TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar

TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar

Celulitída predstavuje hlavne kozmetický problém, s ktorým bojuje veľké množstvo žien. A tento boj neraz nie je úplne jednoduchý. V dnešnej dobe je však známych už mnoho trikov či techník, ktoré dokážu výrazne zlepšiť stav pokožky a prejavy pomarančovej kože čo najviac eliminovať. Samozrejme, nápomocné môžu byť rozličné drahé procedúry, no netreba zabúdať ani na to, že s celulitídou možno bojovať primárne aj vďaka kombinácii pravidelného pohybu a zdravej stravy. Celulitída tiež často súvisí aj s nadmerným zadržiavaním vody v organizme, preto je vhodné tento problém v prípade jeho výskytu neignorovať. Pomôžu rôzne močopudné potraviny, bylinky na odvodnenie, v prípade väčších ťažkostí aj lieky od lekára. 

Zabudnúť však nemožno ani na dôkladnú pravidelnú starostlivosť o pokožku postihnutú celulitídou. Jej stav môžu pomôcť zlepšiť napríklad peelingy alebo aj masáže. Samozrejme, dôležitým pomocníkom sú tiež kozmetické prípravky. Veľmi dobré výsledky majú napríklad rozličné prírodné oleje. Dnes však už v obchodoch nájdeme obrovské množstvo rozličných produktov telovej kozmetiky, ktoré sú určené na boj s celulitídou. Na jeden takýto produkt sa pozrieme i v dnešnom teste. Otestovali sme kapsuly s obsahom kofeínu od značky Collistar. Práve kofeín je veľmi známym bojovníkom proti nechcenej celulitíde. Ako sa kapsuly osvedčili v praxi?

Testovali sme aj: Spevňujúci telový krém s trblietkami Collistar Perfect Body

telová kozmetika

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Aké sú účinky týchto kapsúl s kofeínom?

Collistar Pure Actives Anticellulite Capsules sú kapsuly proti celulitíde s kofeínom a escínom. Tieto jednorazové kapsuly obsahujú cenný koncentrát s aktívnymi zložkami, ktorý je určený na použitie na telo. Koncentrát neobsahuje žiadne konzervačné látky, práve mäkké želatínové kapsuly ho chránia pred vzduchom a nečistotami až do ich otvorenia pri použití. Kapsuly obsahujú kofeín, ktorý bojuje proti celulitíde a podporuje tiež rozkladanie tukových zásob. Táto zložka sa pritom získava z kávového oleja, ktorý sa vyrába studeným lisovaním kávových zŕn. 

Druhou významnou zložkou kapsúl Collistar Pure Actives je takzvaný escín, ktorý predstavuje zmes výťažkov z pagaštana konského. Escín podporuje mikrocirkuláciu, taktiež chráni a posilňuje kapiláry a znižuje ich priepustnosť. Používa sa aj na redukciu zadržaných tekutín v tele. Tieto anticelulitídové kapsuly sú určené na minimalizovanie vzhľadu pomarančovej kože, zjemňujú, vyhladzujú a spevňujú pokožku a je ich možné používať samostatne alebo v kombinácii s ďalšími prípravkami proti celulitíde od značky Collistar. Jedno balenie Collistar Pure Actives obsahuje štrnásť kapsúl. 

kapsuly s kofeínom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako sa kapsuly osvedčili v praxi?

Kofeínové kapsuly od Collistar ma veľmi milo prekvapili už pri prvom použití a postupne som si ich značne obľúbila. Majú totižto, podľa môjho názoru, viacero benefitov, pre ktoré sa im oplatí venovať trochu pozornosti. Celulitída je pomerne častý kozmetický problém a rovnako i na svojej pokožke môžem badať známky pomarančovej kože, i keď len malé. Aj keď ma tých pár drobných jamiek zvlášť netrápi, rada som vyskúšala niečo, čo môže pomôcť zlepšiť a skrášliť vzhľad pokožky v danej oblasti. A ktoré sú to teda tie benefity, ktoré podľa mňa testované kapsuly majú? V prvom rade ide o veľmi príjemný pocit pri ich použití. Kapsuly sa veľmi ľahko otvárajú a ukrývajú gél, ktorý má ľahučkú olejovú konzistenciu. Táto emulzia má pritom skutočne nádhernú arómu, výrazne vonia práve po káve. 

Za veľký benefit týchto kapsúl tiež môžem považovať to, že ich obsah sa na pokožku ľahko nanáša, dobre rozotiera a veľmi rýchlo vstrebáva. Pri prvom použití som mala obavy, či nezostanem po použití prípravku mastná ešte dlhý čas, no to sa nestalo. Pokožku zanechávajú rýchlo suchú, no zároveň hebkú a voňavú. Kapsuly som osobne používala niekoľkokrát týždenne po kúpeli či sprche. Ja som ich aplikovala hlavne na oblasť stehien a zadku, no keďže sa koncentrátu v kapsuliach ukrýva skutočne veľa, zvyšok som nanášala napríklad i na oblasť bruška. Páči sa mi, že kapsuly obsahujú skutočne dostatok prípravku na to, aby som ho mohla použiť na voňavú masáž viacerých častí tela. Ja som pri takejto masáži zároveň pociťovala aj akési príjemné rozohratie pokožky. Každú jednu aplikáciu som si vďaka krásnej vôni, dobrej konzistencii emulzie aj príjemnému pocitu po použití skutočne užívala. 

Testovali sme aj: Nočná regeneračná maska LIFT HD od Collistar

kozmetika Collistar

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Oplatí sa produkt vyskúšať?

Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar som spotrebovala do posledného kúsku a musím povedať, že pokojne by som sa vrhla aj na ďalšie balenie. A aké výsledky som zaznamenala po vypoužívaní všetkých kapsúl z jedného balenia? Už počas používania tohto prípravku som zaznamenala hlavne to, že pokožka je v danej oblasti príjemne hebká, pružná a pevná. Celkovo pôsobila o niečo hladšie, dalo by sa povedať, že zdravšie a krajšie. Vo všeobecnosti som si pravidelné používanie týchto voňavých kapsúl veľmi užívala a myslím si, že sú dobrým prípravkom na starostlivosť o pokožku tela, či už na jej spevnenie, ako aj podporu eliminácie známok pomarančovej kože.

Samozrejme, od kozmetiky nikdy nemôžeme očakávať obrovské zázraky. V prípade boja proti celulitíde je naozaj dôležité zamerať sa aj na pravidelný pohyb či vhodnú stravu, čo som už spomínala vyššie. Práve vďaka tomu bude i účinok rozličných kozmetických prípravkov o to silnejší a výsledky budú viditeľnejšie. Collistar Pure Actives pritom v tomto smere predstavuje podľa mňa skutočne skvelý produkt, ktorý sa príjemne používa a ktorý viditeľne skrášľuje pokožku.

Kofeínové kapsuly, ako aj viac produktov značky Collistar, nájdete na www.fann.sk alebo v kamenných predajniach FAnn parfumérií.

- COLLISTAR PURE ACTIVES
1 z 8
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Kofeínové kapsuly proti celulitíde od Collistar - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 11.01.21 20:24

JK
karma
100.00

Kofeínové kapsuli ma zaujali dakunem za recenziu

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 12.01.21 06:36

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé kapsuly!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 12.01.21 09:32

KK
karma
111.00

Collistar mám vyskúšanú dekoratívnu kozmetiku a je perfektná aj keď trochu drahšia, kapsuly ma zaujali

  • 0
Odpovedať

Jana Čipková 12.01.21 20:46

karma
106.00

Kofeínové kapsuly ma zaujali, určite by mi pomohli.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní