Letné festivaly v auguste: Ktoré sa oplatí navštíviť?

Letné festivaly v auguste: Ktoré sa oplatí navštíviť?
  • 30.07.2014
  • Silvia Karasová

Ak patríte k milovníkom hudby a koncertov, pravdepodobne ste si zamilovali aj letné festivaly. Ich atmosféra má svoje neodolateľné čaro a je vhodná najmä pre tých, ktorým neprekáža občas možno znížený komfort bývania pod holým nebom, hluk či hlava na hlave. August prinesie rôzne festivaly a medzi nimi si možno vyberú aj tí, ktorí preplnené priestranstvá veľmi nemusia. Ponúkame vám mini prierez augustovými festivalmi po celom Slovensku. 

Aké festivaly nás čakajú v auguste?

Jazzoví fanúšikovia by nemali chýbať hneď prvého augusta v Trnave. Festival Jazzyk ponúkne hudobníkov zo Slovenska aj zahraničia. Tohto roku slávi už svoje jedenáste narodeniny, takže sa v mestskom amfiteátri máte na čo tešiť. Festival potrvá do druhého augusta a ešte v ten deň si môžete odbehnúť aj do Trenčína. Vo festivalovej nálade tak budete môcť pokračovať vo veľkom štýle, a to na Trenčianskych hradných slávnostiach.

Potom 2. a 3. augusta prebehne na hrade už 21. ročník tohto podujatia a okrem šermiarov a sokoliarov na vás čaká aj turecká karavána s ťavami. Chýbať nebudú ani divadelné hry či ohňová show. Pokiaľ je pre vás Trenčín ďaleko, ale radi by ste zažili hradnú atmosféru, v prvé tri augustové dni sa môžete vybrať aj do Starej Ľubovne. Koná sa tu Medzinárodný filmový a divadelný festival Um Um´14. 

Pozri aj: Čím je zaujímavé Poľsko? Tieto miesta rozhodne neobíď!

festival

Zdroj: Shutterstock®

Od šiesteho augusta si na svoje prídu všetci milovníci opery. Festival Viva Verdi potrvá celý týždeň. Pod holým nebom na nitrianskom aj trnavskom amfiteátri predstaví návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v opere Johanka z Arku.

Pokiaľ máte radi zo všetkého niečo, košický multižánrový festival Leto v Parku je pre vás to pravé. Od 9. 8. až do konca augusta ponúka v Kasárňach Kulturparku literárne stredy, hudobné piatky či soboty a tiež rodinné nedele, počas ktorých nebudú chýbať divadelné predstavenia, k tomu množstvo ďalších sprievodných podujatí.

kam na festival

Zdroj: Shutterstock®

Nádielku rockovej hudby si budete môcť vychutnať na Sninských Rybníkoch. Spomedzi množstva spomenieme kapely ako Metropolis, David Koller, Olympic. Hudbou to bude v auguste žiť aj na Záhorí. Záhoracký Unplugged openair festival prinesie folk, country aj trampskú hudbu. To všetko v termíne od 15. do 17. 8., neďaleko Senice (Kunovská priehrada).

V rovnakom čase sa bude na piešťanskom letisku konať piaty ročník festivalu Grape, ktorý prinesie množstvo kapiel. Reggae lahôdka sa núka koncom augusta na Zlatých Pieskoch v Bratislave. V termíne od 21. do 23. 8. budú pripravené štyri pódia, na nich množstvo hudobníkov a okrem toho kadejaké iné sprievodné akcie. 

letné festivaly

Zdroj: Shutterstock®

Na samotnom konci mesiaca august rovnako neváhajte, zbaľte kufre a poberte sa do Kremnice. Od 29. 8. do 31. 8. sa tu konajú tradičné Kremnické gagy. Festival plný humoru a satiry oslavuje tento rok svoj 34. ročník. Country a trampskú hudbu si na konci mesiaca zas vychutnáte na festivale Lodenica 2014. Na Orave to od 21. do 23. augusta bude v znamení Music Summer 2014.

Už viete, ako strávite augustové dni?

Odporúčame: Tipy, ako nepribrať na dovolenke, keď cestuješ all inclusive: Drž sa ich!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 30.07.14 14:41

MZ
karma
92.00

zatiaľ na august nemám žiadne plány ale dúfam že bude krásny letnný slnečná a pohodový

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 20.08.14 13:13

DS
karma
-1.00

Ja som tiež bola na nejakých :)

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 20.08.14 13:13

DS
karma
-1.00

Ja som tiež bola na nejakých :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 27.09.15 14:13

MR
karma
-1.00

už si len vybrať to pravé podľa žánru

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:50

KS
karma
133.00

Festivaly už nie sú nič pre mňa :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní