Čo má spoločné ajurvéda a moderná veda? Obe odporúčajú piť vodu z medených nádob

Čo má spoločné ajurvéda a moderná veda? Obe odporúčajú piť vodu z medených nádob

Voda konzumovaná z plastových fliaš je pre náš organizmus škodlivá. Je to fakt, ktorý poznáme úplne všetci a aj napriek tomu odchádzame z obchodov s balenou vodou. Jednoducho sme nepoučiteľný národ a radšej využívame jednoduchšie spôsoby, ako pouvažovať nad nejakými alternatívami a hlavne zdravšími spôsobmi uskladňovania.

Jeden, pri ktorom sa stotožňuje moderná veda s tradičnou ajurvédou vám dnes prinášame. Obe totiž tvrdia, že skvelou možnosťou je využiť vlastnosti medi. Preto odporúčajú vodu konzumovať a uskladňovať v medených nádobách. Takto sa meď z nádob dostane do vody a následne do nášho organizmu. A určite vás presvedčíme, že to má skvelé benefity pre organizmus.

Odporúčame prečítať: Ste odvážna a experimentov sa naozaj nebojíte? Vsaďte na farebnosť!

Čo má spoločné ajurvéda a moderná veda? Oba odporúčajú piť vodu z medených nádob

Zdroj: Shutterstock®

1. Pomáha schudnúť

Všade možne na nás vyskakujú rôzne zaručené metódy, ktoré určite fungujú. Avšak opak je často pravdou. Ak sa ručička na váhe nechce pohnúť smerom nadol, skúste piť vodu z medených nádob. Možno si hovoríte, že je to nezmysel, avšak meď má schopnosť dostať vaše trávenie do formy. Jeho správne fungovanie rýchlo a efektívne odbúrava tukové zásoby.

2. Rýchlejšie hojenie rán

Meď je známa svojimi protizápalovými, antibakteriálnymi a antivírusovými účinkami, vďaka čomu podporuje a urýchľuje hojenie rán. Tiež je meď známa tým, že má schopnosť stimulovať obnovu buniek, čo je tiež skvelým bonusom pri hojení rán. Aké hojenie rán mám v tomto prípade na mysli? Tak sú to hlavne žalúdočné vredy.

Odporúčame prečítať: Trápi vás vypadávanie vlasov či viditeľné jazvy na hlave? Vyskúšajte hair tattoo!

Čo má spoločné ajurvéda a moderná veda? Oba odporúčajú piť vodu z medených nádob

Zdroj: Shutterstock®

3. Upravuje činnosť štítnej žľazy

Nízka hladina medi v tele je spoločným symptómom pre pacientov trpiacich na problémy so štítnou žľazou. Jej nedostatok najviac ovplyvňuje ľudí s nízkou funkciou štítnej žľazy. Preto prostredníctvom pravidelnej konzumácie vody z medených nádob dodáte telu potrebnú meď, vďaka čomu tak udržíte hormóny štítnej žľazy pod kontrolou.

4. Ovplyvňuje mozgové funkcie

Nervové signály v našom tele sú prenášané prostredníctvom neurónov. Meď pomáha zlepšovať efektivitu prenosu nervových vzruchov, vďaka čomu náš mozog môže rýchlejšie myslieť. Meď je tiež známa tým, že prispieva k predchádzaniu epileptických záchvatov. Ak sa pýtate, ako je to možné – tak vďaka tomu, že meď má protikŕčové účinky.

Odporúčame prečítať: Chcete ušetriť? No rozoznáte toxické kozmetické napodobeniny???

Čo má spoločné ajurvéda a moderná veda? Oba odporúčajú piť vodu z medených nádob

Zdroj: Shutterstock®

5. Zmierňuje bolesť

V tomto prípade sa to týka hlavne bolesti pri artritíde. Vyššie sme spomenuli, že meď má protizápalové účinky. Tie vedia poskytnúť úľavu od reumatických bolestí kĺbov. Okrem toho meď posilňuje tiež kosti a imunitný systém, čo je pri artritíde veľmi podstatné.

Odporúčame prečítať: K týmto 4 veciam doma chlapa radšej nepúšťajte


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Monika Filípková 06.03.17 08:06

MF
karma
56.00

O tom, ako je meď prospešná na naše zdravie som vôbec nevedela. Skôr som počula, že je škodlivá. Aj ja mám doma medený hrnček a varím si v ňom každý deň mlieko.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 06.03.17 18:10

MM
karma
100.00

asi to skúsim, s tou meďou

  • 0
Odpovedať

Lenka Piovarčiová 06.03.17 18:59

LP
karma
81.00

zaujimave

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 06.03.17 20:54

ĽŠ
karma
100.00

Super článok, ďakujem za tip!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 07.03.17 18:32

SK
karma
114.00

zajtra kupujem medené nádoby...

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 09.03.17 13:24

SK
karma
86.00

pijem zdravú vodu - nápoj z vodovodu

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 09.03.17 13:30

SK
karma
86.00

tento článok ma dostal..... práve som ho prečítala mojim kolegyniam... velmi nás to prekvapilo..... už len nájsť v obchode čajník alebo hrnček z medi

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní