Konšpiračná Agenda 21


 

Žijeme v 21.storočí a myslíme si, že sme oveľa ďalej ako pred rokmi. Že sme v istom zmysle neohroziteľní, dostatočne inteligentní a že budeme vedieť konať, ak príde k najhoršiemu. Omyl.

 

Dokazuje to aj Glenn Beck, významný americký moderátor, ktorého kritici s obľubou označujú za konšpiračného teoretika. Napísal knihu, ktorá v USA zaznamenala veľký úspech a nastavila nemilosrdné zrkadlo aktuálnemu politickému a ekonomickému trendu.

 

Konšpiračná Agenda 21

Agenda 21 je konšpiračný príbeh napísaný na pozadí dokumentu OSN s rovnakým názvom, ktorý schválili v roku 1992 v Rio de Janeiro. Za frázami o „trvalo udržateľnom rozvoji“ sa skrýva názor, že matka Zem bude mať šancu na prežitie, iba ak znížime rast ekonomiky, odovzdáme pôdu do rúk vlády a zavedieme zákony prísnej regulácie. Trvalo udržateľný rozvoj je rozvoj, ktorý pokrýva potreby súčasnosti bez toho, aby utrpela schopnosť budúcich generácií uspokojiť vlastné potreby.


Keď sa však nad tým zamyslíte, hlásanie podobných nespochybniteľných právd v akejkoľvek podobe je mylné a manipulatívne. Rýchlo ich začneme tupo vnímať a kým nám neprekážajú v konzumnom a bezstarostnom živote, neprotestujeme, až na tých pár jednotlivcov! Aj Orwellov Rok 1984 bol nemysliteľný, a predsa sme ho zažili v podobe socializmu. Ale už je to za nami a my žijeme v 21. storočí. No práve 21. storočie môže byť pascou, ako na to veľmi sugestívne poukazuje Glenn Beck v príbehu Agenda 21.


Agenda 21 vyvolala v Spojených štátoch búrlivú diskusiu o budúcnosti ľudstva a hneď sa dostala na prvé priečky bestsellerov. Glenn Beck má nepochybne prenikavý intelekt a vždy vystihne podstatu problému. Vie jasne a priamočiaro komunikovať a vysmieva sa z balastu, ktorým Európska únia zaplavuje svojich spoluobčanov, a z fráz politikov, ktorými ohlupujú svet.

 

 

Konšpiračná Agenda 21

 

 
 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 10.01.14 13:35

JK
karma
100.00

čítam dosť kníh tento žáner moc nemusím no vyzerá lákavo

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní