Poznáš najlepšie letné hity na dovolenku? Do týchto sa zamiluješ!

Poznáš najlepšie letné hity na dovolenku? Do týchto sa zamiluješ!
  • 09.07.2014
  • Silvia Karasová

Hudba je súčasťou našich životov už od útleho veku a väčšine z nás spríjemňuje chvíle aj počas pribúdajúcich rokov. Niekomu sa hudobný vkus mení, iní zostávajú verní svojim klasikám. Tak či onak, hudba má liečivé schopnosti, pôsobí pozitívne na našu psychiku, pomáha nám zbavovať sa stresu, aj sa navnadiť na dobrú náladu. V lete a obzvlášť na dovolenke by vám tak nemala určite chýbať. Ak by ste dokonca radi spojili svoje letné chvíle práve s hudbou, môžete vycestovať na rôzne párty, koncerty či festivaly.

Kam za hudbou počas leta?

Že je leto festivalovým obdobím nikomu asi netreba hovoriť. Aj na Slovensku to bude vrieť rôznymi žánrami. Len v júli sme narátali okolo desať podujatí a august sa bude niesť v podobnom duchu. Podrobnejší festivalový prehľad si prinesieme už čoskoro. Každopádne, na svoje si prídu milovníci rôznych žánrov, od folklóru cez rockovú hudbu, alternatívu, pop, rap a podobne. Ak chcete toto leto prvýkrát festivalovať, určite si nezabudnite taký spacák, či rovno stan. Zíde sa aj pršiplášť, gumáky a hlavne pohodlné oblečenie.

Ak to preženiete s mastným jedlom, alkoholom alebo slniečkom, zíde sa vám aj šikovne vybavená lekárnička. Pripravte sa tiež na trošku znížené hygienické podmienky a hlavu na hlave a veľa veľa hlasných decibelov. Ak sa na čosi takéto už cítite byť pristaré, zvoľte buď menej známy a tým pádom menej navštevovaný festival, alebo si vytipujte podujatia vo vašom meste. Nemusíte si takto v noci líhať pod stanom a prevaľovať sa na tvrdej zemi, ale z festivalu odídete na pokojné miesto vtedy, kedy samé budete chcieť.

Pozri aj: Toto sú najhoršie nákupy cez internet - praskneš od smiechu!

čo počúvať na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Druhou alternatívou je navštíviť nejaký koncert vašej obľúbenej kapely. Len pre informáciu, ak patríte k milovníčkam československej hudby, počas leta sa to na Slovensku a v blízkom okolí bude hemžiť aj menami ako Tomáš Klus, Olympic, Jana Kirschner, Peter Lipa, či Milan Lasica. A ak nemusíte ani koncerty, ani festivaly, ešte vždy je tu na výber množstvo párty a diskoték.

Pri ceste na dovolenku autom si pamätajte na to, že hudba môže byť aj zradná. Pozor na hlasitosť a tiež samotný výber. Ak rady počúvate vo svojom aute svoj vlastný playlist, myslite na to, že rýchla hudba môže zvádzať k rýchlej jazde, podobne tak pomalé a monotónne melódie vás môžu nemilo prekvapiť mikro spánkom. V aute preto hudbu voľte opatrne.

Odporúčame: Najpopulárnejšie instagramové miesta na svete: Necháš sa inšpirovať?

čo počúvať v lete

Zdroj: Shutterstock®

Čo bude toto leto skutočných hitom ešte hádam spoznáme, zatiaľ si ale môžeme urobiť náladu aj týmito obľúbenými skladbami:


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Alena Cabakova 09.07.14 20:09

karma
86.00

Bez hudby si neviem predstaviť ani jeden deň :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:30

MR
karma
-1.00

leto bez hudby ako pizza bez paradajkového základu :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:39

KS
karma
133.00

Mám pár piesní, ktoré sa mi bezprostredne spájajú s letom a s letnou dovolenkou :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní