Ako si vybrať správnu riasenku? O maskare od A po Z

Ako si vybrať správnu riasenku?

Riasenka je len riasenka, že? No mýlite sa!

 

Existujú stovky rôznych značiek riaseniek, ale aj množstvo rôznych typov, ktoré pracujú rôzne. Poskytujú iný vzhľad tak, aby vyriešili vaše konkrétne problémy s vašimi riasami.

 

Ak nosíte make-up, pravdepodobne sa vo vašej kozmetickej taštičke nachádza aj riasenka. Vďaka nej môžu vaše oči vyzerať väčšie a krajšie, pretože riasenka v konečnom dôsledku rámuje oči.

 

Siahnite po tmavofarebnej riasenke a vaše oči budú vyzerať jasnejšie a živšie. Riasenka je skvelým, rýchlym riešením pre unavené oči, ktoré jednoducho transformuje na úžasný vzhľad a pripraví na nočný život. Je zábavné experimentovať s rôznymi typmi riasenky. Možno tak nájdete tú ideálnu, bez ktorej si už nebudete vedieť predstaviť každodenné líčenie. A možno nájdete hneď 2 – jednu na bežný deň a jednu odvážnejšiu na divokú noc! Ak sa vám nechce experimentovať, tak vám prinášame prehľad o tom, ako si vybrať riasenku pre požadovaný vzhľad očí.

 

Odporúčame prečítať: Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?

Objemové (zhusťujúce) riasenky

Ak máte tenké alebo riedke riasy, tento typ riasenky je pre vás to pravé orechové. Objemové riasenky pridávajú na objeme rias tak, že obalia každú riasu do farby, a to vďaka obsiahnutým zložkám. Takéto riasenky obsahujú vosk alebo silikónové polyméry (záleží od značky riasenky), ktoré pokrývajú riasy a pridávajú im fantastický objem. Pamätajte na pravidlo, čím riasenka obsahuje tmavšiu farbu, tým objemnejšie budú vaše riasy vyzerať.

 

Odporúčame prečítať: Revlon Ultra HD Gel Lipcolor gélový rúž na pery

TIP REDAKCIE

Maskara REVLON ULTRA VOLUME™ je pre tie z nás, ktoré túžia po ohromných, objemných riasach ako nikdy predtým. Bronx Colors 3D Volume maskara - je objemová 3D maskara ponúkajúca neporovnateľný objem a predĺženie rias vďaka patentovanému zloženiu obohatenému o nanopeptidový komplex, kolagén a vitamín B, ktoré ošetrujú a posilňujú riasy od korienkov. Riasenky Gosh Show Me Volume vytvárajú na riasach intenzívny objem. Tieto riasenky v sebe spájajú kombináciu vitamínov B, C a E, keratínu a prírodného vosku, ktorá dodáva riasam všetku starostlivosť a ochranu, ktorú potrebujú. Výsledkom je, že už na prvý pohľad pôsobia hustejšie.

Predlžujúce riasenky

Ak sú vaše riasy krátke, predlžujúce riasenky s nimi dokážu urobiť ozajstné zázraky. Tento typ riasenky obsahuje polyméry z hodvábu alebo nylonu, ktoré sa pri aplikácii riasenky prilepia na riasy, čo ich v konečnom dôsledku robí dlhšími. Je to jednoduchší spôsob pre získanie dlhých rias než používať umelé riasy. Tento typ riasenky zväčša obsahuje objemnejšiu kefku, s ktorou je nanášanie predlžujúcich polymérov jednoduchšie.

 

Odporúčame prečítať: Matis Performance Correcting Serum

TIP REDAKCIE

Naším prvým tipom na predlžujúcu riasenku je Bronx Colors LongLash maskara. Tá riasam poskytuje dlhotrvajúci objem a predĺženie spolu s vysoko pigmentovanou farbou. REVLON SUPER LENGTH™ MASCARA je rovnako predlžujúca maskara pre nádherne dlhé riasy, ktoré si zamilujete. Ako sme písali, tak väčšina predlžujúcich riaseniek obsahuje vlákna. Skvelým príkladom takejto riasenky je Gosh Lash Sculpting Fibre Mascara. Táto riasenka obsahuje 2 mm vlákna v tvare drobných kvietkov. Tie vám poskytnú výnimočné predĺženie a tvar, pričom sa rozmiestnia medzi prirodzené riasy a zdvojnásobia ich objem. Naším posledným tipom na predlžujúce riasenky je Gosh Volume Serum Mascara, ktorá vytvára viditeľne dlhšie a plnšie riasy už po pár ťahoch kefky.

Riasenka pre natočenie rias

Tieto typy riaseniek sú určené hlavne pre tie z nás, ktoré majú rovné riasy. Samozrejme existuje možnosť riasy natočiť pomocou klieštičiek alebo kuliem na riasy, no riasenka je o niečo šetrnejším spôsobom pre dosiahnutie takéhoto vzhľadu rias. Aj v tomto prípade táto riasenka obsahuje polyméry, avšak nie predlžujúce, ale také, ktoré spôsobujú prirodzené zmrštenie a následné zvlnenie rias. Je to jednoduchší, efektívnejší, ľahší a hlavne rýchlejší spôsob ako natáčanie prostredníctvom iných výdobytkov modernej doby.

 

Odporúčame prečítať: Pánska vôňa Jimmy Choo MAN ICE

TIP REDAKCIE

Efekt mačacích očí? To je to, po čom vaše srdce piští? Tak určite vyskúšajte Gosh Catchy Eyes Mascaru. Tá jemne riasy oddeľuje, intenzívne ich zvýrazňuje a nádherne tvaruje už pri prvom ťahu kefky. Myslíte, že dramatický vzhľad je to, čo vám zaručí šmrncovný pohľad? Revlon Dramatic Definition maskara, pre dokonale výrazné riasy bez zlepencov, je na to ako stvorená. Bronx Colors Boost Up Mascara pre ultra očarujúci vzhľad s dvojitým efektom - riasy predĺži a dodá im intenzívny objem. Maskara pre zvodný expresívny vzhľad očí - taká je Bronx Colors Seductive Black Mascara, ktorá je obzvlášť vhodná pre dámy s citlivými očami.

Vodeodolné riasenky

Zo všetkých typov riaseniek by ste práve túto mali mať vo svojej (nielen) letnej výbave. Ak patríte k tým, ktoré dojme každá situácia a napríklad aj taká svadba, stavte na túto riasenku. Tieto riasenky ako základ obsahujú voskový olej, vďaka ktorému sa z obyčajnej riasenky stáva riasenka odolná voči vlhkosti, vode a podobne. Preto je ideálnou aj na dovolenku a na letné radovánky vo vode. Zaujímavosťou je aj to, že je určená aj pre mastný typ pleti – budete mať tak istotu, že sa vám na očiach nerozmaže.

 

Odporúčame prečítať: Nové originálne vône Desigual - Sex, Fun a Love

TIP REDAKCIE

Ak máte citlivé oči, v dôsledku čoho vyhľadávate vodeodolné riasenky, tak vsaďte na istotu s Bronx Colors Skinny Mascarou, ktorá zaručuje obalenie rias do farby, čím vytvára hlboký čierny vzhľad, ideálny pre neodolateľný pohľad. Ak chcete svojim riasam dodať objem, tak siahnite po Gosh Waterproof Volume Mascare. Vodeodolná objemová maskara zachová príťažlivosť vašich očí v daždi aj na slnku.

Viacúčelové riasenky

Áno, aj takýmito riasenkami nás dokážu výrobcovia potešiť. Tieto typy riaseniek zväčša pýtajú trošku vyššiu investíciu, avšak konečný vzhľad rias stojí za to! Na očiach vytvoria "wow efekt" – efekt umelých rias, preto si ich určite zamilujete. Tieto riasenky zväčša spájajú dva efekty - predĺženie a natočenie rias.

 

Odporúčame prečítať: Nová pánska vôňa Ferrari Scuderia Ferrari Forte

TIP REDAKCIE

Viacúčelová riasenka, ktorá sa bude o vaše riasy starať a tiež ich zahalí do čiernej farby? Ak takúto ešte nemáte, tak vyskúšajte Bronx Colors X-Orbitant Mascaru, ktorá má dvojité zakončenie. Výživa podporuje rast rias a maskara im poskytuje objem a predĺženie. Naším ďalším tipom pre vás je Revlon Volume&Length Magnified maskara, pre mega objem a dĺžku rias, ktoré sú príťažlivé aj na diaľku. Chceli by ste získať neprehliadnuteľný vzhľad vašich rias? Tak ideálnou voľbou je Gosh Xtreme Mascara, ktorá poskytuje riasam maximálny objem, predĺženie a zvýraznenie. Alebo dodajte riasam nový rozmer s Gosh Rebel Eyes Mascarou. Vďaka nej získate vytočené riasy s krásnym objemom a dĺžkou.

Toto sú základné druhy riaseniek, s ktorými za môžete bežne stretnúť. Rovnako ako farba rúžu, tak aj každý typ riasenky sa hodí na rôzne udalosti. Buď chcete byť za šedú myšku alebo chcete ohúriť dramatickým vzhľadom – je teda len na vás, po akej siahnete. V konečnom dôsledku však môže každá riasenka na vašich očiach vykúzliť naozaj očarujúci pohľad – dôležité je, vedieť si ju správne aplikovať. Nezabúdajte, že riasenku je potrebné nanášať od korienkov až ku končekom cikcakovým pohybom. Takto docielite oddelenie každej riasy a jej zahalenie do farby riasenky.

 

Všetky riasenky sú dostupné v sieti FAnn parfumérií.

KTORÝ TYP RIASENKY POUŽÍVATE VY?
 • Objemové riasenky ( 0% )

   

 • Predlžujúce riasenky ( 33% )

   

 • Riasenky pre natočenie rias ( 33% )

   

 • Vodeodolné riasenky ( 0% )

   

 • Viacúčelové riasenky ( 33% )

   

Odpovedali 3 ľudia  

FOTOGALÉRIA:Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Boli sme súčasťou Oriflame Beauty Tour
Victoria Beckham zvláda večerný mejkap za 5 minút: Tu je dôkaz!
Brow Carving – úprava obočia, ktorá ho pozdvihne o úroveň vyššie?
Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa správne zvoliť odličovač!
Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa správne zvoliť odličovač!
Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa správne zvoliť odličovač!
Talentovaná blogerka Drew: Verím, že sa z vášne stane práca!
Zoznámte sa s kráskou z Victoria´s Secret, ktorej beauty filozofia má len 5 jednoduchých krokov
VIDEO: Neuveriteľné aké tvary obočia sme nosili za posledných 100 rokov
Zoznámte sa s kráskou z Victoria´s Secret, ktorej beauty filozofia má len 5 jednoduchých krokov
Svieži jarný make-up za pár minút
Boli sme súčasťou Oriflame Beauty Tour
Nezvyčajné kozmetické triky, ktoré vás dostanú!
Prihláste sa na kurz pre vizážistky IMAGE-MAKER 7v1 od Fame.sk
Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?
Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!
Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa správne zvoliť odličovač!
10-ročný chlapec zvládne mejkap lepšie ako hociktorá youtuberka!
Doposiaľ najlepšie a najhoršie beauty trendy tohto roka
VIDEO: Neuveriteľné aké tvary obočia sme nosili za posledných 100 rokov
Top mobilné aplikácie pre ženy z oblasti krásy
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Výber očnej linky môže byť hotovou vedou! Ako si vybrať?
Trendy v líčení na rok 2017
Zoznámte sa s kráskou z Victoria´s Secret, ktorej beauty filozofia má len 5 jednoduchých krokov
 

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.14.06.17 17:16 | Daniela Bieliková | karma: 69
Riaseniek je toľko na trhu, že je ťažko si vybrať...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.06.17 18:40 | Milka Damašková | karma: 81
Potešilo ma, že som z ponuky vodeodolných objavila špirálu Bronx, ktorá navyše riasy vyživí a ošetrí :)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


15.06.17 17:50 | Jana Uhrová | karma: 64
od riasenky velmi záleží a každej sadne iná, ja mam rada také čo maju kratšie štetinky a ktore pekne oddelia riasy

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

26.06.2017 KRÁSA
Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

Americký vs. kórejský štýl? Americké trendy líčenia nás často inšpirujú. Ide o výrazné linky, ostro zvýraznené obočie, "baking" metódu a mnohé iné. Kórea je nazvaná aj mekkou kozmetiky...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

27.06.2017 CESTOVANIE
Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

Pokiaľ si myslíte, že na fotkách z výletov vyzeráte zle, pozrite sa na tieto najhoršie rodinné fotky z dovoleniek! Budete sa cítiť oveľa lepšie. Návšteva vodného parku...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

07.06.2017 LIFESTYLE
Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

Horúce letné dni. Viete si ich predstaviť bez sviežeho ovocia, akým je melón? Bez sladkej červenej dužiny a kôstok, ktoré nám večne prekážali? My nie. Melón je jedno z najosviežujúcejších ovocí a niel...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s