Dobrodružstvo maľovania


Už v detstve ma omámil svet prírody svojím kúzlom a v súčasnosti je hlavnou inšpiráciou mojej tvorby,“ tvrdí Millie Marotta. Prostredníctvom kresieb sa delí s ľuďmi o vášeň k prírode. Na konte už má dva hity - Kráľovstvo Zvierat a Tropická krajina zázrakov. Tieto knihy označili čitatelia The Sunday Times za bestseller.

Teraz je tu ďalšia lahôdka s názvom Divoká savana – Dobrodružstvo maľovania.

Podľa psychológov sa počas vyfarbovania zapájajú centrá mozgu pre kreatívne vyjadrovanie a vyvažujú tak logické myslenie a organizačné procesy. Aktivujú sa časti mozgu súvisiace s jemnou motorikou a zmyslovým vnímaním. Zároveň si rozvíjate tvorivosť, zameriavate sa na konkrétnu činnosť, ktorá mozog zamestná a vytesní tak starosti, ktoré vás počas dňa sužovali,“ píše sa v článku Antistresové vymaľovánky naozaj fungujú na portáli Lepšídeň.sk. 

Odprúčame prečítať: Svetová novinka, ako uspať deti

Divoká savana – Dobrodružstvo maľovania

Už desať-pätnásť minút maľovania denne osvieži vašu myseľ a dokáže ju zbaviť stresu, ktorý nám prinášajú moderné technológie a zhon modernej spoločnosti. Nebudete potrebovať alkohol ani cigaretku na uvoľnenie.

 

Objavte v Divokej savane steblá trávy kníšuce sa vo vetre a pomocou farieb vdýchnite život vtákom a dravcom. Prijmite pozvanie Miliiných osobitých ilustrácií, či už je to stádo divokých pakoní, alebo agama, ktorá vám vyrazí dych a vezmite do ruky ceruzku.

 

Pri slove savana sa mnohým vynorí pred očami obraz africkej divočiny – levy, slony, zebry a antilopy. V knihe Divoká savana na vás číhajú aj tvory v úkryte, kengury zo saván severnej Austrálie, či ďalšie prekvapivé živočíchy žijúce na pastvinách v Južnej Amerike a Ázii.

 

Niektorí radi vyfarbujú veľké plochy rovnakými farbami, iní venujú pozornosť každému drobnému detailu. Ľudia dokážu použiť neuveriteľné kombinácie farieb a obrázky tak priam ožívajú pod ich rukami. Neraz vzniká originálne umelecké dielo, niektorí si vybrané obrázky dokonca zarámujú, zalejú, vystavia.

 

Tak neváhajte a oživte farbičkami svoju vlastnú Divokú savanu.

 

 
  Odprúčame prečítať:  160 gramová diéta. Viete, ako funguje?
 
Divoká savana – Dobrodružstvo maľovania

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Erika Špacírová 19.01.16 20:38

karma
93.00

krásne :)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 19.01.16 21:34

SK
karma
114.00

ako dieta som velmi rada kreslila a malovala,tiez som chodila do vytvarneho kruzku,aj vyfarbovanie ma svoje caro,takto vznikaju krasne diela tak,ako na obrazkoch v clanku

  • 0
Odpovedať

Marcela Šagatova 21.01.16 16:36

karma
-1.00

niet lepšej relaxácie, mám doma už 3 omaľovánky

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 24.05.20 16:09

KS
karma
133.00

Relaxačné omaľovánky sú super na uvoľnenie mysle :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní