Reebok Spartan Race na Donovaloch

 Reebok Spartan Race na Donovaloch
  • 07.09.2014
  • PR článok

Reebok Spartan Race na Donovaloch bude mať prívlastok – „drsný“ 

13. septembra sa na Donovaloch (Malamut Aréna) uskutoční posledný slovenský pretek Reebok Spartan Beast v tomto roku. Znamená to, že pôjde o náročnú - viac ako 20 kilometrovú trať s minimálne 26 prekážkami.

Bude to najťažšia výzva pre nadšencov  tohto prekážkového behu. Diváci a dobrovoľníci majú vstup na preteky zdarma.

Odporúčame prečítať:  Ako precvičiť celé telo za pár minút


Na trati nebudú chýbať prekážky ako plazenie sa pod ostnatým drôtom, hod oštepom, nosenie ťažkých bremien, či šplhanie sa nad korytami plných bahna a kalnej vody.
 

rozcvička spartan race

Zdroj: Shutterstock®

Začiatok pretekov je naplánovaný na 9 hodinu ráno. Štartovať sa bude každú polhodinu  v tzv. „vlnách“, v ktorých bude 250 pretekárov. Trvanie dobehnutia do cieľa je individuálne, môže sa pohybovať od 3 až do 6 hodín, v závislosti od kondície pretekára. Organizátor zabezpečuje pomoc rozmiestnenú po celej trase, ďalej ako odmenu medailu, tričko Spartan Race a jedno pivo (pre starších ako 18 rokov).

Odporúčame prečítať:  Čo by ste mali vedieť o bazálnom metabolizme

reebok spartan race

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčaná obuv a oblečenie


K dispozícii bude aj stánok SPORTRYSY, ktorý bude predávať oficiálnu kolekciu obuvi (All Terrain Series) a oblečenia (Spartan Race Gear) značky Reebok pre Spartan Race. Kolekcia obuvi, ktorá má byť podľa výrobcu nezastaviteľná, ponúka najmodernejšie technológie, akou je napríklad H20 Drain System.

Odporúčame prečítať:  5 overených rád - Ako sa prinútiť cvičiť 

reebok spartan race

Zdroj: Shutterstock®

Súčasťou tejto technológie sú drenážne otvory, ktoré zabraňujú premočeniu topánky, ku ktorému pri prekážkových pretekoch dochádza pomerne často. Okrem toho sú topánky kolekcie All Terrain Series vybavené technológiou Obstacle Grip, ktorá zabezpečuje priľnavosť a ochranu na lanách a stenách. Okrem funkčnosti sú topánky zaujímavé aj svojou farebnosťou, čo ocení nejedna športovkyňa.

Na pripomenutie atmosféry video z náročných pretekov vo Valčianskej doline tu: 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní