Vieš, kde sa v lete okúpať so psom? Na týchto miestach to je dovolené

Vieš, kde sa v lete okúpať so psom? Na týchto miestach to je dovolené

Nielen nám, ale aj našim huňatým štvornohým miláčikom je v týchto horúcich dňoch čoraz teplejšie. Všetci sa potrebujeme schladiť, či už sme chlpatí a máme štyri labky alebo nás hrejú maximálne vlasy a stojíme na dvoch. Na niektorých jazerách je voda príliš špinavá a na iných je zakázané kúpanie psom. Príslovie nám hovorí, že je počasie, kedy by sme ani psa nevyhnali von, ale čo také jazero – vošli by ste tam, kde sa kúpe váš miláčik? Pripravili sme pre vás prehľad, kde sa môžete schladiť aj so svojím psom bez obáv.

Pozri aj: Vieš, prečo má mužská brada viac mikróbov ako psí kožuch? Neuveríš!

kde sa kúpať na strednom slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Západné Slovensko

 • Zlaté piesky – z druhej neplatenej strany, kde to obľubujú aj nudisti, sa môžete schladiť vy aj váš štvornohý miláčik. Je tam veľa stromov i občerstvenie a opaľujúcim sa väčšinou psi nevadia.
 • Zelená voda – toto jazero sa nachádza v Moste pri Bratislave. Tu sa schladíte a do sýtosti vyšantíte vy, vaše deti a aj psíkovia.
 • Jazero v Rovinke – malé, zašité a málo ľudí pri ňom. To znamená raj pre psíčkarov a tým pádom aj pre vás. Stačí zobrať deku, opaľovací krém a hor sa kúpať!
 • Vajnorské jazero – tu sa nudiť určite nebudete! Oproti Zlatým pieskom sú tu len väčšie kamienky a viac možností stravovania pre vás.
 • Rusovské jazero – krásne čistá voda, pri lese, menej ľudí – čo viac si môže majiteľ psa v Bratislave priať?
 • Košariská v Rovinke – toto obľúbené jazierko navštevuje trošku viac ľudí ako to Rusovské, ale v doobedňajších alebo v neskorších hodinách to je ako stvorené pre vás a vášho maznáčika
 • Slnečné Jazerá – tieto sú v Senci. Na samotné Slnečné jazerá psíkov síce nepustia, ale z druhej strany (zo Senca smer Reca) je bágrovisko s krásne čistou vodou vhodnou na kúpanie psov.
kde sa kúpať na západnom slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Stredné Slovensko

 • Jazierka pri obci Lipovec – sú tu dve jazierka, ktoré sú obkolesené lesom. Nachádzajú sa tu aj ohniská na opekačku a čistá voda s pozvoľným vstupom. Čo viac si priať na víkendový výlet?
 • Vodné dielo Žilina – je to umelo vytvorená plocha, ktorá slúži na vyrábanie elektrickej energie, teda nie je vhodná na kúpanie ľuďom, ale niektorí tam idú aj so svojimi štvornohými miláčikmi. Vo vode sú ryby a okolie je skvelé na šport.
 • Kanianka – toto je umelo vybudovaná nádrž s čistou vodou. Využívaná je na rybolov a voľnočasové aktivity. Nikomu tam teda nevadí, ak skočíte do vody aj so svojím psíkom. Teda ak nevyplašíte všetky ryby vo vode.
 • Hodrušské jazero – pri tomto krásnom a turisticky vyhľadávanom jazierku nie je značka, ktorá by zakazovala kúpanie psom, a tak sa v ňom môžete schladiť vy aj váš pes. V obľúbenom jazere je možné sa v letných mesiacoch nielen kúpať, ale aj člnkovať alebo jazdiť na vodných bicykloch.
 • Vodná nádrž Žibritov - medzi Krupinou a Sv. Antolom, za dedinou je malý rybník, kde sa bez problémov kúpu a hlavne schladia ako ľudia, tak aj psíky.
 • Krpáčovo – je to vodná nádrž a v jej okolí je množstvo príležitostí na ubytovanie. Ak pôjdete na predĺžený víkend, môžete so sebou zobrať aj psíka a nemusíte preň hľadať psí hotel.

Odporúčame: Zákony na ochranu zvierat: Takto sú chránené zvieratá v rozličných krajinách!

kde sa kúpať so psom v lete

Zdroj: Shutterstock®

Východné Slovensko

 • Beňatina – neznáma lokalita, no turistom a nadšencom prírodných krás má čo ponúknuť. Skalnaté okolie a málo ľudí vytvorí príjemnú atmosféru pre vás a vášho maznáčika.
 • Pod Bukovcom – na tomto mieste je zákaz kúpania psov iba v ohradenej časti. Ak sa však prejdete o kúsok ďalej, nájdete neohradenú časť, kde je veľa psíkov a s ich kúpaním by tam nemal byť problém.
 • Ružín – toto je vodná nádrž, ktorá leží v príjemnom prírodnom prostredí a obkolesujú ju vrchy pohoria Čierna hora. Ružín často navštevujú ľudia, ktorí si nepotrpia na preplnené pláže a využívajú radšej tiché a opustené zákutia vodnej nádrže, teda aj ľudia so psíkmi.
kde sa kúpať na východnom slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Dali sme vám aspoň pár tipov, kde schladiť kožuch vášho štvornohého miláčika, ale nezabúdajte, že miesta, kde sú rybári, môžu byť pre psíka aj nebezpečné, a to hlavne vtedy, keď sa zamotá do silonu. Mnohé psy sa budú vo vode zabávať až do vyčerpania síl, preto na ne dávajte pozor. Pri plávaní k brehu by mali mať dostatok energie na návrat. Leto je náročným ročným obdobím nielen pre nás, ale aj našich miláčikov, ktorí nadšene vítajú zábavu vo vode tak isto ako my. Či už máte doma na záhrade bazén, alebo sa budete kúpať v jazere či slanej morskej vode, uistite sa, že váš pes je v bezpečí.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 08.06.19 08:21

ĽŠ
karma
100.00

Hoci sú výnimky i medzi týmito štvornohými miláčikmi, je fajn, že sú miesta, kde sa môže i oni osviežiť v letných horúčavách.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 08.06.19 21:49

JK
karma
100.00

Som rada že aj takéto skvelé info sa dá nájsť

 • 0
Odpovedať

Mária Slováková 10.06.19 08:13

MS
karma
118.00

Aj ja chodím so psíkom v lete na jazero a také osvieženie príde vždy vhod.Navyše tá moja havina aj rada aportuje.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní