TEST: Levanduľový sprchový olej – Saloos

TEST: Levanduľový sprchový olej – Saloos
  • 03.05.2013
  • Silvia Karasová

 

Ak chcete pri sprchovaní vyskúšať zmenu, zameňte svoj bežný sprchový gél za olej.

 

Ja som to tak vyskúšala s levanduľovým sprchovým olejom značky Saloos a ostala som príjemne prekvapená.

 

 

 

 

 

Čím sa líši sprchový olej od sprchového gélu? V prvom rade nepení. Olej si pri sprchovaní jemne vtierate do pokožky, vhodný je aj na mini masáž pod vodou :) Pri oplachovaní sa sprchového oleja „nezbavíte“ úplne. Pena po sprchovom géle zmizne v útrobách vašej vane, alebo sprchovacieho kútu a ostane po ňom iba vôňa, sprchový olej však jemne vsiakne do pokožky a zanechá ju príjemne hydratovanú, avšak nie mastnú.

 

 

Levanduľový sprchový olej – Saloos

 

Po použití sprchového oleja tak nemusíte nevyhnutne použiť telové mlieko. Pokožka totiž v žiadnom prípade nebude vysušená.

 

Levanduľový sprchový olej Saloos pokožku zároveň zjemňuje, už po prvom užití zbadáte viditeľnú zmenu. Moja pleť bola po sprchovaní skutočne príjemne jemná a vláčna a ešte aj nádherne prevoňaná levanduľou :)

 

Veľmi oceňujem aj fakt, že tento sprchový olej neobsahuje žiadne konzervačné ani syntetické vonné látky. Je tak mimoriadne šetrný k citlivej pokožke, aj k pleti so sklonom k alergiám.

 

Sprchový olej mi príjemne upokojil dokonca aj spálenú pokožku na dekolte a ramenách. Takže v mojich očiach má ďalšie plus :)

 

Levanduľový sprchový olej – Saloos

 

Levanduľová vôňa tohto oleja je intenzívna, avšak nie tak, aby dráždila. Olej odporúčam skôr na večerné sprchovanie, keďže levanduľa má tendenciu upokojovať a pripraviť organizmus na príjemný spánok. Zrána svojou vôňou priveľa energie nedodá. Levanduľa tak zároveň bojuje proti nespavosti, pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, depresiách, ale tiež pri dýchacích problémoch a chrípke.

 

Ako alergičke mi v tomto období plnom peľu a pokosenej trávi padne teda vôňa tohto levanduľového oleja mimoriadne dobre.

 

Levanduľový olej Saloos má tak nielen čistiace a hydratačné účinky pre pleť, ale ako bonus pôsobí veľmi dobre aj pri niektorých problémoch, či už sa týkajú spomínaných dýchacích ciest, zlej nálady, stresu, bolestí hlavy, alebo nespavosti.

 

Levanduľový sprchový olej – Saloos

 

Zakúpite ho v priehľadnom flakóne v troch veľkostiach s objemom 125 ml, 200 a 500 ml, približná cena najmenšej veľkosti je 5,35 €.
 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Helena Kravcová 22.05.13 21:27

HK
karma
100.00

tak urcite si ho kúpim a vyskušam...

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 24.05.13 11:08

BS
karma
100.00

Levanduľu pestujem aj v záhradke a využívam ju všade kde sa dá, tá vôňa je super. Aj olej musí byť super.

  • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 06.06.13 15:16

ĽR
karma
-1.00

Túto zančku nepoznám a priznám sa , že olej pri sprchovaní som ešte nepoužila :D. No ale ako na veľmi suchú pokožku môže byť fajn. Cena je trošičku vyššia .... tak uvidíme či vyskúšame :)

  • 0
Odpovedať

Ľudmila Prevužňáková 18.08.13 17:11

ĽP
karma
-1.00

Kozmetiku Saloos poznam a používam, pretože mám problematickú pleť a citlivú pokožku. Olej som vyskúšala a môžem doporučiť.

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 13:12

MR
karma
-1.00

rozhodne ma to zaujalo.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní