Správna regenerácia svalov po tréningu: Zaručená vzpruha pre každého!

Správna regenerácia svalov po tréningu: Zaručená vzpruha pre každého!

Stuhnutosť, svalovka na celom tele, bolesť – jednoducho potréningové nástrahy, ktoré nás dokážu premôcť a okamžite premeniť pocit z dobre vykonanej práce na nadávky, pri ktorých si povieme, že už cvičiť nebudeme. Aj napriek tomu na ďalší deň ideme behať alebo si zájdeme do posilňovne. Veď predsa chceme pekný zadok v plavkách a ploché bruško, no nie?

Nemožné sa stáva skutočnosťou, preto ak chcete vedieť, ako si ponechať úsmev na perách aj po náročnom tréningu, tak čítajte ďalej. Pripravili sme si pre vás niekoľko inšpirácií, vďaka ktorým rýchlejšie zregenerujete svoje svaly.

Zaujme ťa: 3 najhoršie potraviny pre zuby: Tieto radšej konzumuj s mierou!

zelený čaj

Zdroj: Shutterstock®

Zelený čaj

Zelený čaj vďaka svojim antioxidačným účinkom patrí medzi najlepšie čaje, ktoré môžete dopriať svojmu organizmu. Ba dokonca sa hovorí, že zelený čaj je vysoko nápomocný pri chudnutí. Ak teda spojíte chudnutie s tréningom, tak vďaka nemu nielenže môžete zhodiť niekoľko kilogramov, ale tiež môžete podporiť regeneráciu svalov. Zelený čaj totižto pomáha znižovať poškodenie svalov spôsobené intenzívnym tréningom.

Protizápalové potraviny

Pri tréningu je veľmi dôležité dbať na to, čo si vkladáme do úst. Pretože v niektorých prípadoch, hlavne čo sa týka jedál z fastfoodov, môžu potraviny nášmu telu skôr uškodiť, ako pomôcť. Pri tréningu je preto dôležité zaradiť do jedálnička tie potraviny, ktoré majú protizápalové účinky. Tie prispievajú k rýchlejšej regenerácii svalov. V tomto prípade môžeme hovoriť o špenáte, čerešniach, papáji, jablkách, vlašských orechoch, čučoriedkach, mandliach, zázvore, grepe, kurkume a ďalších, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny.

telová masáž

Zdroj: Shutterstock®

Masáž

Asi sa medzi nami nenachádza nik, kto by nemal rád masáž, že? Jednoducho ju milujeme všetci, pretože dokáže uvoľniť svaly a tým čiastočne prispieť k zmierneniu ich bolesti. A viete, prečo je masáž takáto účinná? Vedci totižto zistili, že uvoľňujúca a regeneračná masáž znižuje cytokíny, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri zápale a bolesti. Dôležité tiež je, vybrať si správny masážny prípravok, ktorý účinky masáže umocní.

Nám sa osvedčil Allga San® Mobil Kosodrevinový gél, ktorý navyše obsahuje extrakt z arniky a vitamín E. Má chladivé účinky, pomáha zmierňovať bolesť šije, nôh a chrbta. Jednoducho je to gél, ktorý každý športovec, aj ten rekreačný, potrebuje!

pitný režim po cvičení

Zdroj: Shutterstock®

Pitný režim

Asi nemusíme nikomu pripomínať, aký je pitný režim dôležitý. A obzvlášť pri tréningu. V tomto prípade platí, že je nevyhnutné piť počas tréningu, ale aj po tréningu. Počas cvičenia vďaka vode dokážete z tela vylúčiť toxíny a regulovať svoju telesnú teplotu. A po tréningu zase voda prispieva k regenerácii svalov.

Odporúčame: Ako zistíš, či ťa trápia mastné alebo suché lupiny? Takto jednoducho!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 07.07.19 05:53

ĽŠ
karma
100.00

Dobré inšpirácie na rýchlejšie zregenerovanie svalov!

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 15.07.19 00:52

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní