Katarína Ježovicová: Uvedomila som si, že za svoj život som zodpovedná iba ja sama

Katarína Ježovicová

Katarína Ježovicová sa v detstve deväť rokov venovala ľahkej atletike a reprezentovala základnú školu vo všetkých súťažiach, ktoré vtedy existovali. Do svojej dospelosti si tak odniesla plnú debničku zlatých medailí. Šarmantná Slovenka vyrástla na dedine, kde boli možnosti obmedzené. Želanie odísť a učiť sa nové jazyky bolo také veľké, že sa vo finále aj uskutočnilo. Nasledovali cesty po svete, vzťahy, ktoré sa nevydarili a život, ktorý sa nevyvíjal tak, ako si to priala. Vtedy do jej života prišla smutná správa, v podobe diagnostikovania vážneho ochorenia. Zrazu už nič nebolo tak ako predtým. Všetko sa zmenilo k lepšiemu, keď začala cvičiť jogu. „Všetko mi bolo jasné po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. A že iba ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu,“ povedala Katarína.

 

 

Čo Vás motivovalo k zmene seba a životného štýlu?

 

Odporúčanie lekára začať cvičiť jogu bolo pre mňa veľký moment, pretože som sa po prvýkrát začala zaujímať o literatúru duchovného učenia a rozvoja – bolo to pred 10 rokmi. Všetko sa mi potvrdilo po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. Že ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu. Meditácia a stíšenie, ktoré prišlo, mi dovolilo pozrieť sa na krásu v mojom vnútri a prežila som úžasný pocit radosti, pohody a pokoja. Na hodinu jogy som sa vrátila. Okamžite som pochopila, že musím niečo zmeniť a začala som meniť svoje myslenie, nastavenie a priority. Veľký odraz nastal až potom, ako som zmenila stravovanie a začala detoxikovať svoje telo. To, čo prišlo následne bolo uvedomenie, že som žila nevedome vo svojom tele a nevyživovala som ho pozitívnym nastavením, ale iba obviňovala a ubíjala sa za všetko, čo som ešte neurobila a čo som mohla už v živote dosiahnuť.

 

Odporúčame prečítať: Physalis alebo machovka peruánska - dekoračná, ale i zdravá

Zaujímali ste sa niekedy predtým o jogu a harmóniu tela a duše?

 

O slove joga som predtým nikdy nepočula. Už viem, že keď sa hovorí to, na čo myslíte, tým vibrujete a to si do života priťahujete. U mňa to bola nedostatočná sebeláska a neustály vnútorný boj s vyrovnaním sa, kto som a čo chcem v živote dosiahnuť. Odtiaľ pramenilo aj moje ochorenie – prišlo ma zachrániť smiley. Od mojej prvej hodiny jogy pred 10 rokmi som sa začala výrazne meniť a pracovať na svojom rozvoji. Bola som hladná za poznatkami a skúsenosťami. Na cestách po svete som skúšala rôzne jogové centrá a rôzne štýly jogy. Bola som konečne šťastná, našla som si seba. Bol to trošku aj únik pred realitou samozrejme, ale tu už som neupustila. Vedela som, že toto všetko môže byť iba pomysliteľný obláčik a jedným dňom to môže všetko skončiť a ja sa ocitnem opäť na prahu rozhodovania, kto som a čo chcem od života dostať. Ale ako hovorila vtedajšia literatúra v princípoch duchovného rozvoja – tak kam smerujú tvoje myšlienky, tam prúdi tvoja energia, som sa rozhodla neupustiť zo svojho nastavenia a hľadať ďalej. V joge som sa dopracovala každodenným cvičením až k rozhodnutiu, že chcem sama učiť ľudí kráčať po svojej ceste s láskou k vlastnému telu a viere, že bude všetko v poriadku, ak tomu začneme na sebe pracovať a chcieť to.

 

Odporúčame prečítať: Všestranný beauty pomocník - Aloe vera a jeho 6 spôsobov využitia

Aké boli začiatky? Bojovali ste sama so sebou – so starými návykmi, postojmi?

 

Bojovala som sama so sebou a hlavne som si to neuvedomovala, že sa niečo také vo mne odohráva. Vnútorný krik, boj a hľadanie pravdy ma ničilo, lebo som konfrontovala staré s novým a bála sa, či to môže byť pravda. Boj bol vtedy, keď som sa rozhodla, že pôjdem za svojim učením ďalej. Navyše ako som rodičom oznámila, že som sa rozhodla odísť do USA študovať jogu, mama mi povedala: „Kačenka, ale myslíš, že joga Ťa uživí“?  A tu to celé začalo – opäť som začala pochybovať, či toto je fakt tá moja cesta, že či to zvládnem a či si na seba dokážem jogou zarobiť. Bolo to ťažké, ale už vtedy som vedela, že chcem robiť iné veci ako ostatní, že práve o tom to celé je, že mám v sebe iné hodnoty a vyššie ciele. Vôbec nepohŕdam prácou druhých a nepovyšujem sa nad tých, ktorí pracujú inak a inde, ale ja som si vybrala iba inú cestu. Každý si môžeme vybrať formu, akou budeme hrať svoju hru zvanú ŽIVOT. Napriek tomu, že ten vnútorný krik bol a prišli aj pochybnosti – hlavne odvtedy, keď ma mama upozornila, aby som zvážila svoje rozhodnutie. Jogou sa zarobiť nedá?  Vtedy som si povedala, že jej dokážem, že DÁ.

 

Odporúčame prečítať: Akú metódu tetovania obočia si vybrať

Aké podnety vás „hnali“ dopredu, nezísť z cesty a pokračovať?

 

Naplnenie prišlo vtedy, keď som po prvý raz vystúpila na pódium v Texase (Austin) a odučila svoju prvú hodinu Bikram jogy približne 25 ľudí v angličtine. Vtedy som si povedala, že už z tejto cesty nikdy nezídem. Po USA nasledovalo Rusko ( Moskva), kde som pôsobila v troch medzinárodne uznávaných jogových centrách a kde som sa okrem jogy začala venovať alternatívnej medicíne. Tam som sa začala venovať chrbtici a svoje zameranie v joge začala sústrediť na chrbticu ako dôležitý orgán nášho tela. Vedela, že som hladná po ďalších skúsenostiach, ktoré získam iba praxou, že sa nechcem vrátiť k bežnému zamestnaniu a vrátiť sa do normálneho života. Pre mňa ten normálny bol tam.

 

 

Kto Vás podporoval na ceste za svojim snom?

 

Podporovali a vždy budú moji milovaní rodičia, moji úžasní priatelia a všetci tí, ktorí ma nasledujú a nechávajú sa mnou inšpirovať. Aj keď určité pochybnosti zo strany rodiny boli, vedeli, že mám svoju hlavu a nič ma od svojich rozhodnutí neodhovorí. Keď som sa už ako dieťa rozhodla robiť si úlohy hneď po príchode domov, aby som mala zvyšok dňa už iba pre seba, vedeli, že aj tu už nie je cesty späť. Podporili ma vždy, keď som to potrebovala a viem, že dnes sú na mňa hrdí. Som šťastná, že mama vidí, že ma joga dokáže uživiť, že ma moja práca baví a napĺňa, že som konečne šťastná.

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

Teraz máte štúdio jogy – aké boli začiatky vášho podnikania?

 

Na Slovensko som sa vrátila pred 5 rokmi, kedy som ešte stále pracovala aj vo Viedni. Joga bola mojim hlavným zameraním a s ním prišla aj myšlienka mať raz svoje štúdio – centrum, kde budem robiť svoj koncept a budovať mu vlastné meno, za ktorým stojí kvalita a dobre odvedená práca. Dnes využívam pri výučbe vlastnú metódu jogy pre ZDRAVÝ CHRBÁT a pomáham ľudom nájsť stratenú rovnováhu. Tým, že som sa začala venovať aj psychosomatickým ochoreniam a pochopila som, že ochorenia chrbtice pramenia z emočného stavu, že liečba musí začať v hlave a potom v tele. Prepojila som si svoje učenie do vlastného konceptu, ktorý v dnešnom uponáhľanom živote pomáha mnohým nájsť stratenú rovnováhu, pomáha zbaviť sa bolestí tela, ktoré sú len odozvou na hektiku, v ktorej žijeme. Nedá sa povedať, že začiatky boli ťažké, alebo či je to momentálne ťažké. Je to také, ako si to sama pripustím a koľko na seba zoberiem. Keďže už nejde len o samotné cvičenie jogy, ale aj terapie a vzdelávanie ľudí, ktorí majú záujem sa odomňa učiť. Vyžaduje si to obrovskú disciplínu. Štúdio dnes navštevuje mnoho známych slovenských tvárí a tiež mnoho ľudí trpiacich ochoreniami chrbtice. Každoročne organizujem pre svojich klientov dovolenky spojené s cvičením jogy a absolútneho relaxu a oddychu pri mori. Najžiadanejšie destinácie sú na jar a na jeseň Srí lanka a v lete Sardínia.

 

Odporúčame prečítať: Vintage dekorácie do domácnosti, ktoré si zamilujete

Čo vám pomáhalo vydržať a „makať na sebe“ pri podnikaní?

 

Uvedomenie, že ľudia, vidia zmysel v tom, čo robím a chcú to robiť tiež a učiť sa dnes odo mňa. Uvedomenie, že ľudom dokážem pomôcť a že všetko to, čo som prežila na mojej ceste aj to zlé, aj všetky ochorenia a problémy vo vzťahoch, ktorými som si počas môjho života prešla, aj to, ako som vyrástla a dospela, aj kde som žila, ma dnes posunuli vpred a viem pomôcť ostatným, lebo tú skúsenosť sama mám.  Verím, že všetko, čo sa nám v živote udeje, má skrytý význam, zmysel.

 

 

Aké máte ciele dnes?

 

Dnes viem, že som samostatná žena. Som nezávislá a slobodná. Viem, že moja práca je krásna, napĺňa ma a veľmi teší. Mojou prioritou v živote je rodina. Silné zázemie, úprimné vzťahy a  vzájomná láska. Momentálne sa nachádzam v životnej fáze, kedy viem, že som už dospelá a že som pripravená budovať rodinné teplo a zázemie. Mojim cieľom je mať vzťahy v rovnováhe a zostať vždy ženou. Rovnováha medzi prácou a súkromím. Žijeme v hektickom období, ktoré na nás vyvíja spoločnosť, čiže sa snažím byť v čo najmenšom tlaku a keď aj príde, viem, že treba ubrať a vrátiť sa len a len k sebe. Lebo tam to celé začína. V našom srdci.

 

 

Aké sú Vaše denne rituály, ktoré dodávajú energiu?

 

Milujem každé ráno. Rána sú pre mňa najdôležitejším bodom v celom dni. Patrí mu moje nastavenie, meditácia. Milujem raňajky, posadiť sa za stôl a zjesť jedlo pripravené s láskou, vypiť kávu, ktorá tak vonia a na chvíľku sa zamyslieť nad tým, čo ma dnes čaká a ako sa na to pripravím. To, čo som predtým nikdy nerobila a čo mi pripadalo ako nezmysel, bola reč k sebe samej. Načúvanie sebe samému, vnímanie emócií a ich analyzovanie urobím súhrn toho, čo sa dnes stalo, čo sa udialo za posledné dni a čo by som už nechcela, aby sa opakovalo, alebo chcela, aby sa dialo častejšie.

 

Viac  inšpirujúcich príbehov žien, ktoré si plnia svoje sny, nájdete na www.insync.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Úspešná vďaka Oriflame: Najväčším benefitom je sloboda a nezávislosť
Unikátna Mária Čírová: Rodina je pre mňa vždy prvoradá!
Diana Hágerová - Tajomstvo prirodzenej krásy
Talentovaná blogerka Drew: Verím, že sa z vášne stane práca!
Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!
ÚSPEŠNÁ BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ: STALA SA TVÁROU KOZMETICKEJ ZNAČKY!
Nová Miss Slovensko Hanka Závodná: Súťaž krásy ma nezmenila
Diana Hágerová - Tajomstvo prirodzenej krásy
ÚSPEŠNÁ BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ: STALA SA TVÁROU KOZMETICKEJ ZNAČKY!
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?
Speváčka Celeste Buckingham: Učaroval mi japonský štýl!
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli
Diana Hágerová - Tajomstvo prirodzenej krásy
Úchvatná Simona Krainová: TOTO sú top vychytávky modelky
Tamara Šimončíková-Heribanová: Jej vášeň pre kroje je inšpirujúca!
Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!
Diana Hágerová - Tajomstvo prirodzenej krásy
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!
ÚSPEŠNÁ BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ: STALA SA TVÁROU KOZMETICKEJ ZNAČKY!
Krásna Barbora Franeková: Takto sa dovolenkuje v exotike
Najkrajšia Európanka Petra Denko sa vydáva: Prelomila kliatbu missiek
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!
Sima Martausová: Inšpirujte sa speváčkiným pohľadom na život
Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky a zadoček
 

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.24.02.17 15:50 | Iveta Ondáková | karma: neurčená
Držím palce :) , nech sa Vám darí...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


24.02.17 18:33 | Soňa Krátka | karma: 67
článok sa mi veľmi páčil, tiež tak trochu cvičím jogu doma a taktiež mi pomáha, Katarína môže byť pre nás vzorom...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


27.02.17 21:28 | Kinga Bugárová | karma: neurčená
skvelý článok, odporucim !!!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


08.03.17 12:44 | Soňa Kelemenová | karma: 68
cvičím antigravity jogu.. je super.... nedopustím na nu a teším sa na nu každý deň

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

15.06.2017 LIFESTYLE
Kyprú Jasmine a jej muža obdivuje svet: Príbeh nezvyčajných manželov

Príbeh kyprej Jasmine inšpiroval tisícky žien po celom svete. Vyvolala to jedna fotografia, ktorú zdieľala na sociálnej sieti Instagram. V príspevku vidíme šťastných manželov, ktorí sa milujú aj napri...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Lunula na nechtoch vám prezradí fakty o zdraví. A čo je lunula?

28.06.2017 LIFESTYLE
Lunula na nechtoch vám prezradí fakty o zdraví. A čo je lunula?

Biely polmesiac, tiež známy ako lunula, sa nachádza približne v jednej pätine nechta a vyzerá ako zakrivená biela značka. Pri nechtoch platí, že by mali byť tvrdé, hladké a lesklé s jasnou lunulou...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

27.06.2017 CESTOVANIE
Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

Pokiaľ si myslíte, že na fotkách z výletov vyzeráte zle, pozrite sa na tieto najhoršie rodinné fotky z dovoleniek! Budete sa cítiť oveľa lepšie. Návšteva vodného parku...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

07.06.2017 LIFESTYLE
Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

Horúce letné dni. Viete si ich predstaviť bez sviežeho ovocia, akým je melón? Bez sladkej červenej dužiny a kôstok, ktoré nám večne prekážali? My nie. Melón je jedno z najosviežujúcejších ovocí a niel...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s