Lacná dovolenka – ako na ňu?

Lacná dovolenka – ako na ňu?
  • 30.07.2016
  • Silvia Karasová

Ak aj vás trápi nedostatok finančných prostriedkov, no vec sa má tak, že už rozhodne potrebujete aspoň pár dní oddychu, nič nerobenia a relaxu ideálne kdesi pri mori, treba začať šetriť. Aj keď už máme leto v plnom prúde, ešte stále viete vycestovať za pomerne menej peňazí. Stačí sa len uskromniť v niektorých veciach, nabrať možno trochu odvahy, niekoho si pribaliť so sebou, a jednoducho nemíňať na našich ženských (ne)potrebnostiach. Najviac môžete ale škrtnúť výdavky pri samotnom výbere dovolenky, a to v troch oblastiach ako cestovanie, ubytovanie a strava.  

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť bolestí hlavy?

Lacná dovolenka – ako na ňu?

Zdroj: Shutterstock®

Cestovanie

Cesta lietadlom už dávno nie je len pre vyvolených. Lacné letenky, a tým myslíme letenky doslova za pár eur, si viete zakúpiť najmä cez nízkonákladové letecké spoločnosti. Sledujte ich akcie pravidelne, niektoré miesta sú zľavnené dlhodobo, pri niektorých letenkách veľký výpredaj odštartuje napríklad o polnoci s tým, že počet takýchto lacných leteniek je limitovaný. Treba mať teda oči a uši otvorené a hlavne hľadať a hľadať.

Odporúčame prečítať: 10 vecí, ktoré by mala zažiť každá žena pred 30-tkou

Ak uprednostňujete radšej cestovanie po zemi, než vo vzduchu, máte hneď niekoľko alternatív. Môžete ísť stopom, čo však nemusí byť dvakrát bezpečné, ani spoľahlivé, ďalej skúsiť si zohnať niekoho, kto má cestu do vašej vysnenej destinácie a prispieť mu na benzín, či ísť overenou cestou – autobusy, vlaky – čím komplikovanejšie tým drahšia investícia. Ale nevadí, ušetriť totiž viete aj na ubytovaní. V niektorých prípadoch sa vám môže podariť ušetriť aj na nočnom cestovaní, keďže takéto miesta zvyknú byť lacnejšie. 

Lacná dovolenka – ako na ňu?

Zdroj: Shutterstock®

Ubytovanie

Ak chcete ušetriť na ubytovaní zabudnite na mnoho hviezdičkové hotelové komplexy so službami all, či ultra inclusive. Na druhej strane vedzte, že aj v takom obyčajom penzióniku, či niekde na priváte môžete mať krásnu dovolenku. Stačí len zľaviť zo svojich nárokov. Za ubytovanie dokonca nemusíte platiť vôbec, existujú služby ako napríklad couchsurfing, kde vám domáci ponúkne izbu len tak nezištne.

Odporúčame prečítať: Tipy pre letný večierok, ktoré prospejú aj zubom

Alebo sa môžete ubytovať v hosteli, či pribaliť stan a spať pod šírym nebom. Ušetriť viete aj v prípade, že je vás viac a spoločne sa zložíte na nocľah v nejakom apartmáne, ktorý jeho majiteľ prenajíma krátkodobo.

Lacná dovolenka – ako na ňu?

Zdroj: Shutterstock®

Strava

Hladovať je hlúposť a nosiť si kvantum jedla z domu tiež. Avšak čo to si zobrať so sebou viete, ak aj nie, lebo cestujete ďaleko, či letecky, alebo aj aj, snažte sa stravovať na dovolenke tak ako doma. Ani doma predsa nechodievame do reštaurácií dvakrát denne, nekupujeme si na raňajky šampanské a jahody a s jedlom to väčšina z nás určite nepreháňa. Objavte preto miestne markety, urobte si romantickú prechádzku a zájdite trh, dajte si tú námahu, že urobíte pár krokov viac a obchody pre turistov (s nadsadenými cenami), vystriedate za miestne. Oplatí sa tiež stravovať na ulici, od miestnych kuchárov môžete ochutnať skvostné jedlá a minimálne máte tú istotu, že to bude viacnásobne lacnejšie a zároveň aj zaručene čerstvejšie než strava v reštaurácii. Už len preto, lebo sa takým pouličným stánkom cez deň premelie kvantum ľudí a jedlo sa ani nemá kedy pokaziť, pretože je raz dva vypredané.

Odporúčame prečítať: Najúčinnejšie cviky v bazéne zamerané na výrazné spaľovanie kalórií

Ako šetríte na dovolenkách vy?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Lucia Kobíková 30.07.16 21:23

LK
karma
100.00

Dobrý članok, väčšinou sa riadime

  • 0
Odpovedať

Nikola Krchová 07.08.16 12:19

NK
karma
-1.00

Je pravda že niekedy stači zobrat len pár veci a užit si aj tak dovolenku :-)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 06:47

KS
karma
133.00

Niečo pre odvážnejšie a dobrodružné typy :-) Spôsobom ako ušetriť na dovolenke je určite aj možnosť last minute alebo first minute.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní