Krajiny s najkrajšími ženami na svete: Sme aj my medzi nimi?

Krajiny s najkrajšími ženami na svete: Sme aj my medzi nimi?
 • 21.07.2019
 • Michaela Kožáková

Vraví sa, že krása je relatívna. Každému sa páči niečo iné. Jeden preferuje blond vlasy, iný si potrpí na dlhé nohy a modré oči, ďalšiemu sa páčia dievčatá krv a mlieko. Módne časopisy a internetové stránky určujú štandardy krásy – čo sa nosí, aké dievčatá sú momentálne v kurze a ako by sme mali vyzerať. Každá žena je však svojím spôsobom krásna a jedinečná. Či má po tvári rozsypané rozkošné pehy, je majiteľkou hustých tmavých kučier, alebo má prenikavé zelené oči. Napriek tomu, že je ťažké povedať, ktorá krajina má najkrajšie ženy, každý rok sa zostavujú rôzne rebríčky a zoznamy krásy. Tu je jeden z nich. Sme na ňom i my?

Pozri aj: Hľadáš olej pre krásu aj zdravie? Zisti, prečo je mandľový olej ten pravý!

1. Brazília

Poznáte Gisele Bündchen alebo Adrianu Lima? Tieto dve krásavice majú brazílske korene. Brazílčanky nepochybne patria medzi najkrajšie ženy na svete. Vynikajú svojou vysokou postavou, opálenou pokožkou a exotickým vzhľadom. Milujú šport, starajú sa o seba a sem-tam podľahnú aj nejakému plastickému prilepšeniu. Práve Brazílčanky sú vyhľadávané v oblasti modelingu pre ich dokonalé krivky.

2. Rusko

Modré oči, svetlé vlasy, plné pery – toto sú Rusky. Tieto ženy sú svojím pôvabom a krásou známe po celom svete. Krásne ženy môžete nájsť v moskovskom metre, ale aj v odľahlých kútoch na Sibíri. Rusky sú tiež cieľavedomé a silné ženy

3. Slovensko

Slovenské mamičky pekných synov máte. Platí to však i o dcérach. Aj o nás sa po svete vraví, že patríme medzi najkrajšie ženy na svete. Či blond alebo čiernovlásky, hnedooké, bledá pokožka, vysoké alebo s plnými krivkami – nemusíme sa veľmi snažiť, aby sme upútali pozornosť. Je to tým tatranským vzduchom alebo bryndzovými haluškami? :) 

4. Venezuela

Ženy z Venezuely držia najväčší počet víťazstiev vo svetových súťažiach krásy. So svojimi vyššími postavami, oblými tvarmi na správnych miestach a peknými tvárami sú symbolom krásy a ženskosti. Venezuelčanky sú tiež známe svojou divokosťou a temperamentom.

5. Kolumbia

Ako sa zdá, Južná Amerika vyniká vysokou koncentráciou krásnych žien. Kolumbijčanky sú hrdé na svoje krivky a tvrdo pracujú na tom, aby ich dosiahli a hrdo mohli vystavovať na obdiv. Ženy z Kolumbie sú veľmi zvodné a tiež temperamentné.

6. Ukrajina

Ďalšie krásne ženy so slovanskými koreňmi. Prejdite sa hlavným mestom Kyjev a na každom rohu stretnete krásne ženy s dlhými nohami, sympatickou tvárou, jemnými črtami, s tmavou alebo i bledou pokožkou. Napríklad taká Mila Kunis? Nie je pôvabná?

Neprehliadni: Cédrový olej lieči aj skrášľuje: Oplatí sa však zaň priplatiť?

7. Libanon

Veľa ľudí sa zhodne, že Libanončanky sú najkrajšie ženy na Blízkom východe. Ich opálená pokožka, tmavé lesklé vlasy a prenikavé oči im dodávajú tajomný vzhľad. Aj keď žena z Libanonu vyjde z domu nenamaľovaná a strapatá, ihneď zaujme svojou prirodzenou krásou.

8. Angola

Poznáte jedného z anjelov slávnej značky Victoria Secret Sharam Diniz? Táto kráska sa hrdo pýši svojimi angolskými koreňmi. Práve z Angoly sú najkrajšie africké ženy. Krajina je jednou z dvoch subsaharských krajín, ktoré majú víťaza v svetovej súťaži Miss Universe.

9. USA

Amerika má povesť najobéznejšieho národa na svete. Existuje však veľa prípravkov na chudnutie a skrášlenie. Táto obrovská krajina nemá konkrétny typ ženy. Či už bezchybná neprirodzená alebo prirodzená krása – americké ženy patria medzi najkrajšie na svete.

Ako meriať krásu?

Zdroj: Shutterstock®

Dnes môže byť krásna každá z nás. Alebo sa o to aspoň pokúsiť. Vo svete kozmetického priemyslu a chirurgie existuje veľa prípravkov, ktoré nám dokážu dopomôcť k vysnívanej postave alebo vzhľadu. Tu prirodzená krása, bohužiaľ, stráca význam. Rolu tu hrajú peniaze, za ktoré si môžu niektorí z nás doslova krásu kúpiť.

Čo je to zlatý rez?

Zdroj: Shutterstock®

Čo je to zlatý rez?

Zlatý rez predstavuje univerzálnu štrukturálnu harmóniu, prepojenie medzi matematikou a krásou, asymetrickú symetriu – správne pomery, ktoré sa nám zdajú krásne.

Najjednoduchšia definícia zlatého rezu hovorí, že menšia časť je k väčšej časti v takom pomere, v akom je väčšia časť k celku. Približná hodnota zlatého rezu alebo božského pomeru je 1,6180339887. Pre zlatý rez platí rovnica, že φ2= φ + 1. Tento vzťah sa týka všetkých tvarov priestoru i času. Po stáročia múdre hlavy pozorovali vzory krásy v prírode, ako je usporiadanie listov na rastlinách, tvar kvetov, šupiny šišiek. Vedeli o ňom už Egypťania, františkánski mnísi, Rusi. S pravidlom zlatého rezu prišiel Talian Leonardo Fibonacii. Dospel k postupnosti čísel 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34 atď.

Zlatý rez môžeme bez prepočítavania vidieť v prírode, a to napríklad v tvare vajca, pomere chvosta a tela jašterice. Z proporcií zlatého rezu vychádzajú i módni návrhári a odevní výtvarníci, tiež architekti a umelci.

Odporúčame: Prírodná liečba akné: Tieto bylinky a prírodné ingrediencie naozaj fungujú!

Výpočet krásy

Zdroj: Shutterstock®

Výpočet krásy

Takže, keď moja postava či tvár má hodnotu zlatého rezu, tak som krásna? Na internete môžeme dnes nájsť rôzne aplikácie na výpočet zlatého rezu našej tváre. Pamätajte si však, každý z nás je jedinečný a práve to ho robí krásnym. 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Alžbeta Stanková 21.07.19 12:09

AS
karma
108.00

aj u nás sú krásne ženy, tak ako aj vo svete.Len niektoré to preháňajú s kozmetickými "úpravami". Mne sa páčia prirodzene krásne, bez kila make-upu a bez silikónov hore aj nižšie...

 • 9
Odpovedať

Simona Káčerová 22.07.19 22:04

SK
karma
107.00

Zaujimavy článok.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.07.19 21:59

JK
karma
100.00

Slovenské ženy vždy sa hovorilo že sú krv a mlieko prirodene krásne

 • 0
Odpovedať

Janka Káčerová 26.07.19 11:56

JK
karma
-1.00

zaujímavý článok :D

 • 0
Odpovedať

Daniela Balakova 29.07.19 16:34

DB
karma
96.00

Každému sa páči niečo iné,takže stanoviť čo je ,alebo ktoje pekný je relatívny pojem

 • 1
Odpovedať

Tatiana Tomašovičová 03.08.19 14:43

TT
karma
118.00

Krása je pojem relatívny, premenlivý a pominuteľný, ale na všetko krásne sa veľmi dobre pozerá

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 05.08.19 21:26

MC
karma
109.00

Na Slovensku je veľa pekných žien.

 • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní