Jablčný detox – ako na to?

Jablčný detox – ako na to?
 • 25.11.2012
 • Aďa Knies

Je jedno či je zelené, žlté alebo červené. Jedno jablko každý deň má naozaj blahodárne účinky pre naše telo. Jabĺčka sú bohaté na vitamíny, vlákninu a majú vysoký obsah celulózy. Tá nám pomáha urýchliť náš metabolizmus. Jablčný detox s týmto skvelým ovocím môže byť tou správnou cestou pre očistu tela. Nasledujúce riadky neslúžia ako diétny program na schudnutie. Minimálne raz do mesiaca by však každá z nás mala detoxikovať svoje telo. Jablko je perfektný spôsob, ako udržať telo zdravé. Nahliadnite do troch spôsobov, ako využiť jablká počas celého roka.

  1. Jablčný deň

Jediné, čo musíte spraviť, je nahradiť jedno jedlo jablkami. Pokúste sa zjesť aspoň jedno jablko každý deň počas siedmich dní. Jedzte všetko ostatné, na čo ste zvyknuté. Výnimku spravte len v tom jednom jedle. Zvoľte si napríklad niečo sladké alebo slané s vysokým obsahom cholesterolu a cukru. Ak máte možnosť, skúste si odšťaviť zopár jabĺk. Šťavy, ktoré sú predávané v obchodoch majú vysoký obsah cukru a presne tejto zložke sa potrebujeme počas siedmich dní vyvarovať.

Odporúčame konzumovať jedno jablko každé ráno. Ak tento plán dodržíte, zbavíte sa toxínov v tele, ktoré sú uložené hlboko vo vnútri. Pokiaľ vám tento plán vyhovuje, môžete ho opakovať. Uistite sa však, že medzi jednotlivými kúrami je odstup minimálne dva mesiace. Sedem dní je obdobie, ktoré s istotou neprekračujte.

Pozri aj: Magnéziový olej - najlepší spôsob, ako si doplniť horčík? Zisti viac!

konzumovanie jabĺk

Zdroj: Shutterstock®

 2. Iba jablká

Túto kúru odporúčame dodržiavať len dva dni. Najlepšie, ak na to využijete práve víkend. V prípade, že sa rozhodnete jesť iba jablká, budete sa cítiť slabšie, ako po ostatné dni. Budete mať menej energie. Počas týchto dvoch dní pite len vodu alebo nesladené bylinné čaje. Pred začiatkom detoxu minimalizujte príjem sacharidov a znížte porciu jedla. Ku koncu postupne zvyšujte porcie, aby telo neutrpelo veľký šok. Je to naozaj drastická kúra. Ak ste tehotná, máte problémy s obličkami alebo vysoký obsah cukru v krvi, neodporúčame túto kúru vôbec skúšať.

3. Kura, jablko, ryža

Názov tejto kúry nám hneď napovedá. Povolené je jesť len jablká, ryžu a kuracie mäso. Na internete nájdete mnoho receptov na prípravu kuracieho mäsa a ryže. Každý deň preto môže mať inú príchuť. Chuť papriky, kari, škorice alebo iného korenia urobí svoje. Plán dodržiavajte počas deviatich dní.

Rovnako tento počet dní neprekračujte. Telo bude bez energie, pretože táto kúra nie je nutrične vyvážená. V priebehu deviatich dní smiete piť len vodu alebo bylinné čaje. Pri tejto kúre je povolený med. S tým to však nepreháňajte. Alkohol samozrejme úplne vylúčte.

Odporúčame: Je zdravý alebo nie? Zisti, či sa oplatí konzumovať javorový sirup!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

16 komentárov

Blažena Sádovská 25.11.12 20:53

BS
karma
100.00

Jablká konzumujem najradšej cez zimu, cítim ako mi ubúdajú vitamíny a tak si ich dopĺňam, aspoň jedným jabĺčkom denne, z vlastnej záhrady, takže mám aj istotu, viem čo jem.

 • 0
Odpovedať

Valéria Džupinková 28.11.12 20:00

VD
karma
-1.00

Moja babička vravievala : dievka moja musiš jesť červené jablčka, aby si mala červené líčka :) Ona jedávala jablka každý deň a červené líčka veru mala (bola zdravá ako repa) a ani lícenku na tvár nepotrebovala :) Dnes sa každý hrnie za pomarančami, bananmi, ale zabúdame, že najlepšie ovocie je pre naše zdravie práve také, ktoré rastie v našej blízkosti. Ano jablčka sú veľmi zdravé , ale ked si privoniam k tým čo sa dajú kupiť v hypermarketoch, tak sa mi do nich veľmi nechce - ved ani nevoňajú. Ja každé ovocie voniam a poviem vám, najvonavejšie a najzdraviše sú priamo z mojej záhradky :)

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.08.13 15:00

BS
karma
100.00

Jabĺčkový koláč je vynikajúci, jemný, jabĺčok bude dosť, takže bude aj koláčik:))

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.08.13 15:01

BS
karma
100.00

Mám rada aj jabĺčkovú šťavu a tiež strúhané s mrkvou a medom...

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.08.13 15:05

BS
karma
100.00

Dočítala som sa, že by sa malo komzumovať ovocie, čo sa urodí u nás, teda jablká, hrušky, slivky, marhule, broskyne...

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.08.13 15:06

BS
karma
100.00

Domáce ovocie je prospešnejšie pre náš organizmus ako dovozové:))

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 28.01.14 20:09

BS
karma
100.00

Na ten jablčný detox sa teším, uvidím aké bude mať účinky:))

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 09.02.14 21:07

DS
karma
-1.00

Teraz máme z leta dosť jabĺk, tak pomaly budem jesť :))

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 20.05.20 12:39

KS
karma
133.00

Veď na to máme aj staré známe príslovie: ,,Jedno jablko denne a nebudeme potrebovať lekára,, takže niečo na tom pravdy určite bude :-) A pritom jabĺčka si je aj veľmi ľahko vypestovať, čiže je to super cenovo dostupné sezónne ovocie.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní