Katarína Ježovicová: Uvedomila som si, že za svoj život som zodpovedná iba ja sama

Katarína Ježovicová

Katarína Ježovicová sa v detstve deväť rokov venovala ľahkej atletike a reprezentovala základnú školu vo všetkých súťažiach, ktoré vtedy existovali. Do svojej dospelosti si tak odniesla plnú debničku zlatých medailí. Šarmantná Slovenka vyrástla na dedine, kde boli možnosti obmedzené. Želanie odísť a učiť sa nové jazyky bolo také veľké, že sa vo finále aj uskutočnilo. Nasledovali cesty po svete, vzťahy, ktoré sa nevydarili a život, ktorý sa nevyvíjal tak, ako si to priala. Vtedy do jej života prišla smutná správa, v podobe diagnostikovania vážneho ochorenia. Zrazu už nič nebolo tak ako predtým. Všetko sa zmenilo k lepšiemu, keď začala cvičiť jogu. „Všetko mi bolo jasné po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. A že iba ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu,“ povedala Katarína.

 

 

Čo Vás motivovalo k zmene seba a životného štýlu?

 

Odporúčanie lekára začať cvičiť jogu bolo pre mňa veľký moment, pretože som sa po prvýkrát začala zaujímať o literatúru duchovného učenia a rozvoja – bolo to pred 10 rokmi. Všetko sa mi potvrdilo po prvej hodine jogy, kde som sa po prvýkrát bez pochýb pozrela do svojho vnútra a bez výčitiek si uvedomila, že som to ja. Že ja som zodpovedná za svoj život a za svoju cestu. Meditácia a stíšenie, ktoré prišlo, mi dovolilo pozrieť sa na krásu v mojom vnútri a prežila som úžasný pocit radosti, pohody a pokoja. Na hodinu jogy som sa vrátila. Okamžite som pochopila, že musím niečo zmeniť a začala som meniť svoje myslenie, nastavenie a priority. Veľký odraz nastal až potom, ako som zmenila stravovanie a začala detoxikovať svoje telo. To, čo prišlo následne bolo uvedomenie, že som žila nevedome vo svojom tele a nevyživovala som ho pozitívnym nastavením, ale iba obviňovala a ubíjala sa za všetko, čo som ešte neurobila a čo som mohla už v živote dosiahnuť.

 

Odporúčame prečítať: Physalis alebo machovka peruánska - dekoračná, ale i zdravá

Zaujímali ste sa niekedy predtým o jogu a harmóniu tela a duše?

 

O slove joga som predtým nikdy nepočula. Už viem, že keď sa hovorí to, na čo myslíte, tým vibrujete a to si do života priťahujete. U mňa to bola nedostatočná sebeláska a neustály vnútorný boj s vyrovnaním sa, kto som a čo chcem v živote dosiahnuť. Odtiaľ pramenilo aj moje ochorenie – prišlo ma zachrániť smiley. Od mojej prvej hodiny jogy pred 10 rokmi som sa začala výrazne meniť a pracovať na svojom rozvoji. Bola som hladná za poznatkami a skúsenosťami. Na cestách po svete som skúšala rôzne jogové centrá a rôzne štýly jogy. Bola som konečne šťastná, našla som si seba. Bol to trošku aj únik pred realitou samozrejme, ale tu už som neupustila. Vedela som, že toto všetko môže byť iba pomysliteľný obláčik a jedným dňom to môže všetko skončiť a ja sa ocitnem opäť na prahu rozhodovania, kto som a čo chcem od života dostať. Ale ako hovorila vtedajšia literatúra v princípoch duchovného rozvoja – tak kam smerujú tvoje myšlienky, tam prúdi tvoja energia, som sa rozhodla neupustiť zo svojho nastavenia a hľadať ďalej. V joge som sa dopracovala každodenným cvičením až k rozhodnutiu, že chcem sama učiť ľudí kráčať po svojej ceste s láskou k vlastnému telu a viere, že bude všetko v poriadku, ak tomu začneme na sebe pracovať a chcieť to.

 

Odporúčame prečítať: Všestranný beauty pomocník - Aloe vera a jeho 6 spôsobov využitia

Aké boli začiatky? Bojovali ste sama so sebou – so starými návykmi, postojmi?

 

Bojovala som sama so sebou a hlavne som si to neuvedomovala, že sa niečo také vo mne odohráva. Vnútorný krik, boj a hľadanie pravdy ma ničilo, lebo som konfrontovala staré s novým a bála sa, či to môže byť pravda. Boj bol vtedy, keď som sa rozhodla, že pôjdem za svojim učením ďalej. Navyše ako som rodičom oznámila, že som sa rozhodla odísť do USA študovať jogu, mama mi povedala: „Kačenka, ale myslíš, že joga Ťa uživí“?  A tu to celé začalo – opäť som začala pochybovať, či toto je fakt tá moja cesta, že či to zvládnem a či si na seba dokážem jogou zarobiť. Bolo to ťažké, ale už vtedy som vedela, že chcem robiť iné veci ako ostatní, že práve o tom to celé je, že mám v sebe iné hodnoty a vyššie ciele. Vôbec nepohŕdam prácou druhých a nepovyšujem sa nad tých, ktorí pracujú inak a inde, ale ja som si vybrala iba inú cestu. Každý si môžeme vybrať formu, akou budeme hrať svoju hru zvanú ŽIVOT. Napriek tomu, že ten vnútorný krik bol a prišli aj pochybnosti – hlavne odvtedy, keď ma mama upozornila, aby som zvážila svoje rozhodnutie. Jogou sa zarobiť nedá?  Vtedy som si povedala, že jej dokážem, že DÁ.

 

Odporúčame prečítať: Akú metódu tetovania obočia si vybrať

Aké podnety vás „hnali“ dopredu, nezísť z cesty a pokračovať?

 

Naplnenie prišlo vtedy, keď som po prvý raz vystúpila na pódium v Texase (Austin) a odučila svoju prvú hodinu Bikram jogy približne 25 ľudí v angličtine. Vtedy som si povedala, že už z tejto cesty nikdy nezídem. Po USA nasledovalo Rusko ( Moskva), kde som pôsobila v troch medzinárodne uznávaných jogových centrách a kde som sa okrem jogy začala venovať alternatívnej medicíne. Tam som sa začala venovať chrbtici a svoje zameranie v joge začala sústrediť na chrbticu ako dôležitý orgán nášho tela. Vedela, že som hladná po ďalších skúsenostiach, ktoré získam iba praxou, že sa nechcem vrátiť k bežnému zamestnaniu a vrátiť sa do normálneho života. Pre mňa ten normálny bol tam.

 

 

Kto Vás podporoval na ceste za svojim snom?

 

Podporovali a vždy budú moji milovaní rodičia, moji úžasní priatelia a všetci tí, ktorí ma nasledujú a nechávajú sa mnou inšpirovať. Aj keď určité pochybnosti zo strany rodiny boli, vedeli, že mám svoju hlavu a nič ma od svojich rozhodnutí neodhovorí. Keď som sa už ako dieťa rozhodla robiť si úlohy hneď po príchode domov, aby som mala zvyšok dňa už iba pre seba, vedeli, že aj tu už nie je cesty späť. Podporili ma vždy, keď som to potrebovala a viem, že dnes sú na mňa hrdí. Som šťastná, že mama vidí, že ma joga dokáže uživiť, že ma moja práca baví a napĺňa, že som konečne šťastná.

 

Odporúčame prečítať: Buďte krásna vďaka levanduli: recepty pre vašu krásu

Teraz máte štúdio jogy – aké boli začiatky vášho podnikania?

 

Na Slovensko som sa vrátila pred 5 rokmi, kedy som ešte stále pracovala aj vo Viedni. Joga bola mojim hlavným zameraním a s ním prišla aj myšlienka mať raz svoje štúdio – centrum, kde budem robiť svoj koncept a budovať mu vlastné meno, za ktorým stojí kvalita a dobre odvedená práca. Dnes využívam pri výučbe vlastnú metódu jogy pre ZDRAVÝ CHRBÁT a pomáham ľudom nájsť stratenú rovnováhu. Tým, že som sa začala venovať aj psychosomatickým ochoreniam a pochopila som, že ochorenia chrbtice pramenia z emočného stavu, že liečba musí začať v hlave a potom v tele. Prepojila som si svoje učenie do vlastného konceptu, ktorý v dnešnom uponáhľanom živote pomáha mnohým nájsť stratenú rovnováhu, pomáha zbaviť sa bolestí tela, ktoré sú len odozvou na hektiku, v ktorej žijeme. Nedá sa povedať, že začiatky boli ťažké, alebo či je to momentálne ťažké. Je to také, ako si to sama pripustím a koľko na seba zoberiem. Keďže už nejde len o samotné cvičenie jogy, ale aj terapie a vzdelávanie ľudí, ktorí majú záujem sa odomňa učiť. Vyžaduje si to obrovskú disciplínu. Štúdio dnes navštevuje mnoho známych slovenských tvárí a tiež mnoho ľudí trpiacich ochoreniami chrbtice. Každoročne organizujem pre svojich klientov dovolenky spojené s cvičením jogy a absolútneho relaxu a oddychu pri mori. Najžiadanejšie destinácie sú na jar a na jeseň Srí lanka a v lete Sardínia.

 

Odporúčame prečítať: Vintage dekorácie do domácnosti, ktoré si zamilujete

Čo vám pomáhalo vydržať a „makať na sebe“ pri podnikaní?

 

Uvedomenie, že ľudia, vidia zmysel v tom, čo robím a chcú to robiť tiež a učiť sa dnes odo mňa. Uvedomenie, že ľudom dokážem pomôcť a že všetko to, čo som prežila na mojej ceste aj to zlé, aj všetky ochorenia a problémy vo vzťahoch, ktorými som si počas môjho života prešla, aj to, ako som vyrástla a dospela, aj kde som žila, ma dnes posunuli vpred a viem pomôcť ostatným, lebo tú skúsenosť sama mám.  Verím, že všetko, čo sa nám v živote udeje, má skrytý význam, zmysel.

 

 

Aké máte ciele dnes?

 

Dnes viem, že som samostatná žena. Som nezávislá a slobodná. Viem, že moja práca je krásna, napĺňa ma a veľmi teší. Mojou prioritou v živote je rodina. Silné zázemie, úprimné vzťahy a  vzájomná láska. Momentálne sa nachádzam v životnej fáze, kedy viem, že som už dospelá a že som pripravená budovať rodinné teplo a zázemie. Mojim cieľom je mať vzťahy v rovnováhe a zostať vždy ženou. Rovnováha medzi prácou a súkromím. Žijeme v hektickom období, ktoré na nás vyvíja spoločnosť, čiže sa snažím byť v čo najmenšom tlaku a keď aj príde, viem, že treba ubrať a vrátiť sa len a len k sebe. Lebo tam to celé začína. V našom srdci.

 

 

Aké sú Vaše denne rituály, ktoré dodávajú energiu?

 

Milujem každé ráno. Rána sú pre mňa najdôležitejším bodom v celom dni. Patrí mu moje nastavenie, meditácia. Milujem raňajky, posadiť sa za stôl a zjesť jedlo pripravené s láskou, vypiť kávu, ktorá tak vonia a na chvíľku sa zamyslieť nad tým, čo ma dnes čaká a ako sa na to pripravím. To, čo som predtým nikdy nerobila a čo mi pripadalo ako nezmysel, bola reč k sebe samej. Načúvanie sebe samému, vnímanie emócií a ich analyzovanie urobím súhrn toho, čo sa dnes stalo, čo sa udialo za posledné dni a čo by som už nechcela, aby sa opakovalo, alebo chcela, aby sa dialo častejšie.

 

Viac  inšpirujúcich príbehov žien, ktoré si plnia svoje sny, nájdete na www.insync.sk


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.24.02.17 15:50 | Iveta Ondáková | karma: neurčená
Držím palce :) , nech sa Vám darí...

odpovedať

1 | 0


24.02.17 18:33 | Soňa Krátka | karma: 88
článok sa mi veľmi páčil, tiež tak trochu cvičím jogu doma a taktiež mi pomáha, Katarína môže byť pre nás vzorom...

odpovedať

1 | 0


27.02.17 21:28 | Kinga Bugárová | karma: neurčená
skvelý článok, odporucim !!!

odpovedať

0 | 0


08.03.17 12:44 | Soňa Kelemenová | karma: 85
cvičím antigravity jogu.. je super.... nedopustím na nu a teším sa na nu každý deň

odpovedať

0 | 0
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!

28.02.2017 KRÁSA
Zlý make-up - tieto chyby si na vás všimne každý muž!

Úlohou make-upu je zakryť problémové oblasti pleti a vyzdvihnúť to, čo je na vás pekné. Nie vždy sa nám to aj podarí. Myslíme si, že to nie je až tak vidieť, ale opak je pravdou...

VEĽKÝ HOROSKOP NA MAREC: Ktorým znameniam prinesie lásku, či splnený sen? ČASŤ I.

01.03.2017 HOROSKOPY
VEĽKÝ HOROSKOP NA MAREC: Ktorým znameniam prinesie lásku, či splnený sen? ČASŤ I.

Marec nám odštartoval uprostred pracovného týždňa a vzhľadom na to, že včera bolo ešte len 28.2. nie všetci sa v dátumoch hneď aj zorientujú. Čo je však podstatnejšie, zorientovať by sme sa mohli v lu...

Kedysi najkrajšie dievčatko na svete, ako je na tom po 15 rokoch?

02.03.2017 LIFESTYLE
Kedysi najkrajšie dievčatko na svete, ako je na tom po 15 rokoch?

Krása sa nedá merať, tá musí vychádzať z vnútra. Avšak toto dievča rúca všetky predstavy o dokonalosti. Pred niekoľkými rokmi ste mohli na sociálnych sieťach zazrieť jej fotku...

O 66% nižši výskyt rakoviny prsníka v Japonsku. Dôvodom je táto látka v strave.

02.03.2017 LIFESTYLE
O 66% nižši výskyt rakoviny prsníka v Japonsku. Dôvodom je táto látka v strave.

Rakovina prsníka je strašiakom každej ženy. Máloktorá z nás však vie, že tomu, aby sme sa jej vyhli, môžeme dopomôcť aj my samé. Zdravý životný štýl...

Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!

12.03.2017 ROZHOVORY
Vlasový chameleón Dominika Mirgová: O extravagantných farbách speváčky prehovoril jej dvorný kaderník!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Dominika Mirgová miluje experimentovanie v oblasti účesov. Videli sme na nej výrazné farebné odtiene ružovej, fialovej či sivej. Takéto premeny však nesmierne zaťažujú na...

To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

20.03.2017 LIFESTYLE
To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako pohyby môžu ovplyvniť vaše vystupovanie na verejnosti a pohľad ostatných na vašu osobu? Možno si rôzne pohyby, gestá, mimiku a ďalšie prvky neverbálnej komunikáci...

Ako rozpoznať varovné telesné signály mesiac pred infarktom?

16.03.2017 LIFESTYLE
Ako rozpoznať varovné telesné signály mesiac pred infarktom?

Srdcový infarkt patrí medzi najčastejšie príčiny úmrtí vo svete. Aj keď preferujete zdravý životný štýl, ani ten vás nedokáže 100% ochrániť pred srdcovým infarktom. Ruku na srdce...

Kristína Farkašová: Pre toto sa už neplánujem vrátiť k ryšavej farbe

25.03.2017 LIFESTYLE
Kristína Farkašová: Pre toto sa už neplánujem vrátiť k ryšavej farbe

Pred pár mesiacmi si obľúbená moderátorka, herečka, spisovateľka a v nespolednom rade mamina dvojičiek zmenila svoju charakteristickú ryšavú farbu vlasov na prirodzenú hnedú...

Puzdrová sukňa - ako ju správne kombinovať

11.03.2017 MÓDA a ŠTÝL
Puzdrová sukňa - ako ju správne kombinovať

Puzdrová sukňa je úzkeho strihu, ktorý musí dobre padnúť.   Jej dĺžka siaha po kolená, prípadne mierne pod kolená. Je úzka, dlhá a pôsobí veľmi žensky.   Predlžuje a zoštíhľuje...

4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte

14.03.2017 LIFESTYLE
4 cviky - 5 minút denne, ktoré vás zbavia tuku v podpazuší a na chrbte

Poznáme to všetky. Chudneme, no nie z tých partií, z ktorých by sme chceli. Nedarí sa vám pri chudnutí zbaviť sa tuku v podpazuší a na chrbte? Vyskúšajte tieto 4 cviky, ktoré stačí cvičiť len 5 minút ...

7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank

04.03.2017 LIFESTYLE
7 dôvodov, prečo by každý jeden z nás mal praktizovať plank

Veľa ľudí si myslí, že cvičenie je potrebné len pri túžbe po dokonalej postave. Len málokto si uvedomí  skutočné výhody cvičenia...

5 cvikov, 10 minút denne a za mesiac máme kompletne vyformované telo

05.03.2017 LIFESTYLE
5 cvikov, 10 minút denne a za mesiac máme kompletne vyformované telo

Hoci sa zima svojho žezla ešte stále nevzdala, leto nás prekvapí, ani sa nenazdáme. Čas tielok, krátkych sukní a nohavíc sa nezadržateľne blíži a pohľad do zrkadla hovorí občas jednoznačne...

Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

04.03.2017 LIFESTYLE
Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

Ktorá z nás by si nechcela zachovať zdravú a mlado vyzerajúcu pokožku bez vrások, nerovností a tmavých kruhov čo najdlhšie? Napomôcť tomu môže terapia kockami ľadu...

Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – I. časť

10.03.2017 LIFESTYLE
Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – I. časť

Jedno príslovie vraví, že ťažko so ženou a ešte ťažšie bez nej. Za seba môžem len potvrdiť, že je to jednoznačne pravda. Ženy sú nežné stvorenia (teda aspoň väčšina) a my muži ich milujeme (teda aspoň...

Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky a zadoček

11.03.2017 ROZHOVORY
Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky a zadoček

Najznámejšie slovenské dvojičky Daniela a Veronika Nízlové alias TWiiNS  sú nielen mimoriadne talentované ale srší z nich sexepíl  a postavičky majú ako lusk. Pre nás prezradili, čo sa skrýva za ich v...

Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

15.03.2017 LIFESTYLE
Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

Povedzme si to otvorene, takmer každá žena miluje vytláčanie akné svoju partnerovi. Možno to bude znieť zvláštne, ale táto aktivita toho napovie viac o vašom vzťahu, ako by ste očakávali...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s