Katarína Ježovicová: Uvedomila som si, že za svoj život som zodpovedná iba ja sama

Katarína Ježovicová

Katarína Ježovicová sa v detstve deväť rokov venovala ľahkej atletike a reprezentovala základnú školu vo všetkých súťažiach, ktoré vtedy existovali. Do svojej dospelosti si tak odniesla plnú debničku zlatých medailí. Šarmantná Slovenka vyrástla na dedine, kde boli možnosti obmedzené. Želanie odísť a učiť sa nové jazyky bolo také veľké, že sa vo finále aj uskutočnilo. Nasledovali cesty po svete, vzťahy, ktoré sa nevydarili a život, ktorý sa nevyvíjal tak, ako si to priala. Vtedy do jej života prišla smutná správa, v podobe diagnostikovania vážneho ochorenia. Zrazu už nič nebolo tak ako predtým. Všetko sa zmenilo k lepšiemu, keď začala cvičiť jogu. „Všetko mi bolo jasné po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. A že iba ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu,“ povedala Katarína.

 

 

Čo Vás motivovalo k zmene seba a životného štýlu?

 

Odporúčanie lekára začať cvičiť jogu bolo pre mňa veľký moment, pretože som sa po prvýkrát začala zaujímať o literatúru duchovného učenia a rozvoja – bolo to pred 10 rokmi. Všetko sa mi potvrdilo po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. Že ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu. Meditácia a stíšenie, ktoré prišlo, mi dovolilo pozrieť sa na krásu v mojom vnútri a prežila som úžasný pocit radosti, pohody a pokoja. Na hodinu jogy som sa vrátila. Okamžite som pochopila, že musím niečo zmeniť a začala som meniť svoje myslenie, nastavenie a priority. Veľký odraz nastal až potom, ako som zmenila stravovanie a začala detoxikovať svoje telo. To, čo prišlo následne bolo uvedomenie, že som žila nevedome vo svojom tele a nevyživovala som ho pozitívnym nastavením, ale iba obviňovala a ubíjala sa za všetko, čo som ešte neurobila a čo som mohla už v živote dosiahnuť.

 

Odporúčame prečítať: Physalis alebo machovka peruánska - dekoračná, ale i zdravá

Zaujímali ste sa niekedy predtým o jogu a harmóniu tela a duše?

 

O slove joga som predtým nikdy nepočula. Už viem, že keď sa hovorí to, na čo myslíte, tým vibrujete a to si do života priťahujete. U mňa to bola nedostatočná sebeláska a neustály vnútorný boj s vyrovnaním sa, kto som a čo chcem v živote dosiahnuť. Odtiaľ pramenilo aj moje ochorenie – prišlo ma zachrániť smiley. Od mojej prvej hodiny jogy pred 10 rokmi som sa začala výrazne meniť a pracovať na svojom rozvoji. Bola som hladná za poznatkami a skúsenosťami. Na cestách po svete som skúšala rôzne jogové centrá a rôzne štýly jogy. Bola som konečne šťastná, našla som si seba. Bol to trošku aj únik pred realitou samozrejme, ale tu už som neupustila. Vedela som, že toto všetko môže byť iba pomysliteľný obláčik a jedným dňom to môže všetko skončiť a ja sa ocitnem opäť na prahu rozhodovania, kto som a čo chcem od života dostať. Ale ako hovorila vtedajšia literatúra v princípoch duchovného rozvoja – tak kam smerujú tvoje myšlienky, tam prúdi tvoja energia, som sa rozhodla neupustiť zo svojho nastavenia a hľadať ďalej. V joge som sa dopracovala každodenným cvičením až k rozhodnutiu, že chcem sama učiť ľudí kráčať po svojej ceste s láskou k vlastnému telu a viere, že bude všetko v poriadku, ak tomu začneme na sebe pracovať a chcieť to.

 

Odporúčame prečítať: Všestranný beauty pomocník - Aloe vera a jeho 6 spôsobov využitia

Aké boli začiatky? Bojovali ste sama so sebou – so starými návykmi, postojmi?

 

Bojovala som sama so sebou a hlavne som si to neuvedomovala, že sa niečo také vo mne odohráva. Vnútorný krik, boj a hľadanie pravdy ma ničilo, lebo som konfrontovala staré s novým a bála sa, či to môže byť pravda. Boj bol vtedy, keď som sa rozhodla, že pôjdem za svojim učením ďalej. Navyše ako som rodičom oznámila, že som sa rozhodla odísť do USA študovať jogu, mama mi povedala: „Kačenka, ale myslíš, že joga Ťa uživí“?  A tu to celé začalo – opäť som začala pochybovať, či toto je fakt tá moja cesta, že či to zvládnem a či si na seba dokážem jogou zarobiť. Bolo to ťažké, ale už vtedy som vedela, že chcem robiť iné veci ako ostatní, že práve o tom to celé je, že mám v sebe iné hodnoty a vyššie ciele. Vôbec nepohŕdam prácou druhých a nepovyšujem sa nad tých, ktorí pracujú inak a inde, ale ja som si vybrala iba inú cestu. Každý si môžeme vybrať formu, akou budeme hrať svoju hru zvanú ŽIVOT. Napriek tomu, že ten vnútorný krik bol a prišli aj pochybnosti – hlavne odvtedy, keď ma mama upozornila, aby som zvážila svoje rozhodnutie. Jogou sa zarobiť nedá?  Vtedy som si povedala, že jej dokážem, že DÁ.

 

Odporúčame prečítať: Akú metódu tetovania obočia si vybrať

Aké podnety vás „hnali“ dopredu, nezísť z cesty a pokračovať?

 

Naplnenie prišlo vtedy, keď som po prvý raz vystúpila na pódium v Texase (Austin) a odučila svoju prvú hodinu Bikram jogy približne 25 ľudí v angličtine. Vtedy som si povedala, že už z tejto cesty nikdy nezídem. Po USA nasledovalo Rusko ( Moskva), kde som pôsobila v troch medzinárodne uznávaných jogových centrách a kde som sa okrem jogy začala venovať alternatívnej medicíne. Tam som sa začala venovať chrbtici a svoje zameranie v joge začala sústrediť na chrbticu ako dôležitý orgán nášho tela. Vedela, že som hladná po ďalších skúsenostiach, ktoré získam iba praxou, že sa nechcem vrátiť k bežnému zamestnaniu a vrátiť sa do normálneho života. Pre mňa ten normálny bol tam.

 

 

Kto Vás podporoval na ceste za svojim snom?

 

Podporovali a vždy budú moji milovaní rodičia, moji úžasní priatelia a všetci tí, ktorí ma nasledujú a nechávajú sa mnou inšpirovať. Aj keď určité pochybnosti zo strany rodiny boli, vedeli, že mám svoju hlavu a nič ma od svojich rozhodnutí neodhovorí. Keď som sa už ako dieťa rozhodla robiť si úlohy hneď po príchode domov, aby som mala zvyšok dňa už iba pre seba, vedeli, že aj tu už nie je cesty späť. Podporili ma vždy, keď som to potrebovala a viem, že dnes sú na mňa hrdí. Som šťastná, že mama vidí, že ma joga dokáže uživiť, že ma moja práca baví a napĺňa, že som konečne šťastná.

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

Teraz máte štúdio jogy – aké boli začiatky vášho podnikania?

 

Na Slovensko som sa vrátila pred 5 rokmi, kedy som ešte stále pracovala aj vo Viedni. Joga bola mojim hlavným zameraním a s ním prišla aj myšlienka mať raz svoje štúdio – centrum, kde budem robiť svoj koncept a budovať mu vlastné meno, za ktorým stojí kvalita a dobre odvedená práca. Dnes využívam pri výučbe vlastnú metódu jogy pre ZDRAVÝ CHRBÁT a pomáham ľudom nájsť stratenú rovnováhu. Tým, že som sa začala venovať aj psychosomatickým ochoreniam a pochopila som, že ochorenia chrbtice pramenia z emočného stavu, že liečba musí začať v hlave a potom v tele. Prepojila som si svoje učenie do vlastného konceptu, ktorý v dnešnom uponáhľanom živote pomáha mnohým nájsť stratenú rovnováhu, pomáha zbaviť sa bolestí tela, ktoré sú len odozvou na hektiku, v ktorej žijeme. Nedá sa povedať, že začiatky boli ťažké, alebo či je to momentálne ťažké. Je to také, ako si to sama pripustím a koľko na seba zoberiem. Keďže už nejde len o samotné cvičenie jogy, ale aj terapie a vzdelávanie ľudí, ktorí majú záujem sa odomňa učiť. Vyžaduje si to obrovskú disciplínu. Štúdio dnes navštevuje mnoho známych slovenských tvárí a tiež mnoho ľudí trpiacich ochoreniami chrbtice. Každoročne organizujem pre svojich klientov dovolenky spojené s cvičením jogy a absolútneho relaxu a oddychu pri mori. Najžiadanejšie destinácie sú na jar a na jeseň Srí lanka a v lete Sardínia.

 

Odporúčame prečítať: Vintage dekorácie do domácnosti, ktoré si zamilujete

Čo vám pomáhalo vydržať a „makať na sebe“ pri podnikaní?

 

Uvedomenie, že ľudia, vidia zmysel v tom, čo robím a chcú to robiť tiež a učiť sa dnes odo mňa. Uvedomenie, že ľudom dokážem pomôcť a že všetko to, čo som prežila na mojej ceste aj to zlé, aj všetky ochorenia a problémy vo vzťahoch, ktorými som si počas môjho života prešla, aj to, ako som vyrástla a dospela, aj kde som žila, ma dnes posunuli vpred a viem pomôcť ostatným, lebo tú skúsenosť sama mám.  Verím, že všetko, čo sa nám v živote udeje, má skrytý význam, zmysel.

 

 

Aké máte ciele dnes?

 

Dnes viem, že som samostatná žena. Som nezávislá a slobodná. Viem, že moja práca je krásna, napĺňa ma a veľmi teší. Mojou prioritou v živote je rodina. Silné zázemie, úprimné vzťahy a  vzájomná láska. Momentálne sa nachádzam v životnej fáze, kedy viem, že som už dospelá a že som pripravená budovať rodinné teplo a zázemie. Mojim cieľom je mať vzťahy v rovnováhe a zostať vždy ženou. Rovnováha medzi prácou a súkromím. Žijeme v hektickom období, ktoré na nás vyvíja spoločnosť, čiže sa snažím byť v čo najmenšom tlaku a keď aj príde, viem, že treba ubrať a vrátiť sa len a len k sebe. Lebo tam to celé začína. V našom srdci.

 

 

Aké sú Vaše denne rituály, ktoré dodávajú energiu?

 

Milujem každé ráno. Rána sú pre mňa najdôležitejším bodom v celom dni. Patrí mu moje nastavenie, meditácia. Milujem raňajky, posadiť sa za stôl a zjesť jedlo pripravené s láskou, vypiť kávu, ktorá tak vonia a na chvíľku sa zamyslieť nad tým, čo ma dnes čaká a ako sa na to pripravím. To, čo som predtým nikdy nerobila a čo mi pripadalo ako nezmysel, bola reč k sebe samej. Načúvanie sebe samému, vnímanie emócií a ich analyzovanie urobím súhrn toho, čo sa dnes stalo, čo sa udialo za posledné dni a čo by som už nechcela, aby sa opakovalo, alebo chcela, aby sa dialo častejšie.

 

Viac  inšpirujúcich príbehov žien, ktoré si plnia svoje sny, nájdete na www.insync.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.24.02.17 15:50 | Iveta Ondáková | karma: neurčená
Držím palce :) , nech sa Vám darí...

odpovedať

1 | 0


24.02.17 18:33 | Soňa Krátka | karma: 78
článok sa mi veľmi páčil, tiež tak trochu cvičím jogu doma a taktiež mi pomáha, Katarína môže byť pre nás vzorom...

odpovedať

1 | 0


27.02.17 21:28 | Kinga Bugárová | karma: neurčená
skvelý článok, odporucim !!!

odpovedať

0 | 0


08.03.17 12:44 | Soňa Kelemenová | karma: 72
cvičím antigravity jogu.. je super.... nedopustím na nu a teším sa na nu každý deň

odpovedať

0 | 0
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

03.04.2017 ROZHOVORY
Monika Bagárová nám prezradila, ako sa stará o svoje krásne vlasy!

Speváčka Monika Bagárová patrí medzi najkrajšie speváčky na česko-slovenskej scéne. Pre nás prezradila starostlivosť o jej krásne vlasy...

Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

20.04.2017 LIFESTYLE
Slovenka Simona Leskovská akoby z oka vypadla svetovej modelke!

Slovenská modelka, moderátorka a finalistka súťaže krásy Simona Leskovská nepochybne patrí k najkrajším Slovenkám. Žiarivý úsmev, exotické črty tváre a havranie vlasy z nej robia osudovú ženu „femme f...

Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

19.04.2017 ROZHOVORY
Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

Jedna z najznámejších slovenských modeliek a bývala Miss Slovensko 1998 Andrea Verešová má postavu, po ktorej túži množstvo žien. Ako sa sama priznala v jej tridsiatich šiestich rokoch už nie je nič s...

Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

12.04.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ktoré plavky sú v Európe číslo 1? Nebudete veriť!

Plánujete už letnú dovolenku a nemôžete sa dočkať letných teplôt? Sme na tom rovnako, preto sme si pre vás pripravili, s najväčším nadšením, prehľad módnych trendov pre šaty a plavky, ktoré vás úplne ...

Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

19.04.2017 LIFESTYLE
Správne držanie tela – skúste cvik, ktorým ho dosiahnete

Bolesť chrbta a zlé držanie tela je jednou z najčastejších príčin, s ktorými ľudia prichádzajú k lekárovi. Ak máte sedavé zamestnanie, tak o tejto nepríjemnej bolesti viete svoje. Vedeli ste...

Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

14.04.2017 LIFESTYLE
Zápal sedacieho nervu: Ako si uľaviť od bolesti?

Sedací nerv je najhrubší nerv ľudského tela. Je takmer taký hrubý ako malíček na ruke. Tiahne sa od driekovej časti chrbtice cez zadok až dole do nôh. V súvislosti s týmto nervom vzniká jeden veľmi ne...

Petržlenová vňať nepatrí iba do polievky! 3 tipy ako ju využiť inak

26.04.2017 LIFESTYLE
Petržlenová vňať nepatrí iba do polievky! 3 tipy ako ju využiť inak

Petržlenová vňať je nadzemná časť petržlenu, ktorá sa často používa do polievok, na dochucovanie a ozdobenie jedla alebo prípadne skončí v koši. Pritom je to veľká škoda...

Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

17.04.2017 LIFESTYLE
Štýlová misska Kristína Činčurová: Tieto kúsky musíte mať aj vy!

Krásna Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová patrí medzi najkrajšie ale i naštýlovejšie Slovenky. Mladá modelka nám už viac ako rok dokazuje, že má perfektný vkus na obliekanie...

Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

23.04.2017 LIFESTYLE
Ploché bruško za 3 dni! Skúste tento kompletný jedálniček.

Ak potrebujete expresne zmenšiť objem svojho bruška, aby ste v šatách vyzerali dobre, máme pre vás tip, ako nato behom 3 dní. Samozrejme, že najlepšia cesta je pravidelná vyvážená strava a pohyb...

Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

24.04.2017 LIFESTYLE
Fajčenie prospieva nášmu zdraviu? Neuveriteľné zistenie!

Fajčenie poškodzuje takmer každý orgán v ľudskom tele. Nehovoriac o chorobách a rizikách, ktoré so sebou fajčenie prináša. No na druhej strane, vedeli ste, že fajčenie nášmu zdraviu aj prospieva...

Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

19.04.2017 LIFESTYLE
Sóda bikarbóna je skvelým pomocníkom pre telo aj zdravie!

Sóda bikarbóna je úplne bežná surovina, ktorú nájdeme asi v každej domácnosti. Je veľmi lacná, a pritom jej využitie je oveľa väčšie, ako si v skutočnosti ľudia myslia...

Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

14.04.2017 LIFESTYLE
Pravidelné pitie kávy - fakty, ktoré o ňom treba vedieť!

Káva je dlhodobo po čistej vode druhým najpopulárnejším nápojom na celom svete. Nie je to teda ani čaj, ani pivo, či víno, alebo nejaké energy drinky. Káva je pre mnohých tým, čo ich ráno (cez deň...

Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

20.04.2017 LIFESTYLE
Potravinové škandály - Na tieto potraviny si dajte veľký pozor!

Potravinové škandály - určite si na niektoré z nich pamätáte. V poslednej dobre je to hlavne o plastovej ryži, ktorá sa údajne vyrába v čínskych továrniach. No aké sú tie ďalšie a pred čím by sme sa m...

Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

05.04.2017 LIFESTYLE
Prečo pestovať tymian? Presvedčia a šokujú vás jeho liečivé účinky!

Tymian patrí medzi korenia, ktoré sú využívané v mnohých domácnostiach. Svojím vzhľadom sa podobá na materinu dúšku, preto si ich ľudia často mýlia. No vedeli ste...

Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

12.04.2017 ROZHOVORY
Úspešná blogerka Sissque: Z môjho hobby sa stal džob snov!

Krásna a úspešná Silvia Čisáriková alias blogerka Sissque patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie blogerky na Slovensku. Jej elegantný štýl v kombinácii s extravagantnejšími kúskami si získal množst...

Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

07.04.2017 LIFESTYLE
Púpava lekárska a jej blahodárne účinky. Toto o nej neviete!

Púpava lekárska je podceňovanou rastlinou, okolo ktorej mnohí prejdú bez povšimnutia. Pritom to nie je len obyčajná burina. Práve naopak, môžeme ju zaradiť medzi mnoho ďalších liečivých rastlín...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s