Viete, ako správne spávať? Takto si zlepšíte kvalitu spánku

Viete, ako správne spávať? Takto si zlepšíte kvalitu spánku

  • Zdieľaj:
 • 1

Kvalitný spánok je základom spokojného života. Avšak až tretina z nás ho na pravidelnej báze nemá dostatočné množstvo. To je väčší problém, ako by sa mohlo zdať, lebo nedostatok spánku dokáže negatívne ovplyvniť všetko, a to od nálady cez váhu až po kvalitu partnerského života.

Prečo je spánok dôležitý

Spánok je pre telo rovnako dôležitý ako jedlo alebo tekutiny. Ak pravidelne mávate nekvalitný alebo prikrátky spánok, riskujete, že to bude mať negatívny dopad na vašu krátkodobú aj dlhodobú pamäť a rovnako sa tým zhoršuje aj vaše rozmýšľanie a koncentrácia. Zlý spánok tiež oslabuje imunitu, môže zvyšovať krvný tlak aj riziko cukrovky. U žien aj mužov znižuje libido, ale u mužov môže byť tento negatívny efekt ešte podčiarknutý tým, že nedostatok spánku oslabuje produkciu testosterónu.

Problém s produkciou testosterónu muži našťastie môžu riešiť aj s pomocou výživových doplnkov ProMan Plus od Naturamed Pharmaceuticals, ktoré obsahujú výťažok zo ženšenu, horčíka a zinku, vitamíny D a B a ďalšie prírodné látky, ktoré pozitívne vplývajú na tvorbu testosterónu v tele.

Pozri aj: Je mlieko to najlepšie pre kosti? Odhaľ skutočnú pravdu!

ProMan Plus

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Ako lepšie zaspávať

Dôležitou súčasťou spánku je aj efektívne a rýchle zaspávanie. Predsa len, nie je praktické prísť o hodinu spánku každý večer prehadzovaním sa. Najjednoduchšiu zmenu, ktorú môžete spraviť pre lepšie zaspávanie, je znížiť teplotu v miestnosti. Telu sa najlepšie zaspáva pri teplote, ktorá je o trochu nižšia ako normálna izbová teplota.

Tiež je praktické mať pravidelný denný režim, kedy chodíte spávať, ideálne vždy v rovnakom čase. Vaše telo má rado pravidelný rytmus a rýchlo sa naučí, že v danom čase má ísť spať. Ak chodíte každý deň spávať v inom čase, len tým mätiete vaše telo a môžete tým zhoršovať problémy so zaspávaním.

ako zlepšiť svoj spánok

Zdroj: unsplash.com

Ako mať lepší spánok

Najdôležitejšie je mať spánok, ktorý nie je príliš krátky. Zväčša sa odporúča spávať približne osem hodín, ale vieme, že každý človek je iný a potrebuje rôzne množstvo spánku. Zistite, aký dlhý spánok vyhovuje vám a snažte sa počet hodín denne dodržiavať.

Dajte si tiež pozor na to, čo a kedy jete a pijete. Určite vám neodporúčame jesť ťažké mäsité jedlá neskoro večer. Taktiež by ste sa mali vyhýbať alkoholu. Ten je spájaný so zhoršovaním symptómov spánkového apnoe a chrápaním. Taktiež má vplyv aj na nočnú produkciu melatonínu, ktorý pomáha udržiavať váš denný rytmus.

Viac informácií o produkte získate na www.promanplus.sk.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 31.08.19 07:08

ĽŠ
karma
100.00

Rady, ktoré určite vedú k skvalitneniu spánku.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Prečo sa postupom veku začínajú objavovať fúziky u žien? Tabu, o ktorom sa nehovorí!
Pleť

Prečo sa postupom veku začínajú objavovať fúziky u žien? Tabu, o ktorom sa nehovorí!

 • 3
 • 25.04.2022
Chemický peeling – ktoré problémy s pleťou zmierni alebo odstráni?
Akné

Chemický peeling – ktoré problémy s pleťou zmierni alebo odstráni?

 • 0
 • 18.03.2022
Butterfly haircut – strih vlasov si zamilovali celebrity a určite si zamiluješ aj ty!
Vlasy

Butterfly haircut – strih vlasov si zamilovali celebrity a určite si zamiluješ aj ty!

 • 2
 • 11.03.2022
TOPlist