Diana Mórová: Chcete si oddýchnuť a na nič nemyslieť?


    • Zdieľaj:
  • 0

“Len sa jemne popod nos usmievať? Tak skúste novú Marikinu knihu,” odporúča známa herečka Diana Mórová. Na mysli má novú knižku s výstižným názvom: Aj blondínky to vedia. Vtipné, milé a láskavé postrehy, ktoré pohladia každú ženskú dušu.

„Myslím, že keby si túto knižku prečítala Jessica Sarah Parkerová, určite by uvažovala nad pokračovaním seriálu Sex v meste,“ dodáva spevák Paľo Hammel. 

V knihe Aj blondínky to vedia nájdete desiatky úsmevných príbehov, ktoré si môžete vziať na cestu vlakom, do čakárne k lekárovi alebo si v nich listovať len tak, pre potešenie. Každý večer. Známa šoubiznisová redaktorka a autorka knižiek Marika Studeničová ponúka 6x9 postrehov zo života, ktoré vás pobavia.

aj blondínky to vedia

Všetko je podľa nej uhol pohľadu a tak sa drží troch zásad:

 

1. Nevrav, že je niečo škaredé, pretože pre druhého to môže byť to najkrajšie na svete.


2. O žiadnom chlapovi nepovedz, že je otrasný, lebo pre inú ženu môže byť pánom Božským.


3. Neohŕňaj nosom nad jedlom. Povedz, že ti nechutí, pre niekoho môže byť najlepšou delikatesou pod slnkom.

A tak je to so všetkým.

 

 

 

Prečítajte si dva postrehy z novinky

Aj blondínky to vedia:

 

 

Hodinový manžel

 

Potrebovala som zavesiť police a obrazy. Kamošky mi odporúčali využiť služby HODINOVÉHO MANŽELA. Vyskúšala som.

 

Odporúčame prečítať:  Nastal čas, aby pravda vyšla najavo

 

Prišiel – začali sme s montovaním políc. Sú ťažké, tak mu pomáham. On: „Je to rovno?“ Ja: „Neviem, veď tam položte vodováhu.“ On: „Nemám.“ Ja: „Aha! A čo teraz? Mám tam azda položiť guľôčku?“ On: „Už to neudržím, je ťažká!“ Tak pridržiavam policu, on zameriava. Už vtedy som ho mala poslať preč... Vymerali sme, začal vŕtať. Výsledok? Ako z filmu. Prevŕtaná stena do susednej izby. Dcéra sa pozerá staršiemu bratovi do izby, môžu sa aj porozprávať.

Ešte stále ho z nepochopiteľných dôvodov neposielam kadeľahšie. Vŕta dieru na obraz do druhej steny, to už si však jej hrúbku predtým osobne premeriam. Nedarí sa – za omietkou je dutá tehla. On: „Nemám tu také hmoždinky.“ Ja: „Tak mi zaveste ľahšie obrazy! Tie môžu visieť aj na klinci.“ To už moja sedemdesiatročná mama so sedemdesiatpäťročnou kamarátkou vymeriavajú a značia krížiky tam, kam má zatĺcť klince. (Hodinový manžel je platený od hodiny a zdá sa im komótny.) Zatĺka prvý klinec. Šikmo – omietka sa olupuje. Ja: „Zatlčte ho kolmo!“ Klinec drží. Aj druhý. Ukazujem na ďalšie obrazy. On: „Mám tu len dva klince.“ Tak mu dám upevniť poličku na kuchynskú linku. On: …Nemám tu vŕtačku do dreva.“ Ja: „Tak mi aspoň namontujte dvierka na skrinku!“ To zvládne. Je už veľa hodín, sľúbi, že na druhý deň si prinesie vodováhu, vŕtačku do dreva, hmoždinky do dutých tehál, klince... Vypýta si päťdesiat eur (desať za dopravu, potom zistím, že prišiel električkou). Zaplatím – som blondína.

Na druhý deň ráno precitnem. Volám hodinovému manželovi, že ruším ďalšie vŕtanie. Už žiadny hodinový manžel – ani na hodinu!

 

Odporúčame prečítať: Prekonať to zlé a žiť opäť lepšie!

 

 

Bez mejkapu

 

Poznáte ten rituál… Večer v kúpeľni pred zrkadlom s odličovacími tampónmi. Pekne po poriadku – najprv očné tiene, potom rúž a napokon tekutý mejkap či púder. Potom ešte prepláchnuť čistou vodou, osušiť pleť, naniesť nočný krém. A je to. Ešte dlhý skúmavý pohľad na tvár, ktorá na nás hľadí zo zrkadla. O poznanie iná ako pred chvíľou. Darmo, farbičky urobia svoje. Aj tá najkrajšia z nás sa zmení, stačí zotrieť špirálu z rias. Zoči-voči holej pravde stojíme každý večer, keď si odmaľované líhame spať. V niektorých prípadoch nie je zmena až taká výrazná, inokedy je precitnutie dosť kruté. Preto ma vždy poteší, keď vidím v časopisoch herečky svetového rangu pristihnuté po rannom prebudení, ako si napríklad vyberajú zo schránky noviny. V župane, s neupravenými vlasmi a nenalíčené sú na nespoznanie. Priznávam, toto mi zdvihne sebavedomie. Že nie som v tom sama, že aj hviezdy sú len obyčajné ženy, na ktorých musí často niekoľko hodín popracovať zdatný vizážista, aby mohli vyjsť medzi ľudí.

 

Poznám jednu paniu, ktorá vstáva ráno o polhodinu skôr než jej manžel len preto, aby ju, chráňboh, nevidel nenamaľovanú! To už je teda úchylka! Tak si vravím, aký to bude preňho šok, ak raz ráno otvorí oči skôr ako jeho drahá. A vôbec –nechápem, ako sa jej to roky darí praktizovať.

 

Keď v istom magazíne uverejnili fotografie známych žien, ktoré sa dali nafotiť bez mejkapu, popravde, prekvapilo ma to. „Tak to je odvaha,“ okomentovala to moja kamoška. Ja si myslím iné – bol to len dôkaz sebavedomia, sebaúcty a nadhľadu zrelých osobností, ktoré vedia, že holá pravda býva spravodlivá. A preto nemám ráno mindráky. Koniec koncov, muži pri rannej káve vyzerajú tiež ináč ako tesne po prebudení. Či?

 

Viac úsmevných príhod nájdete v novinke Aj blondínky to vedia.

 

 

Odporúčame prečítať:  Šialený masový vrah vyráža na ďalšiu misiu!

 


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní