Registrácia Prihlásenie

VIDEOTEST: Probiotická pleťová kozmetika ESSE


S probiotikami ako takými sme sa už stretli asi všetci. Všetci dobre vieme, že sú určené na podporu trávenia a ich užívanie sa odporúča najmä v prípade problémov s tráviacim traktom. Poprípade slúžia ako podpora pri užívaní antibiotík. Ale prečo hovoríme o probiotikách aj v súvislosti s pokožkou a pleťovou kozmetikou?

V jednoduchosti povedané, probiotiká sú užitočné baktérie, ktoré okrem toho, že sa nachádzajú vo vnútri nášho organizmu, tak sa nachádzajú aj na našej pokožke. A to, čo preukazujú výskumy v súvislosti s probiotikami a pokožkou je jednoducho fascinujúce.

Pozri aj: Spoznaj probiotické sérum Pluss od Esse Probiotic Skincare!

probiotická kozmetika

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Mikróby a probiotická kozmetika

Predstavte si množstvo mikroorganizmov, ktoré žijú na povrchu našej pokožky. Každý z nás má na svojej pokožke rôznu kombináciu organizmov, ktoré označujeme ako mikrobiómy. A práve tieto mikroorganizmy, ktorých je viac ako 10 000 miliárd, ovplyvňujú to, ako naša pokožka vyzerá. Síce sú potrebné, no práve im niekedy vďačíme za to, čo sa s našou pokožkou v skutočnosti deje. Mikroorganizmy žijú v symbióze, no niekedy môže nastať situácia, kedy zlé budú prevládať nad tými dobrými, v dôsledku čoho môže dôjsť ku vzniku akné, začervenania pleti, jej predčasnému starnutiu a pod.

Avšak, vďaka správne zvolenej pleťovej kozmetike dokážete mať tieto „zlé mikroorganizmy“ pod kontrolu. My sme otestovali pleťovú kozmetiku ESSE, ktorá na náš trh prináša organickú probiotickú kozmetiku. Vďaka testu sme sa aspoň takto prostredníctvom produktov premiestnili do Afriky.

Konkrétne sme otestovali DRY SKIN TRIAL PACK pre suchú pokožku. Samotné balenie obsahuje dokopy 6 mini produktov vhodných na cestovanie alebo na prvé zoznámenie sa s tou značkou. V balení nájdete ako čistiace krémy a gély, tak aj pleťové masky a pílingy. Čo teda na tieto probiotické produkty hovoríme my? Nenechajte si ujsť nasledujúce video!

Odporúčame: Probiotiká v kozmetike: Koľko mikroorganizmov máme na pokožke?


Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Jana Komadová 14.01.19 22:32

JK
karma
112.00

Rada som sa dozvedela niečo nové a video je ako vždy skvelé dakujem

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 15.01.19 19:04

HZŠ
karma
100.00

Téma o probiotickej kozmetike má zaujala. O značke ESSE som doposiaľ nevedela a kvitujem, že taká je. Video je výborné, pútavo podané, nakoniec ako stále.

 • 0
Odpovedať

Dana Kobíková 05.02.19 21:06

DK
karma
-1.00

Kozmetika sa mi páči, už som o nej počula, známa si ju pochvaluje

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 4x Salvatore Ferragamo Uomo Urban Feel v hodnote 46 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Salvatore Ferragamo Uomo Urban Feel v hodnote 46 €

 • 72
 • 6
 • 22.07.2019
Zapoj sa do súťaže a vyhraj Multi Hyaluronic Concentrate od ENVY Therapy®
SÚŤAŽE

Zapoj sa do súťaže a vyhraj Multi Hyaluronic Concentrate od ENVY Therapy®

 • 53
 • 2
 • 26.06.2019
Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x Forforin Clinical Šampón proti lupinám – suché lupiny

 • 98
 • 3
 • 23.05.2019
TOPlist