Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)
 • 22.05.2016
 • Lucia Hausknechtová

Ak chcete na vlastnom tele vyskúšať silu čerstvých zeleninových a ovocných štiav, kniha Superšťavy na povzbudenie, prečistenie a liečenie môže byť pre vás to pravé.

Okrem jednoduchých receptov na zeleninové nápoje v nej nájdete aj návod na to, ako šťavy zaradiť do vášho jedálnička a zbaviť sa tak problémov s vysokým krvným tlakom či nespavosťou

Autorka knihy Kara Rosen žila pred pár rokmi uponáhľaný a nezdravý život. Rýchly životný štýl, vysoké pracovné nasadenie a zlá strava jej však spôsobovali opakované infekcie hrdla, ktoré vždy riešila nasadením antibiotík. Keď sa po čase k zdravotným problémom pridali aj depresie, rozhodla sa zmeniť svoj život.

Navštívila výživového poradcu, ktorý jej odporučil 5-dňovú očistnú kúru. Po nej sa Kara rozhodla s pitím štiav pokračovať a jej zdravotné problémy po čase zmizli. Aj to je dôvod, prečo sa rozhodla motivovať iných ľudí knihou Superšťavy a pomôcť im začať žiť zdravšie. 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Máte problémy s pokožkou, so spánkom, s nadváhou, s vysokým krvným tlakom? Alebo ste úplne stratili vitalitu? Zastavte sa. Prečistite si telo a získajte späť svoje zdravé ja. Kniha Superšťavy ponúka 50 odborne zostavených výživných receptov na chutné nápoje, ktoré vám dodajú energiu a obnovia zdravie.

Či už sa rozhodnete dodržiavať striktný očistný program, alebo začleníte šťavy do svojho denného jedálneho lístka, táto kniha vám poskytne potrebné know-how, ako pomocou odšťavovania dosiahnuť prečistenie tela a získať energiu na ceste k lepšiemu zdraviu.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha je rozdelená na 8 väčších kapitol – Úvod, Čo vás trápi?, Z lásky k šťave, Šťavy, Kde bola, tam bola...očista, Očistné jedlá, Register a Poďakovanie. Autorka knihy na prvých stranách opisuje svoju cestu za zeleninovými šťavami a zdravým životným štýlom.

Kuchárska kniha tak dostáva príbeh, ktorý pokračuje na ďalších stranách. Dozviete sa prečo sú zásaditá strava a neutrálne pH krvi pre vaše telo skvelou prevenciou alebo ako pomáha chlorofyl ľudskému organizmu. 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

V kapitole „Čo vás trápi?“ sa autorka venuje najčastejším zdravotným problémom, ktoré trápia pacientov a snaží sa spolu s poradkyňami na zdravú výživu pomôcť s ich riešením. Kapitola obsahuje problémy s nadváhou, vysokým krvným tlakom, poruchami pečene, plodnosťou, vysokým cholesterolom a ďalšími.

Druhá polovica tejto takmer 150 stranovej knihy sa zameriava na prípravu zeleninových štiav. Nájdete tu recepty ako kelová Mary, ovocná vzpruha, kurkumový tonik alebo cviklová bomba. Okrem zeleninových či ovocných štiav sú tu aj návody na prípravu orechových mliek ako sú mandľové a kešu mlieko. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha Superšťavy na povzbudenie, prečistenie a liečenie je určená pre tých, ktorí sa rozhodli zaradiť do svojho jedálnička zeleninové nápoje. Kniha ponúka 50 pestrých receptov zeleninových a ovocných štiav, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie a trávenie. 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Superšťavy (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Superšťavy si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 11,95€ - tu v zľave za 10,28€.

Zdroj foto: www.luci.sk


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Soňa Krátka 22.05.16 11:51

SK
karma
113.00

knihu si urcite kupim, velmi ma zaujali jej recepty na zdrave stavy

 • 0
Odpovedať

Helena Povalova 22.05.16 12:32

HP
karma
107.00

Kniha ma zaujala....

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 22.05.16 12:41

HZŠ
karma
100.00

Zaujímavá a užitočná kniha, rada by som ju mala.

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 22.05.16 15:28

AK
karma
100.00

na jarnú detoxikáciu ako stvorené

 • 0
Odpovedať

Renáta Mularčíková 22.05.16 21:22

RM
karma
100.00

Musím ju mať - kúpim si ju ,zaujímavá.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.05.16 21:21

JK
karma
100.00

Zaujímavá kniha určite aj recepty

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 18.07.16 09:41

MZ
karma
-1.00

Potešila by som sa jej, do zbierky :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 14:41

KS
karma
133.00

Za mňa je najlepšou šťavou 100% jablková šťava a ešte lepšie chutí v rôznych kombináciách, napr. s cviklou, mrkvou, rakytníkom a pod. :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní