Ako si poradiť s digitálnym stresom? Toto aplikuj aj vo svojom živote

Ako si poradiť s digitálnym stresom? Toto aplikuj aj vo svojom živote

Necháte technológie riadiť svoj vlastný život? Aj keď je v poriadku, aby počítače a mobily hrali významnú úlohu vo vašom živote, nenechajte sa nimi úplne ovládať. Kedy ste boli v poslednej dobe naozaj "vypnuté" od digitálneho sveta? Tu sú niektoré spôsoby, ako sa vysporiadať s digitálnym stresom, ktorý používaním všetkej tej elektroniky vzniká. 

Vypnite po pracovnej dobe

Keď budete neustále "online" a to aj mimo pracovnej doby, môžete pomaly očakávať, že z toho vzniknú problémy. Je v poriadku reagovať na mimoriadne udalosti, no práca môže počkať aj do druhého dňa. Preto informujte svojich kolegov, že nebude k dispozícii po určitej dobe každý deň a vypnite si telefón a počítač. Darujte si nejaký čas na odpočinok.

Odporúčame: Ako využiť penu na holenie netradične? Skús tieto super triky!

stretnutie s priateľmi

Zdroj: Shutterstock®

Stretávajte sa osobne s rodinou a priateľmi

Ako často sa obávate blížiacej sa e-mailovej odpovede? Veľkým problémom pri komunikácii prostredníctvom e-mailu, sociálnych sietí alebo textových správ je to, že je ťažké rozpoznať tón a skutočný význam reakcie osoby na druhej strane. Osobné stretnutie alebo telefonický rozhovor vytvára menšie nedorozumenia. Čakanie na odpoveď  tiež v určitých prípadoch vyvoláva úzkosť. Aby sa zabránilo zbytočnému stresu, skúste si viac dohadovať osobné stretnutia. E-maily a SMS viac používať na následné spísanie detailov alebo dôležitých bodov.

Uistite sa o tom, koho máte vo svojom zozname kontaktov

Pravidelné čítanie statusov na sociálnych sieťach, aj keď ste zaneprázdnené, alebo triviálnych mailov a správ od ľudí, ktorých ani nemáte rady, vám môžu spôsobiť nepríjemnosti. Prečo si nevyselektovať, pre koho ste k dispozícii? Ak máte pocit, že musíte prijať každú žiadosť o priateľstvo alebo odpísať na každú správu či mail, treba sa nad tým zamyslieť. Začnite sa rozhodovať na základe ich významu a nastavte si napríklad  dva účty - jeden pre spolupracovníkov a druhý pre priateľov a rodinu.

Pozri aj: Ruské svadobné fotografie: Vynaliezavosť fotografov dokáže pobaviť

digitálny stres

Zdroj: Shutterstock®

Nebuďte stále "online"

Štúdie ukazujú, že mnohé z nás trávia šokujúce množstvo hodín tým, že sú "online". Bohužiaľ to vedie až k rozbitiu vzťahov a dokonca to môže spôsobiť, že prídete o chuť na akýkoľvek spoločenský život. Odborníci naznačujú, že by bolo treba dopriať si pravidelný detox aj od týchto technických pomôcok. Preto strávte aspoň hodinu (alebo viac, ak môžete) denne bez týchto pohlcovačov nášho času.

Nedajte sa ovplyvniť trendami

Opýtajte sa samej seba, ako je naozaj pre vás dôležité mať toto všetko. Myslíte si, že je absolútne nevyhnutné mať najnovšie vymoženosti techniky alebo mať účty na každej populárnej sociálnej sieti? Tieto veci nám majú život spríjemniť a uľahčiť. Nie naopak!

Pozri aj: Ktoré syry konzumovať a na ktoré si dávať veľký pozor? Poradíme ti!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní