoch!

- Anketa

VYSKÚŠALI STE UŽ LIEČBU UŠNÝMI ALEBO TELOVÝMI SVIEČKAMI?

Odpovedalo 175 ľudí  

Áno
77%
Nie, ale vyskúšam to
21%
Nie, takým metódam neverím
2%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 05.06.18 16:47

ĽŠ
karma
100.00

Pri najbližšej príležitosti veľmi rada vyskúšam, vďaka!

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní