Avon proti domácemu násiliu

Avon proti domácemu násiliu

Jedinečná kniha skutočných príbehov ženskej sily je novým symbolom projektu AVON proti domácemu násiliu.  „V dobrom aj v zlom a ešte v horšom“ plná skutočných príbehov žien, ktoré majú osobnú skúsenosť s domácim násilím. Okrem toho sú v knihe aj rozhovory, dôležité informácie o tejto problematike a tri bonusové príbehy napísané známymi slovenskými spisovateľkami – Denisou Fulmekovou, Tamarou Heribanovou a Petrou Nagyovou-Džerengovou. Všetky finančné prostriedky získané z predaja knihy budú použité na podporu konkrétnych projektov orientovaných na boj proti domácemu násiliu. Patrónkou knihy je Daniela Peštová.

 

Avon proti domácemu násiliu

 Kniha vznikla na základe skutočných príbehov žien, ktoré majú osobnú skúsenosť s domácim násilím. Všetky príbehy sa dotýkajú chúlostivej témy násilia páchaného na ženách a všetky napísal sám život. Okrem príbehov kniha obsahuje aj užitočné informácie o problematike domáceho násilia, rozhovor s riaditeľkou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska, Katarínou Farkašovou a rozhovor so známou slovenskou herečkou Zuzanou Haasovou.

Patrónkou knihy je Daniela Peštová, ktorá na knihe intenzívne spolupracovala, napísala ku knihe predslov a tiež je autorkou už spomínaných rozhovorov. „Ďakujeme všetkým ženám, ktoré našli v sebe odvahu a podelili sa s nami o svoje životné príbehy. Vďaka ich odvahe a úprimnosti mohla vzniknúť táto kniha. Lebo ženy, ktoré trpia domácim násilím, potrebujú našu podporu a pomoc. Každá z nich je niekoho dcéra, sestra, matka, babička… Nenechajme ich v tom samé a dodajme im potrebnú odvahu svoj problém riešiť. A tým, ktorým sa to podarilo, patrí môj neskonalý obdiv,“ uviedla Daniela.

 

Kniha je predaji od 7.11.2012 exkluzívne v celoslovenskej sieti kníhkupectiev Panta Rhei, partnera projektu. Knihu je možné kúpiť si aj prostredníctvom Avon Ladies, alebo e-shopu na www.avonprotidomacemunasiliu.sk od kampane 16/ 2012. Predajná cena knihy je 8,99 € a má brožovanú väzbu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Lenka Baumanova 08.11.12 21:41

LB
karma
-1.00

Kniha ma oslovila, v mojom okoli je dost ludi, ktroým by som ju rada podarovala. Aj ked sa to nezda, vo vela rodinach je nasielie a treba na to upozornit a poradit ako dalej.

  • 0
Odpovedať

Erika Kollarova 08.11.12 21:54

EK
karma
-1.00

Proti nasiliu treba vzdy bojovat a nie sa iba prizerat co sa v nasom okoli deje. Som rada, ze su ludia ktori podporuju a bojuju proti domacemu nasiliu. Len sa zabuda na podstatnu vec, treba zmenit zakony aby ochranovali zeny pred nasilim, lebo teraz ich moc neochranuju si myslim - stacia posledne pripady, ktore skoncili smrtou.

  • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 05.04.13 19:15

HK
karma
100.00

V dnešnom uponahľanom svete nemá nám byť ľahostajné ,ako mnphé ženy s detmi trpia.Máme si všímať viac všetko na okolí ,aby sme nedovolili t týraniu a pomohli im v pravom čase. No naše zákony jednoznačne treba zmeniť...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní