Spoznal som ťa bosú

Spoznal som ťa bosú

Novinka Spoznal som ťa bosú je príbeh o nečakanej láske. Príbeh, ktorý láme srdce...a potom ho zahojí. Možno neveríte v lásku na prvý pohľad. A predsa sa to stáva.

 

Lilah a Callum sa náhodne stretnú na trajekte, ktorým každé ráno chodia do práce. Ani jeden z nich nie je už vo veku tínedžera a ani jeden z nich neverí na lásku na prvý pohľad, ani na šťastné konce „až naveky“.

 

On je úspešný marketingový expert, ona zasa renomovaná právnička, odporkyňa spotrebnej spoločnosti a zanietená ochranárka prírody. Ani jeden z nich nehľadá dlhodobý vzťah a každý má na to svoje dôvody. Náhoda však zariadi, aby stretnutie na trajekte nebolo ich prvým a zároveň posledným. Začína sa obdobie niekoľkých krásnych, možno najšťastnejších mesiacov v ich životoch.

 

Spontánna Lilah učí zamrznutého Calluma užívať si život naplno a nepremárniť ani minútu. Ich šťastie je takmer dokonalé, až na jeden detail. Hneď na začiatku Lilah Calluma varovala, že to medzi nimi nemôže prerásť do vážnejšieho vzťahu. No zatajila mu prečo...

 

Kelly Rimmerová je čoraz úspešnejšia a populárnejšia austrálska spisovateľka, ktorá sa venuje najmä tvorbe pre ženy. Prirovnávajú ju k Jojo Moyesovej, Davidovi Nichollsovi či Nicholasovi Sparksovi. Jej knihy boli publikované v 16 svetových jazykoch.

 

Odporúčame: Ako byť zdravá a krásna?

 

Začítajte sa do novinky Spoznal som ťa bosú:

Spoznal som ťa bosú

Prvá kapitola
Callum

 

Láska na prvý pohľad to rozhodne nebola.
            Do zorného poľa mi vstúpilo špinavé chodidlo. Chcel som si ho nevšímať, no bolo to neospravedlniteľné – na verejných miestach nemajú bosé nohy čo robiť, navyše som vtedy ešte nevedel, k akému telu tá noha patrí. Môj výraz určite prezrádzal, čo si o tom chodidle myslím, ale usiloval som sa pokračovať v práci na notebooku, ktorý som držal na kolenách. Očividne neúspešne, pretože jej neušlo, kam mi odbieha pohľad.
„Oči mám trochu vyššie,“ ozvala sa. Zo spôsobu, akým to povedala, sa mi zdalo, že sa baví. Pozrel som na ňu, či sa nemýlim.
To bolo po prvý raz, čo sme nadviazali očný kontakt. A vtedy som sa do nej zaľúbil – takže to asi bola láska na druhý pohľad.
Slová mi nestačia na to, aby som opísal, aká úžasná bola Lilah vo všetkých ohľadoch. Merala ledva poldruha metra a bola taká tenká, až sa zdalo, že stačí silnejšie objatie, a zlomí sa. Lesklé vlasy sýtej červenohnedej farby mala v ten deň vypnuté do drdola, z ktorého nevytŕčal jediný vlások. Pamätám si, ako som si pri tom pohľade spomenul na vtip o ľuďoch z privátneho sektora, podľa ktorých je každý účes, ktorý nie je nehybne fixovaný k hlave, prejavom slabosti. Lilah mala schopnosť doplniť formálny kostým slivkovomodrej farby robustnými šperkmi z dreva a zachovať si pritom dokonalo profesionálny vzhľad.
Na bezchybnej úprave jej hornej polovice tela v kombinácii s chodidlami bezdomovca bolo čosi rušivé. Ani trápny pocit z toho, že ma prichytila pri civení na jej nohy ma neodradil od toho, aby som sa jej na to nespýtal.
„Prečo nemáte topánky?“
„Niečo vám poviem. Dnes som stála na nohách osem hodín. Na ihličkách,“ informovala ma. K ženám naokolo vyslala pohľad s jasnou otázkou: Verili by ste, aký je nechápavý?
„To predsa nie je dôvod, aby ste tu boli bosá. Stačilo len obuť si niečo normálnejšie a vaše nohy mohli byť teraz čisté.“
„Aha, takže tak znie správna odpoveď.“ Sarkazmus v hlase zjemnila smiechom. „Keď sa ma zajtra sudca na pojednávaní spýta, prečo som prišla v teniskách, poviem mu, že mi to poradil akýsi chlap na trajekte.“
„Jedna z mnohých vecí, ktoré na ženách nikdy nepochopím, je to, čo všetko sú schopné podstúpiť v záujme pravidiel, ktoré okrem nich nikoho nezaujímajú.“ Na túto tému som diskutoval bezmála s každou ženou, ktorú som kedy poznal. Nikdy sa to neskončilo dobre.
„Vraj sa o tie pravidlá zaujímajú iba ženy?! Mňa raz vyhodili za to, že som sa odmietala do práce maľovať,“ vložila sa medzi nás žena sediaca vedľa Lilah. Ešte ani poriadne nedohovorila, už držala v ruke Lilahinu vizitku.
„Mali by ste mi zavolať do firmy. Vedeli by sme vám s tým pomôcť,“ povedala jej Lilah, no pozornosť ihneď obrátila naspäť ku mne. „Vážne mi chcete tvrdiť, že ženy chcú v práci vyzerať profesionálne preto, aby zapôsobili na iné ženy?“
„Za profesionálny vzhľad som všetkými desiatimi. Ako vidíte, sám mám na sebe oblek, nosím ho do práce každý deň. No keby mi niekto – priamo či nepriamo – naznačil, že musím nosiť štipce na bradavkách, ak sa chcem dočkať kariérneho postupu, neskočil by som mu na to. Ak vás v topánkach bolia nohy, obujte si niečo pohodlnejšie. Ľahká pomoc.“
V tom okamihu, no zrejme prineskoro, som si uvedomil, že sa do mňa zabodáva asi desať párov nahnevaných ženských očí. Vykrútil som hlavu, aby som zistil, ako ďaleko sme ešte od prístaviska Manly Wharf.
„Premýšľate, ako teraz z kaše von?“ spýtala sa ma Lilah.
„Je mi jasné, že nemôžem vyhrať. Muži nemajú nárok spochybňovať inštitúciu ženstva.“
„Mladý muž, ak už ozaj máte námietky proti inštitúcii ženstva,“ zamumlal muž po mojom boku, „nevyslovujte ich na lodi plaviacej sa na mori pred právničkou, ktorá si práve v práci odtrpela osem hodín na vysokých podpätkoch.“
„Múdra reč,“ pritakala Lilah.
„Nechcem sa s nikým hádať,“ vysvetľoval som, aj keď som iste pôsobil opačným dojmom. „Len skutočne nerozumiem, prečo si ženy myslia, že sa musia vystavovať bolesti, aby vyzerali dobre. Ste krásna žena, slečna..., pani...“
„Slečna, či pani – do toho vás nič.“
„Slečna, či pani Dotohomanič,“ zopakoval som. „Rovnako krásne a profesionálne ako dnes v ihličkách by ste vyzerali aj v nízkych kožených topánkach.“
„Ďakujem za milé, i keď trochu moralizujúce slová.“
Naša komunikácia spela ku koncu, no bol som odhodlaný z trajektu nevystúpiť bez toho, aby som zistil, kto to je. Na niekoho, kto ma bude fascinovať tak ako táto záhadná právnička, nech aj má špinavé bosé nohy, som čakal už veľmi dlho.
„A ktorému odvetviu práva sa venujete?“
„Skúste hádať.“
„Tak počkať.“ Na univerzite som mal zopár predmetov týkajúcich sa práva, no odvtedy už uplynulo zopár desaťročí. I keď mne to pripadalo skôr ako storočia. „Obchodné právo?“
„Vedľa.“
„Majetkové.“
„Nie.“
Opäť som si ju obzrel. Niečo na jej výzore mi napovedalo, že sa vymyká tradičným firemným schémam.
„Mám to! Robíte rodinné právo.“
„Nie!“ Znovu sa zasmiala. Smiech mala jemný a melodický – presne taký, aký by ste očakávali, keď sa zasmeje žena Lilahinej krásy.
„Pracovné?“
„Opäť vedľa.“
„Trestné.“
„Nie.“
„Vynechal som azda ešte nejakú špecializáciu?“
„Len tú najdôležitejšiu a najdynamickejšiu.“
„Autorské právo?“
Podozrievavo sa na mňa pozrela.
„Pracujete hádam v zábavnom priemysle, pane?“
Teraz som sa musel zasmiať ja.
„V marketingu.“
„Ešte horšie. Je mi jasné, že s tou kapitalistickou hlavou na pleciach vám ani nenapadne venovať čo len jednu myšlienku planéte, ktorá vás živí. Aké typické.“
Vtedy sa mi rozsvietilo.
„Špecializujete sa na životné prostredie. Zachraňujete svet.“
„Konečne!“
„Ospravedlňte moju obmedzenosť. Myslel som si, že tí, čo robia environmentálne právo, nosia tričká z konopnej látky a dredy. No keď sa tak na vás dívam, tie vaše bosé nohy mi to mohli napovedať.“
„Nemôžem si pomôcť, ale stále premýšľam, ako...“ začala, no nedopovedala, akoby si to rozmyslela. Spätne – keď som ju už poznal – mi napadlo, že to bol z jej strany skôr manéver na otestovanie stupňa môjho záujmu, než ozajstné zaváhanie.
„Ako čo?“ pobádal som ju, nech pokračuje. Pravdupovediac, visel som jej na perách a čakal na každú slabiku, ktorú vysloví.
„Ale nič.“ Vyslala ku mne úsmev, po ktorom sa mi rozbúchalo srdce. „Iba som premýšľala, ako to teraz plánujete zaonačiť tak, aby ste ma mohli pozvať na večeru.“
„Práve som myslela na to, či vás najskôr nepošle domov obuť si niečo poriadne,“ ozvala sa so smiechom pani sediaca vedľa nej.
„Mne zas napadlo, či si nechcete prizvať ako posilu aj nás ostatných,“ prehodil popod nos môj spolusediaci, „sám ten podrezaný jazyk len ťažko zvládnete.“ Cestujúci okolo nás sa chichúňali, no keď sme sa s Lilah zahľadeli jeden druhému do očí, ich smiech šiel pomimo mňa, asi ako nahratý smiech, ktorý púšťajú v komediálnych seriáloch.
„Dnes večer?“ spýtal som sa.
„Pozvania od mužov z marketingu neprijímam.“ Hravý tón jej hlasu mi našepkával, že bude súhlasiť.
„Na kuchynskom parapete pestujem bylinkovú záhradku.“ Bola to lož, pochopiteľne – v tom čase som nemal ani len ten parapet. Väčšinu zariadenia kuchyne som vyhodil v rámci jej rekonštrukcie, ktorú som odvtedy nevedel dokončiť. Na tom však nezáležalo – zúfalstvo v mojom hlase podnietilo obecenstvo k ďalšiemu smiechu, po ktorom sa Lilah na mňa usmiala.
„Tak v tom prípade...“

 

Odporúčame prečítať: Ako byť zdravá a krásna?


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Príroda priamo v kúpeľni - inšpirácie!
Spoznajte druhy inteligencie. Každá vplýva inak na naše správanie.
Mobilné aplikácie pre ženy na rozvoj myslenia a pamäťe
Vyberte si ten správny hudobný letný festival 2017
Ovsené vločky - Dôvody, prečo sú jednotkou ranného menu
Kúpeľný pohárik Nectarium v nových farbách
Krásne dvojičky Twiinsky: Vďaka týmto osvedčeným trikom máme pevné boky a zadoček
Tieto ranné rituály zabezpečia, že budete mať super deň
3 nádherné pamiatky, ktoré vám vyrazia dych
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien
Kedy sú ženy pre mužov najkrajšie – I. časť
Dovolenkový špeciál: Cestovať sólo alebo vo dvojici?
Vidieť 68 slovenských hradov a zámkov na jednom mieste? Vieme, kam sa vydať!
Stratená: Za unesenú dcérku by dala aj život
Musíme zostať spolu: Prišla na to, čo je ozajstné šťastie
3 nádherné pamiatky, ktoré vám vyrazia dych
Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie!
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Jubilejné 20. otvorenie kúpeľnej sezóny v Bardejovských kúpeľoch
Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne - tipy ako na to!
Tieto hrady a zámky by ste mali aspoň raz vidieť – III. časť
Zaži svoju obľúbenú tyčinku tento rok inak! Kofila v limitovanej dizajnovej edícii
Top mobilné aplikácie pre ženy z oblasti krásy
Top mobilné aplikácie pre zdravie
Spoznajte Nórsko, jednu z najbohatších krajín sveta. I. časť
 

2 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.20.05.17 06:04 | Lucia Valková | karma: 71
Celkom fajn,také ľahké čítanie.Jojo Moyesová je moja obľúbená,takze ak je to podobné,nieco pre mna.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


20.05.17 07:07 | Soňa Kelemenová | karma: 68
Po zacitani sa do kratkeho uryvku sa mi zapacila..zajdem do knojkupectva

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

25.06.2017 LIFESTYLE
Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

Zabudnite na drepy! Poznáme účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak. Vďaka tomuto cviku si navyše nebudete vôbec ničiť kolená! Už ste počuli o cviku zvanom squat...

Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

16.06.2017 LIFESTYLE
Nákupy cez internet: Týchto 12 vecí vás dostane do kolien

Nákupy cez internet môžu dopadnúť naozaj všelijako. Dôkazom toho je týchto dvanásť kúskov, ktoré nemajú takmer nič spoločné s obrázkami na webstránke. Najmä nakupovanie na čínskych e-shopoch je risk...

Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

30.05.2017 LIFESTYLE
Náhly pocit hladu? Jedlá, po ktorých budete ešte viac hladní!

Náhly pocit hladu, tento stav pozná každý z nás. Chcete tento vlčí hlad zahnať niečím rýchlym, malým a plným cukru, aby ste váš žalúdok aspoň na nejaký čas oklamali. Bohužiaľ...

Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

31.05.2017 LIFESTYLE
Ďatelina nie je len burina, ale aj liečivá bylinka!

V prírode je množstvo známych liečivých bylín a ešte viac je ich neznámych. Okolo mnohých dokonca veľmi často prechádzame bez povšimnutia. Takou rastlinou je aj ďatelina. Bylina síce známa...

Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

07.06.2017 LIFESTYLE
Ako zarobiť peniaze z domu? Skúste tieto spôsoby

Práca šľachtí a to je určite každému jasné. Fyzická či psychická – jednoducho taká, na akú má každý z nás predispozície. No niekedy naše výdavky prevyšujú príjmy...

Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

20.06.2017 LIFESTYLE
Seknutie v krížoch: Prvá pomoc pri trápení

Trápia vás bolestivé kŕče v oblasti chrbta? Venujete sa športovým aktivitám, ste neustále v pohybe, no aj napriek tomu sa večer neviete od bolesti ani pohnúť...

Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

11.06.2017 LIFESTYLE
Citrónová kôra nepatrí do koša! Takto ju využijete omnoho lepšie

Keď sa povie kyslá chuť, snáď každý si hneď spomenie na citrón. Toto ovocie asi len málokto konzumuje priamo, no aj napriek tomu sa v domácnosti používa veľmi často...

Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

26.06.2017 KRÁSA
Amerika vs. Kórea - odlišnosti v líčení!

Americký vs. kórejský štýl? Americké trendy líčenia nás často inšpirujú. Ide o výrazné linky, ostro zvýraznené obočie, "baking" metódu a mnohé iné. Kórea je nazvaná aj mekkou kozmetiky...

Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

03.06.2017 LIFESTYLE
Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny ľudí

Možno ste už aj vy na internete narazili na meno Dr. Pimple Popper, teda dermatologička Sandra Lee. Videá, ktoré nakrúca vo svojej ambulancii, sledujú milióny ľudí po celom svete a nevedia od nich spu...

Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

02.06.2017 ROZHOVORY
Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

Je mladá, krásna, má dokonalé telo a obrovské množstvo fanúšikom na sociálnej sieti. Alexis Ren však svoju pravú tvár na Instagrame doteraz neukázala. Sociálnu sieť zapĺňala idylickými fotkami svojej ...

Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

27.06.2017 CESTOVANIE
Zabavme sa: Najhoršie rodinné fotky z dovoleniek

Pokiaľ si myslíte, že na fotkách z výletov vyzeráte zle, pozrite sa na tieto najhoršie rodinné fotky z dovoleniek! Budete sa cítiť oveľa lepšie. Návšteva vodného parku...

Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

25.06.2017 LIFESTYLE
Neviete si vybrať zrelý melón? 5 tipov ako na to!

K letu neodmysliteľne patrí chuť šťavnatého melónu. Viete si však vybrať zrelý melón tak, aby bol chutný, červený a šťavnatý? Stalo sa vám, že keď ste nakrojili melón, nebol podľa vašich predstáv...

Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

06.06.2017 ROZHOVORY
Speváčka Kristína žiari ako nikdy: Čo je za tým?

Speváčka Kristína Peláková v poslednej dobe žiari ako nikdy predtým. Na fotografiách, ktoré denne pridáva na svoj instagramový profil, vyzerá ako nebezpečná sexi kráska. Možno si budete myslieť...

Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

10.06.2017 ROZHOVORY
Milovaná a nenávidená Ivanka Trump: 5 faktov, ktoré ste nevedeli

Podnikateľka, matka a dcéra amerického prezidenta. Ivanka Trump je žena, o ktorej sa hovorí, že sa zaslúžila o vyhraté voľby Donalda Trumpa. Niektorí ľudia ju milujú, iní ju považujú len za dcéru boha...

Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

19.06.2017 KRÁSA
Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

Mnohokrát obdivujeme ženy, ktoré sa objavujú na youtube videách krásne a dokonalé. Často však ide o hru svetiel, vrstvu make-upu a ich šikovnosti všetky nedokonalosti zakryť...

Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

07.06.2017 LIFESTYLE
Melón pomocník pre naše telo - účinky, ktoré ste nepoznali!

Horúce letné dni. Viete si ich predstaviť bez sviežeho ovocia, akým je melón? Bez sladkej červenej dužiny a kôstok, ktoré nám večne prekážali? My nie. Melón je jedno z najosviežujúcejších ovocí a niel...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk


  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk

  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 0s